Фан клуб: ЖРК Вардар

Член од
18 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
Da da neka ja pustat Radicevic , ke zemat druga ke ja zapustat kaj nas vo rok od 5 meseci !! Bravo za nea so im dokaza deka e mnogu posposobna so ja praet kaj nas deka za nisto ne ja bivat. A i na mnogu im gi zatna ustite :aplauz: Ke si gledame nie Ls za zeni samo na tv kako so e trgnato .[DOUBLEPOST=1450639777][/DOUBLEPOST]Kalendarov auuu macki bogamiii :vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Цела среќа и Лекиќ што не играше на СП, кој ќе ни го гледаше срамот после.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Во француските медиуми има информација дека Дембеле има понуда од Ростов, а Лејно од Ѓер.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Да да... Контрите што и вишакот на крило пто ги утиња во Вардар сигурно може да ги пребиете со настапот за Црна Гора. Абе на клоци нека ја избркаат око нема да ми трепне. Тој ефект што го дава за Вардар е достижен и од друго многу поекономично решение.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во француските медиуми има информација дека Дембеле има понуда од Ростов, а Лејно од Ѓер.
Дембеле нели се жалела дека нема многу компетитивни натпревари годишно? Се освен унгарската лига би било неисплатливо ако е тоа намерата. А Лејно го заслужува Ѓер како клуб, непробојни ќе се пак.
Далеку се и рк и жрк од Будуќност, Ѓер, Веспрем на организациски план, да не зборам за погорниве, поевропскиве клубови.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Дембеле нели се жалела дека нема многу компетитивни натпревари годишно? Се освен унгарската лига би било неисплатливо ако е тоа намерата.
Можеби не е на ниво на унгарската или данската лига, но e веднаш зад нив. Плус како што прочитав тренерот на Ростов и бил тренер додека играла во Данска, па тоа и било причина да го избере.

А кога сме веќе кај руската лига, Кузнецова би била сосема солидна замена.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Од кога почна Вардар да рекламира Пелистерка? :icon_mrgr:
Дајте и другите слики да удриме една анализа бе. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Од кога почна Вардар да рекламира Пелистерка? :icon_mrgr:
Дајте и другите слики да удриме една анализа бе. :D
Гледам Вест се врти по дома, па ги разгледав и другите слики. Тапа, освен гзот на Човиќ, другото за во канта :icon_mrgr:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Овие пак Вест уште за претплата се...:pos:
Мислат дека со некој ракометарски ГАЗЗЗ ќе привлечат муштерии....Ууууу капиталисти....:kuracc:
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Можеби не е на ниво на унгарската или данската лига, но e веднаш зад нив. Плус како што прочитав тренерот на Ростов и бил тренер додека играла во Данска, па тоа и било причина да го избере.

А кога сме веќе кај руската лига, Кузнецова би била сосема солидна замена.
Моментално данската лига е најдобра, после унгарска, руска, романска, француска :)
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
134
Поени од реакции
63
ne samo so ke bide kuznecova dobra zamena tuku momentalno nejzinata forma e podobra od onaa na dembele, samo edinstven problem vo momentot e povredata na kuznetcova so ja zaraboti na svetskoto so se nadevam deka ne e nesto seriozno[DOUBLEPOST=1450803823][/DOUBLEPOST]a i ako planiraat da ja izbrkaat cernoivanenko ke treba uste edna klasa rakometarka na taa pozicija moja zelba e natali hagman od svedska
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Полман,Гулден,Торстенсон,Офтедал на местото на Лекиќ,Абинг десен бек а Снелдер помош за Алтхаус.А и Ван Ден Хејден не е лоша за десен бек.Подобра од Лазовиќ секако.:)Абе цела холандка репрезентација.:icon_lol:

Кузнецова може замена за лево крило,како што спомна некој член погоре.Ана Вјакирева уз неа нека дојде,страшен талент,ем сестри се.(y)(y)Како Давид Алаба е,игра на 100 позиции.

А за резервен бек може таа од Конго левиот бек.:D

Има ептен голем избор,ќе состават добар тим мислам.Нека ги шитнат слабите карики т.е големи имиња кои не се покажуваат баш како треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom