Фан клуб: ЖРК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од bobipp, 30 април 2012.

 1. Castiel

  Castiel

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  8.405
  Допаѓања:
  9.214
  :pos::pos::pos::pos::pos:
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. |gor

  |gor Шмрчем амфетамин

  Член од:
  12 јануари 2010
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  2.432
  Уште нејзе да ја вратат. Баш минатата недела плукаше на фб по Вардар, како било срамоташто не играле македонки. Нека се држи до СДС и спасителот наш заеф и нека не умара многу. Поодбивно суштество од нејзе нема. Иначе нема добри наши ракометарки што би можеле да играат во ЛШ. Баш лани ти за нив пишуваше кога мрчеа преку фб дека не играат во ЛШ, а во ехф куп изгубија со милион разлика од шведски тим чинам беше. На инстаграм не се станува ракометарка.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Maturant666

  Maturant666

  Член од:
  4 јуни 2015
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  86
  Кое силување се дешава на денешниот меч меѓу Вардар - Будучност :drk:
   
  На shweps му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Ива е најголемиот срам за Вардар и Мк ракомет. Учеше со мене во школо, во ист клас. Многу е агресивна, вулгарна и го има поминато цело Скопје. Не ја ставаат да игра, бидејќи и не знае, а само плука насекаде.

  Што се тиче до подмладувањето, мислам дека е добра идеја. Малце свежа крв да се внесе, а и да се поработи со младинците.

  Самсоненко ако си оди од Вардар, тоа би било политички притисок. Од сегашнава власт се разбира. За што друго би си одел кога му иде и на ЖРК и на РК Вардар, а добри се и ФК Вардар.
   
 5. Vatren

  Vatren

  Член од:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  458
  Допаѓања:
  582
  Која е Ива бе? :D
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  3.364
  изгледа ние сме у оваа другава половина хахаха


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ManUtdChampions, KembaW, Peja989 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.582
  Допаѓања:
  146.850
  Барајте на фб Ива Стојковска
   
  На Scirea и shweps им се допаѓа ова.
 8. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  16.888
  Допаѓања:
  34.777
  Ако веќе прават тим со македонски ракометарки, нека ја земат Андреа Белеска од Романија. Девојчето играше за Кале Кичево и Металург пред да се пресели во Данубиус Галати, башка млада е 23 години има, ќе им биде менторка на девојчињата на Вардар.

  Какви Иви, какви си пичке материне....алапачи.
   
  На Ilumious и Marick14 им се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
 10. |gor

  |gor Шмрчем амфетамин

  Член од:
  12 јануари 2010
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  2.432
  На KembaW, Castiel, Tomasino и уште 17 други им се допаѓа ова.
 11. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Е јакиот спонзор... :pos::pos::pos:
   
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.582
  Допаѓања:
  146.850
  Лекиќ, Радичевиќ и Цвијиќ во ЦСМ, Лејно во Ѓер.

  24ракомет пишале дека Цвијиќ изјавила дека потписот за Вардар бил грешка и сега оваа нормално им коментира на фб, ццц...
   
 13. Riddler

  Riddler

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  4.706
  Допаѓања:
  5.689
  Сеа се ке се сведе на Ѓер и ЦСМ кај жениве остали клубови како Ростов,ФТЦ и двава француски Мец и Брест ке се туркаат и ке имаат некој шанси за изненадување мада тој буџет на ЦСМ го немаат ни машкиве тимој во ЛШ
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.174
  Допаѓања:
  16.131
  Kaво непочитување на клубот.Без разлика кој и да е, Вардар во случајов е нивни моментален клуб.Тие на промоција во Букурешти уште сред сезона.По не знам кој пат се докажа она се е за интерес и кеш, кредибилитет нула.
  Ај Цвијиќ ама Радичевиќ и посебно Лекиќ каква почит и култ уживаа во Вардар, не верувам нигде на друго место.
  За жалење.
   
 15. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.415
  Допаѓања:
  6.602
  Што е толку чудно тоа жити се? Веспем лани Штрлек Мае Акамбре Љубо на полусезона ги претстави.. Бог да чува први сме да расчистуваме на тема верност и патриотизам.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Peja989, SBEPMKD, Colt Willcox и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: