Фан клуб: ЖРК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Мизерија беа "нашите", мада мора да спомне дека Керамичиева и Саздовска немаат ни цели пет минути заедно на терен пројдено во ЛШ. Верувам дека ќе прикажат подобри партии. Т.Е. за Саздовска сум сигурен, за Керамичиева не можам да кажам. Драгана какво играчиште е :cuc:, колку и да сум ја пцуел низ годиниве, колку и да млатела играчи на Вардар, не може да не сакаш играч што дава 200% на терен у било кој момент!

Туку, што е работава со Комбат, зошто ги нема сезонава? И што е муабетов со овие Warriors денеска што беа на трибини? :D
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Онаа Керамичиева со она движење како стигнала до тука, само она знае.
Bas toa, kako ukocena deluva vo nozete, stvarno me interesira kriteriumot po koj gi biraat "TALENTKITE" za vo Vardar veruvam deka ima sigurno podobar lev bek i levo krilo od ovie nekade vo Makedonija ama kako da dobijat sansa koga kriterium ne postoi. A za "GOLMANKATA" osven sto mozi spaga da prai i noga ugore da digne drugo ne veruvam, za visina i postavenost ne komentiram a ne sakam da hejtam po nasive ama ......sramota, tesko deka ke najdat nekoi solidni nasi rakometarki. Generacijata so Crvenkvska , Bajramovska Pecevska itn..tesko deka ke se povtori, ne deka i tie bea nesto posebno ama izmisleni za momentalnive "ZVEZDI". Osven Sara koja e stvarno talent drugive treba pod itno da si gi spakuvaat kuferite (za makedonkite zboram da nema zabuni :D) Koga gledame deka Khmirova e 3 klasi pogore od nasive, zaklucokot e deka sme unazadeni baagi, tuku neka i dadat makedonsko drzavjanstvo na Khmirova.
A moram da napomenam deka Kometal na vremeto pravese mnogu dobar skauting u pogled na stranski zasiluvanja i rabota so nasive rakometarki. Ovie vo Vardar na tolku pari slabo nekako so skauting i zasiluvanja....
 
Последно уредено:

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Прашање до некој што ги следи состојбите околу ЖРК Вардар, што се случи со Нина Ладева, каде се изгуби девојчето?
 
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Lacrabere od narednata sezona vo Fleury. Tocno li e deka i Penezic, Leynaud i Lekic go napustaat Vardar?
Raspad sistem ako e ova tocno stvarno e zalno. Povtorno makedonskiot rakomet se vraka tamu kaj sto bese pred da se rapadne Kometal, na dnoto...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Поголема мотивација од ова за девојките нема. Нека освојат една титула и тоа е. Реално муживе чим ќе фураат со преполовен буџет, жениве више и не треба да ги планираме за понатака.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.655
Прашање до некој што ги следи состојбите околу ЖРК Вардар, што се случи со Нина Ладева, каде се изгуби девојчето?
Ништо чудно голем дел од тие девојки и да ја завршија кариерата или барем да ја „ставија во мирување“ после одлуката за комплетна промена на тимот на раководството на крајот од прошлата сезона. Едино Нолевска од нив направи добар трансфер и отиде во Виборг, другите отидоа по треторазредни клубови, тука вклучувајќи ја и обесправената Сара Митова која потпиша за клуб од втора данска лига. За неколку ракометарки како Прленда, Ладева и други не сум ни слушнал дека си нашле клуб. Штета за Ладева ако не игра, баш неа ја најавуваа како можеби и најголем талент од сите нив.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Ништо чудно голем дел од тие девојки и да ја завршија кариерата или барем да ја „ставија во мирување“ после одлуката за комплетна промена на тимот на раководството на крајот од прошлата сезона. Едино Нолевска од нив направи добар трансфер и отиде во Виборг, другите отидоа по треторазредни клубови, тука вклучувајќи ја и обесправената Сара Митова која потпиша за клуб од втора данска лига. За неколку ракометарки како Прленда, Ладева и други не сум ни слушнал дека си нашле клуб. Штета за Ладева ако не игра, баш неа ја најавуваа како можеби и најголем талент од сите нив.
Да, Нолевска направи добар трансфер, но прашање е колку добива шанса, а и прочитав дека на крај на сезона ќе си оди. Митова од друга страна изгледа добро се снаоѓа во својот клуб. Друга ракометарка која што ветуваше е Симона Стојановска, но се чини дека и таа во моментов е без клуб, направи трансфер во Полска, но последно што видов не е повеќе таму. За Драгана Петковска исто на списокот на РФМ пишуваше дека настапува во Данска, а летово потпиша во Турција... Се чини дека и од оваа генерација која ветуваше нешто, нема да добиеме ништо.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Незнам за неа али оваа дмитриева што не ја собраа од времето кога играше за динамо незнам. Кај жениве ибтреба да се фокусираат на ваков тип на играчи од по русија,Романија итн преплатени играчи и не им требаат за фајнл 4 таму се знае и најдлабите умаат шанса инаку по мене најголема грешка што Вардар ја напрај беше Пино оваа ракометарка не требаше да ја пуштат да замине речиси сум сигурен дека титула ке освоеа да останеше
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Незнам за неа али оваа дмитриева што не ја собраа од времето кога играше за динамо незнам. Кај жениве ибтреба да се фокусираат на ваков тип на играчи од по русија,Романија итн преплатени играчи и не им требаат за фајнл 4 таму се знае и најдлабите умаат шанса инаку по мене најголема грешка што Вардар ја напрај беше Пино оваа ракометарка не требаше да ја пуштат да замине речиси сум сигурен дека титула ке освоеа да останеше
Се искара со Индира а се согласувам, физички доста спремна ракометарка.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Ако ја потпишат оваа Дмитриева многу јак играч, само пред тоа да се ослободат од непотребните играчи како Лазович и Кмирова.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Ако ја потпишат оваа Дмитриева многу јак играч, само пред тоа да се ослободат од непотребните играчи како Лазович и Кмирова.
Ова чим издржа до сеа немат шанси да ја летнат очигледно е дека ради друг талент е во клубот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom