Фан клуб: ЖРК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477


6 ракометарки си заминуваат. Со исклучок на Ања сите ги раскинаа договорите кои ги имаа. Водење клуб на нивоу.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
koga veke kamila si bega, a majda e angazirana vo dr tim najdobra opcija na krilo e polina kuznetsova, zaedno so spomenatite edna od top 3 levi krila vo svetot, a za bekovi zasiluvanja gi posakuvam veronika kristijansen, estavana polman i daria dmitrieva:)
Еставана е трудна а и уживај дека со Ван дер Варт ќе ти живеат во Скопје :)))
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
http://ekipa.mk/revolt-na-mladite-vardarki-ednash-da-imate-poveke-respekt-za-makedonets-otkolku-za-stranets/

Искри во ЖРК Вардар.

Реално и во право се младите. Колку ги бива или не е една работа но факт е дека ниту една досега не доби шанса во првиот тим (Сара Ристовска не ни е од подмладокот на Вардар туку од Металург), а таму секоја година има преплатени странци кои ја греат клупата.

И што е најтрагично сега гарант на типично македонски начин ќе им се осветат за искажаната вистина, наместо да се освестат и да почнат да работат малку за долгорочниот интерес и на клубот и на македонскиот ракомет.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Младинските категории на Вардар се една голема фарса.
Тоа е најголемиот проблем за клубот.
Освен одличните услови за работа, се друго е катастрофа.
Некомпетентни тренери во сите спортови и категории, врските сеуште се главен предуслов за играње, и за крај можеби и најбитното...тешки антиталенти сме ко нација во секој спорт. Дибидуси!
Кој од овие младинки заслужува шанса во прв тим? Па една Ихнева не доби шанса, па камо ли некоја од овие принцези од метар и шеесет и четриес пет кила.
Тоа е реалноста, немаме никаков квалитет, а од друга страна квази новинарчињата ги воздигнуваат до небеса кога ќе победат некоја мртва екипа или репка, па се создава лажна слика за мизеријата на нашиот спорт.
Ако стварно не добиле медали, тоа е срам за федерацијта, а ако бараат да добијат ист третман и пажња ко странците, тогаш би требало и да направат некој успех во нивните кариери, за да заслужено ја добијат таа пажња.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Мене ми е многу конфузен муабетов на Митова. На кого се обраќа? На раководството на РФМ или на раководството на ЖРК Вардар? Не ни разбирам што пробува да каже. Ако се обраќа кон РФМ тогаш да, крајно идиотски потег од нивна страна со медалите. Но, ако е поентата на муабетот дека во СЦЈС има играчи кои од септември ќе можат да застанат рамо до рамо со една Лекиќ, Лакрабер и компанија и се способни да играат Ф4 тогаш се наоѓа во тешка заблуда!

Факт е дека клубот е циркуз, дека трансфер политиката на клубот е катстрофална, тренерите, дека младинските школи сега за сега не покажуваат ништо ама па и треба да се биде реален околу сопствените квалитети и можности. Лондон Ејнџелс и Свиленград не е исто што и ЛШ.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Еден од факторите зошто никогаш нема да излезе играч од Македонија е последната реченица во овој помалку глупав статус во стил на Медолино. Се додека во КЛУБ очекуваат да добијат некаква предност заради тоа што се македонци нема да бидат играчи и во најдобар случај за нив ќе греат клупа на некој првокласен,третокласен или десеттокласен странец. Вториот фактор е погоре во постот на razbirashh, а третиот фактор е тој кој што вика дека за да играш моментално во прва екипа на Вардар потребен ти е тренинг, тренинг и тренинг покрај оној стандарден тренинг со екипа, а не фоткање и правење видеа за инстаграм. Нека се споредат само со играчи како Лакрабер, Лекиќ или Алтхаус и ќе видат колку смешно делуваат на физички план, а понатаму и на технички,тактички итн.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Претпоставувм дека принцезиве да добијат шанса и да изиграат 1на утакмица има да се вообразат упм.Ќе си мислат дека се некои тешки звезди, класика македонски менталитет.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еден од факторите зошто никогаш нема да излезе играч од Македонија е последната реченица во овој помалку глупав статус во стил на Медолино. Се додека во КЛУБ очекуваат да добијат некаква предност заради тоа што се македонци нема да бидат играчи и во најдобар случај за нив ќе греат клупа на некој првокласен,третокласен или десеттокласен странец. Вториот фактор е погоре во постот на razbirashh, а третиот фактор е тој кој што вика дека за да играш моментално во прва екипа на Вардар потребен ти е тренинг, тренинг и тренинг покрај оној стандарден тренинг со екипа, а не фоткање и правење видеа за инстаграм. Нека се споредат само со играчи како Лакрабер, Лекиќ или Алтхаус и ќе видат колку смешно делуваат на физички план, а понатаму и на технички,тактички итн.
Бев на еден од тренинзите кога ЖРК спарингуваа со машките од втората екипа на Вардар, Ончев, Поповски и компанија. Тие што се машки едвај се влечеа со Ања и Лекиќ, не па Митова со петнаесет кила. За овој муабет си во право. Ја од Лекиќ додека трае сезона слики на Инстаграм гледам само од теретани после тренинг, Митова и таа голманката морав да ги отследам зш од кафиња цел Бразил и Колумбија ги испија.

А и дека појма си немаат од управа како се води клуб, тоа е точно.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Бев на еден од тренинзите кога ЖРК спарингуваа со машките од втората екипа на Вардар, Ончев, Поповски и компанија. Тие што се машки едвај се влечеа со Ања и Лекиќ, не па Митова со петнаесет кила. За овој муабет си во право. Ја од Лекиќ додека трае сезона слики на Инстаграм гледам само од теретани после тренинг, Митова и таа голманката морав да ги отследам зш од кафиња цел Бразил и Колумбија ги испија.

А и дека појма си немаат од управа како се води клуб, тоа е точно.
Нашиве сакаат без капка пот и замор да станат играчи кои што ќе добиваат минутажа во моментално второ пласираната екипа во Европа. Не може некој да бара шанса да игра кога го нема достигнато ни основното ниво на физичка подготвеност, а да не зборуваме за тактичко-техничкиот дел во кој што голем удел треба да имаат и тренерите кои во Вардар се поставени на тие места на начинот на кој што се поставени. Не може некој што едвај чека да заврши сезоната за да иде месец-два на одмор сега да бара простор во екипа во која што на секоја позиција има барем двајца играчи кои се за 3 класи подобри од него/неа. Значи сега не зборам конкретно за Сара Митова туку општо за сите спортисти и спортови во државава. Да не одиме сега надвор од државава и да ги даваме за пример Карабатиќ, Роналдо или Леброн Џејмс, туку да се задржиме на играчи кои играле овде и кои што со својата физичка подготвеност двоеле од другите...нормално дека тука мислам на Петриќ кој што играше во РК Вардар. Сите што го пратат Вардар пред да дојде Самсоненко знаат за каков терминатор стануваше збор. Човеков и во последните години од кариерата која што ја тераше и со раситнета 40ка правеше тренинзи 365 дена во годината и тоа по 2-3 пати на ден...мислам дека за ова имаше пофалба во некое интервју и од некој од тренерите или соиграчите не ми текнува. И сега кога ќе земеш на една страна ваков професионалец како Владимир Петриќ и кога на статусот од Сара ќе прочиташ дека и Ива Стојковска има што да каже на таа тема јасно ти е дека е време за одјава и спиење. :)
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Абе сме имаче еден куп таленти а не сме знаеле за нив, пошто не знајме да си го цениме своето... Абе македонче!
И немало што Сарчето да учи од странциве, не била она писател па книга да пишувала за да учи од нив. Ракометарка била она! :pos:
И омилениот мој муабет ала"просечни македонец"... еее од таквите си патимее! :anco:
IMG_201705143_035316.jpg
IMG_201705143_035253.jpg

А уствари целава работа е што младинкиве добиле исписници од клубот, а колку е тоа исправно не знам.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Smeski... Abe na kloci vakvite. Ako ne im se igra ene im go metalurg ili drugite klubovi vo drzavata i tolku. Vardar ne e nitu reprezentacija nitu pak ima obvrska da go razviva makedonskiot sport za toa si postojat federaciite.

Neznam zosto stalno se pluka po uprava ili treneri vo drzavata. Makedonija ednostavno NEMA adekvaten kadar za tie rabotni mesta. Daj kazete nekoj eve sto e pokvalifikuvan ili podobro ke ja brka rabotata od denesnata uprava? Deka ovie se daleku od kometentni apsolutno ali jas ne gledam nekoja drug klub da ima podobri luge... Pocni od metalurg so gospodniot Risto Cokrev ili kako se vikase do kurtonive vo bitola a drugive ne ni zasluzuvaat da se spomnat... Ke fati vreme dur ovaa bagra sto ne vodi se izbrusi ama drugo resenie nema. Za uprava i stranci da doneses tesko ke se snajdat vo ovie nasi domasni lavirinti taka da i toa ne e resenie.

Za treniri posebno na mladniskite kategorii istoto vazi. Koj? Mene me raduva sto ete ima nekolku stranci sto ostanaa vo MKD pa oni se involviraa posto ovie nasive hmmm.... Eve zemi trener na golmani vo idnina ke bide Divi vo Vardar. Ajde kazete nekoj poadekvaten od nego vo makedonija, makedonec. Sega pazi zborime za Divi, "trener" bez minuta iskustvo a pak tesko deka ke se najde podobar domasen od nego. Kretenski zvuci znam ama toa e.

Nie sme 10 godini najmalku od imanje asalni sportski kadri i toa pod uslov da gi zadrzime ovie segasnite...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
А уствари целава работа е што младинкиве добиле исписници од клубот, а колку е тоа исправно не знам.
Наводно СЈЦС нема да постои повеќе. Не можам во моментов да се сетам каде меѓутоа уште пред неколку недели го чув муабетов во некоја емисија на ТВ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ете Керамичиева префрлена во прв тим, ќе дели минутажа со Пенезиќ, нема да се носи уште еден лев бек. Одам на профилот на Митова, гледам цурата статус подоле шернала статија од некој ради реда весник, најубавите Македонки - ви ја претставуваме Сара. Каде со тој менталитет? Одма оддава впечаток дека ракометот и е на второ место и да не е воопшто така. Пак ќе кажам, се ми е јасно за "управата" на Вардар.

За ова што викаш коментираме кој со кого е, тоа е најчесто заебанција во моментот ама воопшто нема зло. Еве баш сакав сеа да пишам (така се збори) што виде Лекиќ во Ѓуровски :facepalm:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Ко што пишуваат порталите, Алтхаус ни забила нож у грб?
Не би ме изненадило да ја премислиле да изигра уште една, две сезони сепак е Ѓер во прашање. Локе си замина во лош период кога не беа во можност многу да бираат па ја потпишаа Асма како бекап за Брох, а девојката не покажа ништо. Вака ќе си добијат уште еден искусен играч кој игра во два правци. Ми се допадна Ања како играч уште првиот ден кога дојде, но мислам дека не можеме да се пожалиме кога станува збор за пикерската позиција сепак ја добивме Цвијиќ, а и кај Човиќ се осети сезонава драстичен напредок во однос на претходната :).
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нека не ве лажат последниве 2-3 утакмици, врска немаше Алтхаус у Вардар, кур ме боли ако отиде у Ѓер... Цвијиќ е машина, нема ни да се осети дека оваа со црното под очи ја нема у тим, башка ко што кажа пријателов погоре и Човиќ покажа дека може да се рачуна на неа во ротација.
 
P

PewDiePie

Гостин
Зошто бе така зборите што видела видела во Стојан,нема ваљда во целибат да оди,може македонска снаа ќе стане....штета што ја опљачкале завчера,ама 5 сома не се ништо за нејзе.:cool:

Ања ако испадне гад секоја и чест...........само ме интересира како ќе ја пречекаат "свињата дебела" следната сезона,уште на првата утакмица ќе ја пуштат во сала "прости ми што те навредив,за ништо веќе не би погрешил,мојте зборови заборави ги ко да не ни биле кажани" или :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom