Фан клуб: Еуромилк Горно Лисиче

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Сепак Драган Мицевски отишол во Ѓорче, а не кај вас :)
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Беласица - Еуромилк 1:0
Нит` сум ја глеал . нит` знам , нит` сум чул , нит` сум видел.. само знам дека вака завршила .. подетално утре у спорт.. наредна утакмица на петшестнаести мислам дека се игра со Локомотива дома .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Беласица - Еуромилк 1:0
Нит` сум ја глеал . нит` знам , нит` сум чул , нит` сум видел.. само знам дека вака завршила .. подетално утре у спорт.. наредна утакмица на петшестнаести мислам дека се игра со Локомотива дома .
Несреќно сте изгубиле. Мики имал две одлични шанси но домашниот голман одбранил. Ви дале гзларски гол после корнер во продолжение од прво полувреме...
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Еуромилк Г.Лисиче - Локомотива 2:1

Локомотива поведе околу 30 и некоја минута, голот го даде Мирче Стојанов играчот кој си замина сега во пролетниов преоден рок од Лисиче и отиде во Локомотива
Израмнивме од слободен Мики Лазаревски шутираше, се одби од статива и искрено никој не виде кој ја шутна топката у гол ептен голема гужва беше.. али мислам дека беше Филип Спасески.
И за победа повторно денеска најрасположениот и најдобриот поединец на теренот Мирослав Лазаревски , (КОА МУ ЈА СПУКА ОД ЕДНО 30 МЕТРИ) ... Наредна утакмица со пропласираните Охрид 2004 на гости. Ќе биде тешко, дома го изедовме 0:1, за таму и со бод што се вика ќе бидеме задоволни

--- надополнето ---

т.е второпласирани кикснаа денеска со Ринија, исто така и Миравци киксна со Дрита.. што ни отвори пат до 4тото место кое иде за бараж во прва лига.. само вака да продолжиме и на есен идеме дирек прва лига.. :vozbud:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Иначе да се надополнам со една интересна информација.
Фудбалерите на Еуромилк Горно Лисиче, за време на припремите за вториот дел од првенството изиграа пријателски меч со Фудбалскиот Клуб Земун од Србија, исто така второлигаш.
Стадионот во Лисиче крцаше до последно место беше фул. Се изигра многу јака утакмица и заврши 1:1. голот за Лисиче го даде Мики Лазаревски а за Земун Владимир Јовановиќ
Еве исечок од еден Српски весник
201103021920430047.jpg
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Ништо не правите бе....:)
Си го пуштил газдава синот во прв состав а...
Тој вода у очи нема, па прв состав ќе играл...:pop:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ништо не правите бе....:)
Си го пуштил газдава синот во прв состав а...
Тој вода у очи нема, па прв состав ќе играл...:pop:

Да да тој бекот Неловски му зема место на Шпанецот.. смешки, беда и мизерија е.. Шпанец влага у второ полувреме Лисиче дава гол од негова акција.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Да да тој бекот Неловски му зема место на Шпанецот.. смешки, беда и мизерија е.. Шпанец влага у второ полувреме Лисиче дава гол од негова акција.
Не мислев на Нело бре, мада и он е пропадната инвестиција и нормално е дојден со врски таму...
Мислев на синов на газдава, Сребренов, напаѓач игра мислам...
Кога гледам какви се фаци играат фудбал ми се присерува. Секој син на богаташ во градов е фудбалер :pos:
И таквите после им фаќаат место на оние кои што стварно знаат да играат фудбал...
Затоа ни пропаѓа фудбалот, пошто кај нас ако немаш врски ни во трета лига неможеш да играш:pop:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Не мислев на Нело бре, мада и он е пропадната инвестиција и нормално е дојден со врски таму...
Мислев на синов на газдава, Сребренов, напаѓач игра мислам...
Кога гледам какви се фаци играат фудбал ми се присерува. Секој син на богаташ во градов е фудбалер :pos:
И таквите после им фаќаат место на оние кои што стварно знаат да играат фудбал...
Затоа ни пропаѓа фудбалот, пошто кај нас ако немаш врски ни во трета лига неможеш да играш:pop:
Знам брат за кој збориш, но ја зборам за тој Неловски.. Колку беше само слаб... ужас... беда.. мизерија.. страшно...

--- надополнето ---

Не мислев на Нело бре, мада и он е пропадната инвестиција и нормално е дојден со врски таму...
Мислев на синов на газдава, Сребренов, напаѓач игра мислам...
Кога гледам какви се фаци играат фудбал ми се присерува. Секој син на богаташ во градов е фудбалер :pos:
И таквите после им фаќаат место на оние кои што стварно знаат да играат фудбал...
Затоа ни пропаѓа фудбалот, пошто кај нас ако немаш врски ни во трета лига неможеш да играш:pop:
Мики што е Мики што со се Џери имаат 90 години па душа оставија на терен. А тој млад место да трча не бе си седи а бек игра.. страшно.. И Фичо потрфли малце, Егеецот и Пандев исто под просекот изиграа, е Ведат Арслан и Дарко Петрушевски изиграа најдобро. Се утепаа од трчање.. Ајде и ти не туку ми паламуди туку доаѓај 27ми со 11 Октомври да гледаме дерби

--- надополнето ---

во Среда, 16.03.2011 се игра утакмицата Охрид 2004 - Еуромилк како и цело (вонредно коло) од 2 МФЛ.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Може да ми кажете кои играат во Лисиче од тие што играле претходно во Цементарница? (Ми се чини Ижо и Коневски играа едно време, ги немам гледано Лисиче добри година дена)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Може да ми кажете кои играат во Лисиче од тие што играле претходно во Цементарница? (Ми се чини Ижо и Коневски играа едно време, ги немам гледано Лисиче добри година дена)
Моментално настапува за Тиквеш :smir:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Охрид 2004 5-1 Еуромилк

На 1-1 стигнав јас и од тогаш, ни една единствена шанса немавте, освем еден слободен удар и тој лесно ја фати голманот.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Охрид 2004 5-1 Еуромилк

На 1-1 стигнав јас и од тогаш, ни една единствена шанса немавте, освем еден слободен удар и тој лесно ја фати голманот.

Ќути,џабе патот.. нејќам да коментирам ништо ќе чекам Недела да дојде, играме со Тиквеш и наредната со 11 Октомври..да заврши овој ебано тежок распоред.. па да здивнеме малце ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom