Фан клуб: Дивајн, Лав Сонгс маестро на Радио Кајгана!

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Serpico, 20 декември 2007.

 1. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  Прва тема од овој тип...Дами и господа,

  оваа тема е посветена на феноменалниот Диџеј Дивајн, нашата Даница која секоја среда ни ја прави најубава на свет со фантастичната музика која ја врти на радио Кајгана.

  Едно големо благодарам, драга Дивајн. Овде може да не информираш преку недела за плановите за наредната емисија, да читаш восхити, да се договориме за печатење на маици и флаери - се до денот кога ќе бидеш диџеј на некое радио со 3000 слушатели и ќе не заборавиш :(

  Ама тоа нема да се случи. Да не заборавиш де, нели? :smir:

  Горд сум шо иам членска книшка бр. 1 во Дивајн Фан Клуб :pipi:
   
 2. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

  Добро е, се посмеав на раат...  Сеа...

  Членска книшка бр. 01 во Дивајн Фан Клуб
  (Серпик, на ти :baeh: )

  Лилаааааааааа:vozbud:

  Дивајн, ти посакувам многу успех во понатамошната работа! :)pos: ) Успех и к`смет! :)pos: )

  :heart1: :jeee: :hot: :drunk2: :drunk2: :drunk2:
   
 3. n/a

  n/a Гостин

  Aaaaa...
  Sum se zablagodaril i sum kazal sto jas osekjam i mislam mnooogu odamna...
  LOL...da bea site zeni taka pametni i ubavi....kaj ke ni bese krajot!
  Ona osekja...ima stav...ima idila...znae da ceni...da pati i da proba da go ostvari svojot son!
  I takvi zeni...(bez gresno razbiranje)...poznavam malku na broj.
  I kapa simnuvam!:back:
   
 4. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  Ова значи членска карта бр.2 оди за тебе?

  Досега сме:

  Бр.1 Серпико
  Бр.01 Форчн
  бр.2 Зевсус


  :vozbud:
   
 5. n/a

  n/a Гостин

  Da,da...
  Zimam clenska karta.
  Smesta. :je:
   
 6. Dadence

  Dadence sweet devil

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  390
  Допаѓања:
  2
  Моја најнајјдрага и нормално најубава Дивне (нели е така?) морам да кажам дека ти си првата и единствена поради која почнав да слушам радио Кајгана воопшто.....

  ми ја разубавуваш секоја вечер кога си присутна и ни ги пушташ најубавите љубовни песни...

  Мислам дека се ова доволно потребни причини да бидам дел од твојот фан клуб!!!!!

  Ако г-дин Сериковски е сеуште ин а гуд муд за членски????
  Во спротивно јас сепак останивам твој фан и верен слушател!!!!!
   
 7. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  Jaс делам само ВИП :)
   
 8. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.007
  Допаѓања:
  11.566
  Јас увек најголемите дешавки ги пропуштам...ај пусти испити:nesvest:.
  Ќе чекам и јас за Вип книшка:kesa:.
   
 9. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.935
  за мене 06. книшка

  браво Дивне
   
 10. Il Chino

  Il Chino

  Член од:
  20 март 2007
  Мислења:
  8.493
  Допаѓања:
  305
  Серпико е на перманентен бан, поради конзумирање на алкохол во текот на работно време.
  Исто и членот Катја.

  Благодарам.
  Поздрав до Дивне-то, Дивајн.
  Штета во последно време поретко ја слушам... но, поради обврски со факултетот.
  Сепак супер осет за музика има, знае да крене расположение.
  Фала за сите прекрасно поминати среди.

  :back:
   
 11. кики

  кики

  Член од:
  8 февруари 2007
  Мислења:
  1.968
  Допаѓања:
  42
  Ајде тогаш една членска книшка и за мене:smir:
   
 12. СпаЈдеР

  СпаЈдеР DissentiveMoron202

  Член од:
  1 март 2006
  Мислења:
  3.201
  Допаѓања:
  51
  Дали стигнав у првите 10 членски книшки? :)
   
 13. jass

  jass Aut viam inveniam aut faciam!

  Член од:
  25 август 2007
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  4
  Fala Serpiko za linkov inaku ako veke delite clenski kniski sakam i jas edna
  I uste ednas bravo za Divajn!
   
 14. Димитар

  Димитар

  Член од:
  19 септември 2005
  Мислења:
  5.610
  Допаѓања:
  176
  Се зачленувам!

  Скоро секоја среда (оправдани изостанци) поминувам со нејзините Love Songs!

  Дивајн продолжи да си најдобра како што беше!
   

Сподели преку: