Фан клуб: Далас Маверикс

Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
Има уште 9 дена до прејофот, а ние сме, да кажам, зацементирани на шестата позиција во конференцијата. Навистина се надевам дека Клиперси(4) ке ги пројдат Лејкерси(3), за да ги одбегнеме Лејкерси во првата рунда... Дирк се враќа, добар е! Сега уште да се поклопи се' како лани и пак сме шампиони (ова малце потешко, ама ајде)! (y)
zosto se plasish od Lakers ??!!!!!

pusti si tuka filmcevo i ic ne mu se sekiraj , go ima Dallas receptot i site sostojki da gi pravi LA pasteta (y)

http://www.nba.com/games/20110508/LALDAL/gameinfo.html

skratenicata LA za Dirk znaci "Lakers Aufiderzein " i nishto drugo !!!!!! :pos:

DA ZIVEE FIREROT !!!!!!!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79

abe Peja , nisto ne kaza be !

(K_R go boli, si lapna prstence so posledniot voz)
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Тотален промашај сме до сега со трансфериве... Кој ли ѓавол ќе ги знае! o_O
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Тотален промашај сме до сега со трансфериве... Кој ли ѓавол ќе ги знае! o_O
:pos:
Ми се појавуваат на почетна на фб некои имиња што дошле во Далас, ни ги знам ни ги познавам.
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Како ви изгледа составот? Ги гледавте како играат новите момци? Немав шанса да ги гледам, премногу обврски во овој период...

Имаме 3-1 без Новицки на почетокот од сезонава. Искрено не очекував бар за сега, вака добар почеток. И да, дали знаете кога ќе се врати Новицки?
 
G

grande-juve

Гостин
Како ви изгледа составот? Ги гледавте како играат новите момци? Немав шанса да ги гледам, премногу обврски во овој период...

Имаме 3-1 без Новицки на почетокот од сезонава. Искрено не очекував бар за сега, вака добар почеток. И да, дали знаете кога ќе се врати Новицки?
Ја зашто сум за Портланд и вчера играа против Далас, можам да ти кажам дека си имате топ плејмејкер во Колисон, не гледам друг поексплозивен од него, Мејо ако продолжи вака олстар не му бега, вчера не потопи со тројки, Кејман ќе ви биде многу добар и плус со Новицки... мислам дека имате добар тим, ама само ако Мејо и Колисон продолжат во овој стил откога ќе се врати Дирк, зашто тогаш ќе се смени и нападот и играта.
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Да ја боцнам темава, со надеж ќе се најде некој фан на формот. :icon_lol:
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Ја зашто сум за Портланд и вчера играа против Далас, можам да ти кажам дека си имате топ плејмејкер во Колисон, не гледам друг поексплозивен од него, Мејо ако продолжи вака олстар не му бега, вчера не потопи со тројки, Кејман ќе ви биде многу добар и плус со Новицки... мислам дека имате добар тим, ама само ако Мејо и Колисон продолжат во овој стил откога ќе се врати Дирк, зашто тогаш ќе се смени и нападот и играта.
Јас разбирам дека постов е од пред 3 и пол години ама то шо е напишано мислам дека е чист криминал ...
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Од денешен или тогашен(почеток на сезона 2012/13) аспект?
Па и тогаш реално навивам за маверикс од '05 ја пратам екипава и после шампионскиот прстен бев свесен дека наредната сезона имаа страјне ростер ...
 
G

grande-juve

Гостин
Па и тогаш реално навивам за маверикс од '05 ја пратам екипава и после шампионскиот прстен бев свесен дека наредната сезона имаа страјне ростер ...
Не знам што ти е криминално, убаво си болдирал, викам "ако продолжат така" Мејо и Колисон, кои на почеток на сезона беа одлични... Не сум пишал дека првенство ќе освојат, него дека добар впечаток ми остаиле после првите 3-4 кола... А и добри беа со оглед колку западот беше јак тогаш.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Не знам што ти е криминално, убаво си болдирал, викам "ако продолжат така" Мејо и Колисон, кои на почеток на сезона беа одлични... Не сум пишал дека првенство ќе освојат, него дека добар впечаток ми остаиле после првите 3-4 кола... А и добри беа со оглед колку западот беше јак тогаш.
Добро ај мејо имаше поени на првите текми ама пак не беше играч да речиш ако продолжи така дека може до ол стар.... а кејман е дрво дрвосано одсекогаш и колисон такоџер
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Да ја боцнам темава, со надеж ќе се најде некој фан на формот. :icon_lol:
Istoto da go napram i jas vo 2017, pa da ve prasham site koj ste za Dallas kakvi ocekuvajna imate za sledna sezona, sho mislite koj igrach treba da go zemime od draftot i od segashnive koj bi trebalo da gi trejdame? P.S Imalo opcija na Nowitzki platata da mu se namali za da se otvori prostor za ushte eden dobar igrach a toa e mozno posto Nowitzki e vo godini i ima problem so povredite, POZZ MAVERIKSI ako ve ima, ocekuvam da ja razbudime malce temava.. sekako dobredojdeni se komentari i od drugi navivachi :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom