Фан клуб: Њу Џерси Нетс

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Добри сме сега за сега а иако изгубивме 2 ѕвезди(Кид и Џеферсон) сепак добивме супер талентиран играч а во исто време млад и што е многу важно и ефтин Девин Херис, ѕвер е дечкото само нека продолжи вака да игра заедно со Картер и ќе фураме во плејоф
п.с. Не знам дали сте запознаени но тактиката на Њу Џерси била да го смали селари капот со продавање на главните 3 ѕвезди, два се веќе продадено остана уште Картер за да се купи Леброн Џејмс до 2010/11 не знам точно кога, не знам дали се работи за шпекулација или е тоа вистина но јас искрено не верувам во ова
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Добри сме сега за сега а иако изгубивме 2 ѕвезди(Кид и Џеферсон) сепак добивме супер талентиран играч а во исто време млад и што е многу важно и ефтин Девин Херис, ѕвер е дечкото само нека продолжи вака да игра заедно со Картер и ќе фураме во плејоф
п.с. Не знам дали сте запознаени но тактиката на Њу Џерси била да го смали селари капот со продавање на главните 3 ѕвезди, два се веќе продадено остана уште Картер за да се купи Леброн Џејмс до 2010/11 не знам точно кога, не знам дали се работи за шпекулација или е тоа вистина но јас искрено не верувам во ова

Треба да веруваш.. :D
Таа 2010 година е година кога најголемите ѕвезди стануваат слободни играчи . и нормално е дека се праи простор да им се понуди мн јак договор.. Е сеа проблемот е тоа што не е само Нетс што праи простор.. :)..
Второ.имаше најави дека као демек баш поради Џеј-Зи ( косопственик на Нетс или е дел од Нетси со мал проценнт) кој је добар пријател на Леброн ,баш ради него Леброн ке дошол во Нетс,кои тогаш ке требаше да бидат Бруклин Нетс,т.е да играат баш во ЊуЈорк..а штом Џејмс потпишува договор за тим кој игра таму без разлика дали Нетс или Никс автоматски од Најк добива дополнителна сума на пари.. едноставно таков му бил договорот..

Но ,према мое мислење такво нешто нема да се случи..Џејмс,.кого ја лично и не го поштувам баш многу (иако сметам дека е и може најдобар играч во моментов) мислам дека попрво ке си остане во Кливленд или ке иде во Никси отколку во проектот Бруклин Нетс кој дотогаш и така нема шанси да се напраи ,ке касни секако..а поради новата финасиска криза има шанси и да не се деси воопшто..

Но доброто е што таа година ке има можност за потпис со повеке јаки играчи како што је еден Д Вејд ,Крис Бош и мн други..има време за тоа..

abe sea centar asolen mu fali
Си слушнал за Брук Лопез?
Епа ако не си слушнал тој е новиот центар на Нетс,и верувај ми.. може да го биде и да стане ептен асален.. :helou:

Born: 1.4.1988

Height: 7-0 / 2,13
Weight: 260 lbs. / 117,9 kg.
College: Stanford
Years Pro: R

а еве ја и статистиката негова до сега..
Поени по натревар - 11.3
Скокови по натпревар- 8.0
Блокади по натпревар 2.0
Минути по натревар -29.6
Процент на Реализ од поле -48.5 %
Процент на Реализ од слоб -81,3 %

НЕ е лошо нели ? .. плус кога ке се земе у предвид дека има и солиден шут од дистанца.. со дополнителна работа може ептен ептен да го биде :wink:

Наскоро и некое видео од Нетси ке стаам.. за да го активираме малце повеке Фан Клубов :helou:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.686
Треба да веруваш.. :D
Таа 2010 година е година кога најголемите ѕвезди стануваат слободни играчи . и нормално е дека се праи простор да им се понуди мн јак договор.. Е сеа проблемот е тоа што не е само Нетс што праи простор.. :)..
Второ.имаше најави дека као демек баш поради Џеј-Зи ( косопственик на Нетс или е дел од Нетси со мал проценнт) кој је добар пријател на Леброн ,баш ради него Леброн ке дошол во Нетс,кои тогаш ке требаше да бидат Бруклин Нетс,т.е да играат баш во ЊуЈорк..а штом Џејмс потпишува договор за тим кој игра таму без разлика дали Нетс или Никс автоматски од Најк добива дополнителна сума на пари.. едноставно таков му бил договорот..

Но ,према мое мислење такво нешто нема да се случи..Џејмс,.кого ја лично и не го поштувам баш многу (иако сметам дека е и може најдобар играч во моментов) мислам дека попрво ке си остане во Кливленд или ке иде во Никси отколку во проектот Бруклин Нетс кој дотогаш и така нема шанси да се напраи ,ке касни секако..а поради новата финасиска криза има шанси и да не се деси воопшто..

Но доброто е што таа година ке има можност за потпис со повеке јаки играчи како што је еден Д Вејд ,Крис Бош и мн други..има време за тоа..



Си слушнал за Брук Лопез?
Епа ако не си слушнал тој е новиот центар на Нетс,и верувај ми.. може да го биде и да стане ептен асален.. :helou:

Born: 1.4.1988

Height: 7-0 / 2,13
Weight: 260 lbs. / 117,9 kg.
College: Stanford
Years Pro: R

а еве ја и статистиката негова до сега..
Поени по натревар - 11.3
Скокови по натпревар- 8.0
Блокади по натпревар 2.0
Минути по натревар -29.6
Процент на Реализ од поле -48.5 %
Процент на Реализ од слоб -81,3 %

НЕ е лошо нели ? .. плус кога ке се земе у предвид дека има и солиден шут од дистанца.. со дополнителна работа може ептен ептен да го биде :wink:

Наскоро и некое видео од Нетси ке стаам.. за да го активираме малце повеке Фан Клубов :helou:

дечкото е новиот тим данкан одличен играч ова му е прва сезона во nba има брат му го заборавив името и тој е избран од овогодинешниот избор игра за феникс(мислам) и незнам дали се близнаци?

и двајцата имаат големи потенцијали брук повеќе напредува бидејќи добива поголема шанса а овој другиот во феникс покрај стадемаер шек и грент хил тешка работа
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
добар е дечкото добар е за 1-2 сезони ќе стане солиден центар а зошто и да не прерасне во нешто повеќе добра работа за него е тоа што во Њу Џерси има избор за центарската позиција па добива доста шанса и сега за сега сосема солидно ја користи
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Руски капитал во НБА
Еден од најбогатите Руси, Михаил Прохоров, најавил дека сака да му помогне на Њу Џерси да ја изгради толку очекуваната нова арена во Бруклин. Иако се уште нема официјална потврда за сумата се шпекулира дека рускиот милијардер ќе инвестира 700 милиони долари со што ќе стане доминантен сопственик во тимот.

За имиња на потенцијални инвеститори не сакаше да зборува сегашниот претседател на Њу Џерси, Брет Јомарк, но тој потврди дека интересот е огромен и дека дел од нив се надвор од САД.

Богатството на Прохоров, кој долго време беше прв човек на компанијата Норилс Никел се проценува на 9,5 милијарди долари.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.686
Руски капитал во НБА
Еден од најбогатите Руси, Михаил Прохоров, најавил дека сака да му помогне на Њу Џерси да ја изгради толку очекуваната нова арена во Бруклин. Иако се уште нема официјална потврда за сумата се шпекулира дека рускиот милијардер ќе инвестира 700 милиони долари со што ќе стане доминантен сопственик во тимот.

За имиња на потенцијални инвеститори не сакаше да зборува сегашниот претседател на Њу Џерси, Брет Јомарк, но тој потврди дека интересот е огромен и дека дел од нив се надвор од САД.

Богатството на Прохоров, кој долго време беше прв човек на компанијата Норилс Никел се проценува на 9,5 милијарди долари.
да да тој е најбогатиот човек во Русија
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Russian billionaire Prokhorov reaches deal to buy Nets

Значи постигнат е договор ,русинот ги превзема Нетс.
Во секој случај мислам дека ова ке биде добро за тимот на Нетс,лошо за навивачите кои неколку децении го бодреа тимот во Њу Џерси,али тоа е тоа..
_________________________________________________
Russia's richest man has a deal to buy a controlling interest in the New Jersey Nets and nearly half of a project to build a new arena in Brooklyn.

Mikhail Prokhorov's Onexim Group announced the deal Wednesday with Forest City Ratner Companies and Nets Sports and Entertainment. They say they have signed a letter of intent to create a strategic partnership for the development of the Atlantic Yards Project.

NBA Commissioner David Stern is praising the move. He says it's a chance for the NBA to expand globally and ensures that the Nets will have a new arena.

The deal would have to be approved by the NBA's board of governors.
nba.com
__________________________________________________

The Nets and Mikhail Prokhorov have announced a wide ranging deal that will result in the Russian billionaire controlling 80% of the team and 45% of Barclays Center. In a press release issued Wednesday, the Nets, Bruce Ratner and Prokhorov stated: “Entities to be formed by Onexim Group will invest $200 million and make certain contingent funding commitments to acquire 45% of the arena project and 80% of the NBA team, and the right to purchase up to 20% of the Atlantic Yards.”

netsdaily.com
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Не сакам да си отидат Нетс од Њу Џерси. Не успеав да им отидам на утакмица. Ај па можеби русинов ќе помогне, па можеби ќе донесе и титула :pehar:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Da ja aktualizirame temava, sea sme Brooklyn Nets, ovaa sezona ke ima sto da se pishuva za ovaa ekipa :)
Mnogu rekordi ke bidat srusheni, zatoa stay tuned.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom