Фан клуб: Јута Џез

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Колку сме - толку сме, да ја реактивираме темата за нашите Џезери.
Ко почна сезоната бев скептичен. Некако ми играја неповрзано, како да се одеше само на соло акци. Меѓутоа, по серијата од 5 победи, од кои 4 на гости ( Мајами, Орландо, Атланта, Шарлот ) видовме колку добар тренер е Слоун. По огромните турбуленции во тимот со бегањето на Бузер педеро, Корвер и Бруер, пак успеа да напрај ростер со кој спаѓат меѓу најдобрите тимој во лигата.

Вчерашната, или денешната како сакате, победа над Лејкерс ми е посбено драга пошо нив посебно ги нејќам :). 3 години со ред не вадат од плеј-оф. Време е годинава да му вратиме :).

Само да се врати Окур во тимот и да се врати во добра форма, мислам дека можиме многу далеку да стигниме после.

GO JAZZ GO !!!

 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Сепак друго е кога би се вратил Мемо назад.
Искрено ни јас не верував дека ќе бидат на ова ниво на кое што се оваа сезона.Со "просечно" тимче котираат на висока позиција.Последниве сезони ми се допаѓа тоа што имаат пеколен финиш и способни се за големи пресврти во кои надополнуваат и -20 поени.

^^
Иначе Godlike ич да не те чуди за Џери Слоун одамна докажан во својата професија :wink:

GO JAZZ GO !!!
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Иначе Godlike ич да не те чуди за Џери Слоун одамна докажан во својата професија :wink:
GO JAZZ GO !!!
Мене не ме чудеше, ама ете, си ојде чоеко. Веројатно немаше енергија појќе па се пензионира „со време“.
Ty Corbin е новиот тренер. Не знам колку е добар или не, ама ќе има големи проблеми. Превземање на тимот во голема криза, со која ни Џери не можеше баш добро да се справи а камо ли тренер шо никогаш не бил главен тренер на НБА тим. Почна со 0-3, лош старт, али барем не се посрамоти со начинот на кој шо ги води Џез.
Тешки деној не чекат. D - Will некако не е баш во најдобра форма, паднат му е процентот на реализација од шут. Додуша како асистент се држи ама ни требат и кошој од него. Ми се свиѓа шо Џеферсон полека се вклопва во тимот, и можам да кажам дека пружва многу подобри перформанси годинава од Бузер. Милсап е некако топло - ладно. Сезоната ја почна феноменално , после некако падна, не беше некако агресивен, за во последно време да е солиден.
Очигледно најголем проблем ни е бековската позиција. Неаме асолен бек шутер. Чим Раџа Бел ни е стартер , шо не е ни просечен играч , да не збораме за резервите.

Во секој случај, напорна сезона не очеква. По мој проценки, да фатиме плејоф годинава ќе е доста, гледајќи ја моменталната ситуација.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Будете се Џезери ,ќе газиме ли годинава??

Вечер, прв тест Далас !!
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Не сум задоволен со стартот, појќе очеквам од тимот. Али како и да е, вчера ги скинавме Лејкерс - секогаш добар филинг!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Вечерва НБА класика Џез-Лејкерс:)



!!!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92

Е ова беше интересното кога го плескаше поштарот дебелиот.Jazz DINASTY
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616

Линк за тие што не го гледаа вчера првиот натпревар од предсезонава со Голден Стејт.

Фејворс ќе распали годинава ..14 скока од кој 9 у прва четвртина(после помалце играше)
Лесно може на секој натпревар да има дабл-дабл.

Новиот Бурк е одличен ,12 поени за прв натпревар у НБА и не е лошо..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
@Scouser88

Те видов пријавен како Јута Џез во фантазито, треба да си ја активираме темава за сезоната.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
@Scouser88

Те видов пријавен како Јута Џез во фантазито, треба да си ја активираме темава за сезоната.
Еј многу би сакал да пркне темава. Штета што не нема повеќе фанови за Јута .
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
@Scouser88 Шо мислиш, ќе фатиме плејоф сезонава? Многу повреди имаме, Фејворс, Гобер, Буркс..
Мислам ако издржат на 8мо место некако дури да се вратат Фејворс и Гобер фаќаме. Ма да според западот ако бевме во полн состав можевме и за 5то место да се бориме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom