Фан клуб: Јута Џез

G

Gray Foxx

Гостин
Gledam i se cudam kako moze da nema fan club na ovaa ekipa! Ja sum za niv uste koga igraa playoff protiv Chicago Bulls. Omilen igrac mi bese John Stocton i Jeff Hornacek,moze i Carl Malone :D
Javete se fanovi! :vozbud::vozbud:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
MaN cto mu fali na tekstot,dobar si e ama sepak,mnogu mi se spise,
cto da kazam,nema finale ovaa godina,sigurno,dosta ti e ,
pa poveke drugiot pat,krekavce a i Ivan,mafijafceto
pozdravi mi go,ajj MaN.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Јута Џез заслужува многу повеќе....
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Карл Мелоун и Џон Стоктон еден од најдобрите тандеми на сите времиња.
Навијам за Јута од 1994/1995. И не ја мењам као некој копуци што прв пат виделе НБА пред 2-3 години.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
конечно го најдов фан клубот си реков нема :).
навивам за јута од ко знам шо е кошарка значи од времињата 96 или 97 негде. и тогаш а и денес ја играт најубата кошарка во нба за око, доказ за то посебно годинава е шо се стално во првите тимој по број на асистенци. најголлем фактор шо станав навивач на јута е карл мелоун, според мене најдобриот играч во нба на сите времиња. со стоктон заедно го формираа најтоброто дуо во историата на нба ... денес гледаме историјата се повторва дерон и бузер одличен тандем шо има иднина :smir:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
ЕЕЕЕ конечно некој да пише на темава после 100 години. Иначе Дерон Вилијамс и Бузер се стварно ко копија на Стоктон и Мелоун, ама овие вториве тешко некој да ги стигне, легенди неповторливи.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
значи да разгледаме шо се случува по ал старот.
победа над мемфис, убедлива иако не играше окур, ама зато па се врати кириленко имаше добра партија. вилијамс исто како и пред ал старот продолжва со одлична форма. е сеа милсап некако во последно време не е баш на ниво ама за вечер ќе ни треба. шо мислите како ќе се одвива утакмицата вечер ? претходниот пат милсап ги растури селтикс имаше 32 поени а гарнет играше одбрана на него (ланскиот дефанзивец на годината). според мене има шанси, само ако не влезат во игра како шо сака бостон значи со малце поени и јака одбрана.
и дај пишете малце појќе овде или стварно толку малце сме фаној на јута ? :)

:vozbud::vozbud: ги тепавме бостон ... со тимска игра во која окур најмногу се истакна и нормално дерон , пак имаше дабл - дабл. само вака нека продолжат , стално играт добро против јаките екипи и од исток и од запад
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Сопственикот на Јута Џез Лери Милер умре од диабетис. Чоекот шо го напрај Јута еден од најдобрите и најстабилни тимој во НБА

Еве и линкот шо содржи појќе информации за тој шо го интересира:
http://www.nba.com/2009/news/02/20/jazz.miller.obit.ap/index.html
 
G

grande-juve

Гостин
поздрав од ламаркус олдрич и брендон рој
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
малце да се оттргниме од случувањата на европското :).
Овие дена дури го гледам европското, ме фати носталгија да гледам стварно добра кошарка (најголем виновник шо ме натера да гледам стварно добра кошарка се нашите :)). И барајќи на youtube начекав доста цели натпревари од golden era-та на Utah, значи 97,98.
Последна утакмица шо ја гледав сега е прво коло од play off-от од 1999 ко ќе играт против Kings, тогаш екипа во подем. Сега ја гледав game 4, и слободно можам да кажам дека ја има една од најдраматичните play off завршници.
Еве го почетното видео па ако имате време видете ја утакмицата , вреди да се види, без разлика дали сте фаној на Јута , Сакраменто или не сте :wink:

 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Штета што не постигнаа поголем успех зашто со играта што ја покажуваа стварно беа најдобар тим што некогаш сум го гледал. Исто се сеќавам и на оној ритуалот што си го имаа Мелоун и Хорначек пред да изведуваат слободни :) а да не го заборавиме и најдобриот коментатор на сите времиња Љубомир Николовски кој ги знаеше сите детали за секој од играчите и откако престана да коментира не сум ни гледал толку НБА.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Исто се сеќавам и на оној ритуалот што си го имаа Мелоун и Хорначек пред да изведуваат слободни :)
Malone имаше најдолг , воедно и најкарактеристичен, ритуал пред изведвањето на слободни , максимално го користеше дозволеното време. Прво три пати потклекнуваше, па нешто кажва ( само Господ знај шо кажва :)) и дури после шуткаше

 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Јас сум нешто помлад навивач од вас навивам за Џез од 2006 од тогаш практично и сватив шо е кошарка значи прв и единствен тим ми е Џез.Барав на форумов мислев нема фан клуб за јута шо беше многу чудно.Шо се однесува до оваа сезона мислам дека ни требаат 3 играчи.Потпишавме со Раџа Бел добар шутер и добар дефанзивец ни треба замена за бузер
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Џери Слоун го продолжи договорот на уште една година
 

Kajgana Shop

На врв Bottom