Фан Клуб: Atlanta Hawks

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Конечно се вратија во форма одлично изиграно против Бостон :bravobe:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Ја сум тука до наредна година кога се надевам Лејкерси ќe се опраат :D
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
е добро ако е така, помислив сте се откажале од клубот :D
Инаку што мислите дали треба да го трејдаме Џеф Тиг ?
Има шпекулации за ова и дека Атланта се подготвени за трејд за Тиг
 
Член од
30 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
2
Гледам имало повеќе навивачи на Хокси, мислев само двајца сме. Инаку сум фан на Хокси уште од 2010,2011 и гледам дека има повеќе навивачи отколку Перо почна да игра. Оваа сезона не е како ланската каде што бевме одлични но мислам Бад оваа сезона ја сфати лекцијата и не форсира во регуларниот дел. Сеуште мислам дека Хокси ќе играат повторно финале со Кавс оваа сезона, Репторс,Булс,Визардс со сите нив може да се носиме. Long live hawk fan
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Одамна никој нема пишано.@THE-boss пратиш шо се дешава?едино знам дека го земавме Хауард,кој ќе ни биде супер полачање :D
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Да секако дека пратам, само сум заборавил да пишам :D Го земавме Хауард, Тиг го трејдавме за 12 пик во драфтот и исто така Хорфорд реши да потпише за Бостон :(

Се на се многу ќе биде интересна следнава сезона за нас или ќе бидеме многу добри или ќе го пропуштиме плејофот, се зависи од тоа како ќе се вклопи Хауард и како ќе изигра Шрудер како стартер.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Интересен тим, заслужена победа. па ајде во главно финале да се пласираме :D
Автоматски споено мислење:

Во 2015 уште додека Перо Антиќ играше во Атланта, тимот последен пат беше во конференциско финале против Кливленд. Тогаш Атланта беа исчистени со 4-0. Сега се надевам дека тимот ќе се покаже подобро, нека дадат се од себе, па што биде нека биде. Фаворити се Милвоки, но фаворити беа и Филаделфија, па како завршија.
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Интересен тим, заслужена победа. па ајде во главно финале да се пласираме :D
Автоматски споено мислење:

Во 2015 уште додека Перо Антиќ играше во Атланта, тимот последен пат беше во конференциско финале против Кливленд. Тогаш Атланта беа исчистени со 4-0. Сега се надевам дека тимот ќе се покаже подобро, нека дадат се од себе, па што биде нека биде. Фаворити се Милвоки, но фаворити беа и Филаделфија, па како завршија.
Ја стварно мислев дека ќе бидеме растурени од Фила пред да почне серијата, не можам да поверувам што се деси.

Многу забавен ми е тимов, сега имаме суперстар за разлика од 2015, мислам и те како вредеше рибилдот од неколку години, во многу добра положба сме и за во иднина (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom