Фан Клуб: Шпанија

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Честито..Шпанија има блескава иднина:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе тоа помладите стално освојуваат нешто ама кога ќе остарат забегуваат по малку, а стварно имаат сјајни играчи.

Инаку Бојан сам се откажал од настап на ЕУРО ама Раул пак нема да го земат, Арагонес изгледа ќе се одлучи за Серџо Гарсија од Сарагоса, јбг второлигаши на ЕУРО ќе земаат. :tapp:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Абе луѓе што викате ќе се лизне или не мене најважно ми е да се истурат на грците.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Мора да се истурат! Да се одмаздат у наше име! Напред Шпанија:)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Тепаме ли вечееееер?
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
На денешен ден Шпанија ги покака Италија... ова де ќе ги покака. :smir:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Кога веке спомна денешен ден...Шпанија има неколку натпревари играно на денешната дата и сите ги има изгубено:nesum:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
За се има прв пат.Време е да тепаат нна денешен ден.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Тепаме вечерва немајте гајлеееееееееееееееееееееееееее!!!!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Jasno e deka Spanija igra daleku poaktrativen i poubav fudbal za oko, otkolku Italija i zatoa kako na mene, taka i na pogolemiot del od poznavacite na fudbalskata igra toa im se dopaga i ke navivaat za niv vecerva. I mene vise keef bi mi naprailo dokolku Spanija ide ponatamu, iako nitu za ednite, nitu pak za drugite neam nekoi posebni simpatii, pa zatoa najvazno mi e vecerva da gleam ubav fudbal. Ama ne znam nekako neam bas dobro predcuvstvo za pobedata i mislam deka Italijanive ke napraat belja. Tie cel zivot vaka igraat, so slab start, a potoa rusat sve pred niv kako znaat i umeat. Otsustvoto na Pirlo i Gattuso mislam dkea nema da bide resevacko na ovoj natprevar i nema mnogu da se oseti vrz igrata na Italija.

Kako i da e im posakuvam od srce sreka na Spancite, pa redno e i tie nesto da osvojat i da se izraduvaat ... !!!* :wink:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Шааааааааааампионии...ајде ајде да ги измлатиме русите(редовни муштерии) и после немците...и :pehar:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ајде русите ко шо вика николиќ се редовни муштерии а за после швабите ќе го кркаат.Уствари ај нека дојдат турците а и имаат шанси поготово како им тргнало во последно време.
Значи сеа навиваме за турција(мислам кога ќе играат против швабите).
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честито победа за шпанциве, голем фан сум! Навивам за нив одамна, откога навивам за Реал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom