Фан Клуб: Шпанија

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А шо е проблемот со оној копиљ?Дека е бил тренер на Фарса и сега има предрасуди на играчите од Реал?
Абе да му е*ем матер, знам дека скоро цела играчка кариера ја поминал во Атлетико Мадрид, а после и тренер им бил, а сите ја знаеме историјата на Раул со Патетико.

И ја сум за Шпанија на европсково ама сум против да се повика Раул. Добар беше првите 2-3 сезони после тоа живи на стара слава.Тој да им фати место на Виља и на Торес?
За оваа година да речеш дека Раул живее на стара слава е стварно неосновано и потполно неточно, има постигнато околу 25 гола во сите конкуренции и на секој натпревар ја истура душата на теренот.
И никој не вели дека тој ќе игра прва постава, нека си играат Торес и Виља, ама зошто сте сите толку сигурни дека ќе им оди и на двајцата?
Јас сакам Раул да го земат на местото на оној шупакот Тамудо кој до вчера беше повреден а сеа на ЕП ќе оди. :nenene:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Абе каква стара слава 18 гола има дадено човекот оваа сезона...има 30 години а трча како мало дете секој натпревар има истрчано во просек 10 000 метри...можеби не е за прва постава неможе да им земе место на Виља или на Торес али би им бил одлична замена...во секој случај подобра од Тамудо
абе не е многу стар 30 години што се кога може инзаги да растура на 34.......pa ovoj ke igra do 34 у врвна форма луѓеееее
мислам дека би требало да се земи на еп
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Абе да му е*ем матер, знам дека скоро цела играчка кариера ја поминал во Атлетико Мадрид, а после и тренер им бил, а сите ја знаеме историјата на Раул со Патетико.



За оваа година да речеш дека Раул живее на стара слава е стварно неосновано и потполно неточно, има постигнато околу 25 гола во сите конкуренции и на секој натпревар ја истура душата на теренот.
И никој не вели дека тој ќе игра прва постава, нека си играат Торес и Виља, ама зошто сте сите толку сигурни дека ќе им оди и на двајцата?
Јас сакам Раул да го земат на местото на оној шупакот Тамудо кој до вчера беше повреден а сеа на ЕП ќе оди. :nenene:
Сезонава почна да покажува знаци на живот кога виде дека му гори под нозе и ако не почне да игра ќе грее клупа.Има играчи што играат фантастично цела кариера и не ги земаат за репрезентација а не вакви ко Раул што забушаваат и играат само кога треба.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И Раул игра во форма цела кариера освен сезона ипол коа не беше во форма и уште пола сезона коа беше повреден
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
I ovaa sezona ''FURIJATA'' ke se lizne, kako sto veke poleka i naviknavme. So Raul, ili bez nego - toa ti e, pak ke go krkat od nekoja poslaba reprezentacija od niv ili nekoja koja momentalno e u poslaba forma. Mislam deka nekoi igraci uste ziveat na stara slava i deka tie samite svesno treba da im go otstapat mestoto na nekoi pomladi. Ova ne e klubsko natprevaruvanje i mladite tuka najveke se pokazuvaat poradi silata koja imaat u nozete. A Raul osvoi titula so Real i + igrase i u Ligata na Sampionite. Taka da toj za okolu 3 nedeli ke treba da sobere sili i da ja pretstavuva Spanija, toa ne ide. Toj ne e na baterija, za da se prazni i polni za cas. Do nekade ja opravduvam odlukata na Aragones.

PS : Ama i mnogu e KLET i zaota podobro neka si sedi u Spanija i neka go glea Evropskoto na TV. :smir:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
I ovaa sezona ''FURIJATA'' ke se lizne, kako sto veke poleka i naviknavme. So Raul, ili bez nego - toa ti e, pak ke go krkat od nekoja poslaba reprezentacija od niv ili nekoja koja momentalno e u poslaba forma. Mislam deka nekoi igraci uste ziveat na stara slava i deka tie samite svesno treba da im go otstapat mestoto na nekoi pomladi. Ova ne e klubsko natprevaruvanje i mladite tuka najveke se pokazuvaat poradi silata koja imaat u nozete. A Raul osvoi titula so Real i + igrase i u Ligata na Sampionite. Taka da toj za okolu 3 nedeli ke treba da sobere sili i da ja pretstavuva Spanija, toa ne ide. Toj ne e na baterija, za da se prazni i polni za cas. Do nekade ja opravduvam odlukata na Aragones.

PS : Ama i mnogu e KLET i zaota podobro neka si sedi u Spanija i neka go glea Evropskoto na TV. :smir:
За разлика од НЕКОИ (ти си знааш кои) Шпанија барем се пласираа на првенството...е саа дали ке се лизне или ке освоо нешто,ке видаме:smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
За разлика од НЕКОИ (ти си знааш кои) Шпанија барем се пласираа на првенството...е саа дали ке се лизне или ке освоо нешто,ке видаме:smir:
Hahahahahaha ...
Mislam deka znam na koj mislis, ama ne mi e jasno ja kakva iam vrska so toa, posto taa mene ne mi e omilena reprezentacija, a onaa za koja najveke navijam tokmu niv otpadna u kvalifikaciite. Stvarno ne si mi jasen, osven ako ne me gagas tamu, posto ekipata za koja navivam e od taa drzava.
No ako ni se sretnat reprezentaciite za koi najmnogu navijame na Evropskoto i Spanija izvadi bolji rezultat, togas prifakam sekakvi kritiki ... !!!* ;)

:smir:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Hahahahahaha ...
Mislam deka znam na koj mislis, ama ne mi e jasno ja kakva iam vrska so toa, posto taa mene ne mi e omilena reprezentacija, a onaa za koja najveke navijam tokmu niv otpadna u kvalifikaciite. Stvarno ne si mi jasen, osven ako ne me gagas tamu, posto ekipata za koja navivam e od taa drzava.
No ako ni se sretnat reprezentaciite za koi najmnogu navijame na Evropskoto i Spanija izvadi bolji rezultat, togas prifakam sekakvi kritiki ... !!!* ;)

:smir:
Ако твојата стигне до финале сигурно ке се сретнат со Шпанија:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе приватен муабет на мсн
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Немам информации за тоа, инаку поддршка за Европското првенство давам токму на Шпанија, имаат добар состав.
Инаку што се однесува, така на светски првенства, симпатизер на Бразил и на Шпанија сум, ама сега е европско и максимално за Шпанија.
Арагонес мора под итно да го повика Раул, би биле одлична двојка со Вилја.
jas MIslam deka Torres I Villa bi bile podobar tandem
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
jas MIslam deka Torres I Villa bi bile podobar tandem
Апсолутно...ама уште подобро е да има на клупата некој што има настапувано на три светски и две европски првенства до сега и кој има поминато многу низ кариерата,за да може солидно да ги замени Торес и Виља
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
гооооооооооооооооооооооооооол ВАМОС ЕСПАНА.....3-0

КАМПИОНЕС КАМПИОНЕС КАМПИОНЕС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom