Фан Клуб: Шкендија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Треба да сфатите дека кој и да е спонзор, мора да има и некои партиски полтрони во управа (најчесто од партијата на власт) кои ќе ти средуваат фудбалски и нефудбалски работи. Така се поставени работиве во Македонија, а и во други земји на Балканов.
Подобро што е Беџети, а не некој поголем апаш.

Мене ми се допадна како одигра тој Мерџани. Баш се зачудив од каде го извадивте.
За Ибраими се знаеше дека нема да биде во врвна форма, ама сигурно ќе имате некаков ќар од него. Приметивте колку играчи навлекуваше на себе, веднаш по двајца-тројца му се пуштаа со што остана повеќе простор за другите. Ако ништо друго, нема да биде промашување како Абдурахими на пример.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Треба да сфатите дека кој и да е спонзор, мора да има и некои партиски полтрони во управа (најчесто од партијата на власт) кои ќе ти средуваат фудбалски и нефудбалски работи. Така се поставени работиве во Македонија, а и во други земји на Балканов.
Подобро што е Беџети, а не некој поголем апаш.

Мене ми се допадна како одигра тој Мерџани. Баш се зачудив од каде го извадивте.
За Ибраими се знаеше дека нема да биде во врвна форма, ама сигурно ќе имате некаков ќар од него. Приметивте колку играчи навлекуваше на себе, веднаш по двајца-тројца му се пуштаа со што остана повеќе простор за другите. Ако ништо друго, нема да биде промашување како Абдурахими на пример.
Само што во Шкендија нема партиски полтрони, не можат да припарат. Во раководство се ставаат луѓето кои сака спонзорот.
Првиот преседател беше вработен во Еколог во Германија и сеуште е таму. Абдулменаф Беџети исто така беше вработен во Еколог. И Љуљзим Имери поранешен преседател на клубот е вработен во Еколог.
Сегашниот Висар Беџети не е дел од Еколог но има блиски врски со спонзорот и живее во Германија сега е тука заради задачата. Партиски не е активен тој самиот.

На Еколог не можат да и наметнат партиите никого бидејќи се појаки од партиите и не ги фермаат за вакви работи.

Агим нема да биде како Абдурахими, но нема да биде ниту како Буба или Бесарт. Освен тоа многу малце покриваше назад како крилен играч. Подобро е да игра позади напаѓачот а на крило да се отвори место за Нафиу или Жуниор.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
@Colt Willcox
Mislam deka go meshi V.Bexheti se Abdulmenaf Bexheti koj sto bese precedatell i koj bill i uste do nekade e poverzan so politikata.

Inaku vistina e deka Ecolog stvarno ne gi ferma partiite.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Да, на Абдулменаф мислев. Мислев дека се' уште се врти во клубот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
za agim kazav deka ne e pameten transfer, on uste pred nekoja godina propadna kako fudbaler, ne pred nekoj mesec. imase ogromna sreka sto kako veke propadnat lapna debel milionski dogovor vo kazakhstan, tie brzo ja uvidoa greskata i go sutnaa, samo sto ostanaa bez parite. ne deka ne e dovolno dobar za vo 1. MFL, no parite popametno ke bese da se vlozat vo mlad igrac mesto za ispukana puska koja ne pravi razlika kako sto ja pravese hasani ili ja pravi besart ibraimi.

inaku protiv vardar navlekuval nekolku protivnici bidejki e agim ibraimi i protivnicite mislat deka e igraciste, so tek na vreme koga ke primetet deka ne e na poseben level nema poveke da navlekuva tolku protivnici. btw se soglasuvam deka popametno bi bilo da se koristi centralno, tamu ne e tolku golem handicap sto ne pokriva nazad + pomal e izborot pa ke ima povise mesto za drugite krila.
 
B

Beck's

Гостин
Ispadna isto ko lanskata sezona, +8 posle natprevarot so Vardar od prvoto proletno kolo. Sea samo fali da pocnat so mladinci pak :D
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Cestito za uste ednas za ubedlivata seZona, Mnogu jak tim imame za evro kupovite, stadionot ke pocnuva da se renovira od Juni I Ke treba do naredna sezona da bideme spremni za golemi ekipi vo Tetovo.

Husmani ke igra od narednata sezona, pa ke se vraka I Ibrahimi I Radevski ke bidat vo dobra forma.

Prvata runda sme nositeli, I za prv pat vo istorijata sme nositeli na evro nastapite.

A spored ne oficialni vesti se zboruva deka I Hasani ke se vrati ova sezona
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
6B82B183-2106-4CB9-A7A8-C25973CDD7B7.png od ljubav prema Vardar nemal da ide kaj nas
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
I kazal Mnogu jasno sonot na site igraci od Mak Ligata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom