Фан Клуб: Шкендија

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Јас мислев ова важи само за тимови од исто првенство..
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.491
Јас мислев ова важи само за тимови од исто првенство..
ne, isklucoci mislam ima samo koga se vo prasanje ligi so razlicen raspored vo smisla od evropa vo drzava so sezona vo kalendarska godina. darko ilieski go imase istiot problem, pocetok na sezonata vo stranstvo (ermenija), pa tikves i ne dobi zeleno svetlo za borec.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
pa shkendija mu e tret klub ovaja sezona.
Ајдеееее, немав проверено претходни трансфери па немав појма дека и овој веќе имал 2 клуба. Зимава веќе не знам по кој пат нашиве клубови прават ваков транфер лол
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајдеееее, немав проверено претходни трансфери па немав појма дека и овој веќе имал 2 клуба. Зимава веќе не знам по кој пат нашиве клубови прават ваков транфер лол
Свесно го направија трансферот. Ќе ни треба за Европа тој.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Mislam deka nema da ni bide lesna titulla ( ako ja osvoime ) ova godina.
Ako ne se vraka B.Ibraimi sto poberzo i toa vo forma ke ni bide mnogu teshko.

Vardar e zasilen, a nie ne se sme zasileni neshto ogromno ( Husmani ne sme da igra 6 meseci )
Нели сезоната за Бесарт е веќе завршена?

Според мене се' уште сте број еден фаворити за титула. Имате +5 бодови и домашен дуел со нас уште во првото коло.
Вардар уште нема претставено ниту едно засилување, освен Аврамовски. Рачунај дека цели подготовки ги минавме со младинци, четворицата кои ги очекуваме (Аврамовски, Марковски, Фелипе и Битанг) ги пропуштија подготовките и прашање е во каква форма се. Сигурно нема да почнат да играат уште во прво коло. Шкендија има воиграна екипа, засилена со Агим Ибраими. Замисли како би изгледал составот на Вардар без овие што ги набројав погоре. Би биле огромни фаворити во првиот дуел и ако направите +8, готово ќе биде веќе.
Да не ја заборавиме и атмосферата во клубот. Кај вас се' беше стабилно финансиски, додека Вардар го тресеа низа непријатности. Се' тоа влијае и врз изданијата на теренот.

По првите две кола ќе се знае дали имаме некакви шанси за титула. Од сегашна перспектива, шансите се 95%-5% во ваша корист.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.344
Нели сезоната за Бесарт е веќе завршена?

Според мене се' уште сте број еден фаворити за титула. Имате +5 бодови и домашен дуел со нас уште во првото коло.
Вардар уште нема претставено ниту едно засилување, освен Аврамовски. Рачунај дека цели подготовки ги минавме со младинци, четворицата кои ги очекуваме (Аврамовски, Марковски, Фелипе и Битанг) ги пропуштија подготовките и прашање е во каква форма се. Сигурно нема да почнат да играат уште во прво коло. Шкендија има воиграна екипа, засилена со Агим Ибраими. Замисли како би изгледал составот на Вардар без овие што ги набројав погоре. Би биле огромни фаворити во првиот дуел и ако направите +8, готово ќе биде веќе.
Да не ја заборавиме и атмосферата во клубот. Кај вас се' беше стабилно финансиски, додека Вардар го тресеа низа непријатности. Се' тоа влијае и врз изданијата на теренот.

По првите две кола ќе се знае дали имаме некакви шанси за титула. Од сегашна перспектива, шансите се 95%-5% во ваша корист.
Ne e zavrshena. Ama Shkendija ne e superiorna kako llani, i moze da kiksira na sekoj natprevar. Mnogu ni odgovara prvata utakmica, ama ako slucajno kiksnamo neshto togash ke imame problemi bidejki Vardar ke se motivira i toa kako.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Како и да е втората полусезона ќе биде многу поинтересна и многу покваитетна тука се и работнички и Шкупи кои што се засилија плус А.Пандев која што има дличен млад состав.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Како и да е втората полусезона ќе биде многу поинтересна и многу покваитетна тука се и работнички и Шкупи кои што се засилија плус А.Пандев која што има дличен млад состав.
Точно за Работнички и А. Пандев али не зезај за Шкупи, трансфериве им вриштат.
 
B

Beck's

Гостин
Loso e koga osekas na svoja koza, kako pred tri sezoni so resevacki gol od ofsajd za titulata.

Kako i da e trebase da se resi natprevarot so poveke gola razlika.

+8
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Важна победа! Уште помило ми е што заврши само со тој гол и непризнат чист гол за Вардар. Па редно е да осетат малце вакви работи во нашите меѓусебни дуели.

Второто полувреме тотално мртва игра, се исплашија од овој мизерен тим и повеќе мислеа на одбраната. Реално можевме бар уште два гола да им дадеме.

И како беше она РЕПЕТЕ нешто така...:sekcza:

Ајт наздравје...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Важна победа! Уште помило ми е што заврши само со тој гол и непризнат чист гол за Вардар. Па редно е да осетат малце вакви работи во нашите меѓусебни дуели.

Второто полувреме тотално мртва игра, се исплашија од овој мизерен тим и повеќе мислеа на одбраната. Реално можевме бар уште два гола да им дадеме.

И како беше она РЕПЕТЕ нешто така...:sekcza:

Ајт наздравје...
Ало, како не се срамиш не знам! Два меча по ред има сомнителни одлуки во ваша корист и ти ќе збориш за угнетеност или неправди?! Уствари ова од денес не е сомнителна одлука, туку класична кражба!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ало, како не се срамиш не знам! Два меча по ред има сомнителни одлуки во ваша корист и ти ќе збориш за угнетеност или неправди?! Уствари ова од денес не е сомнителна одлука, туку класична кражба!
А како не се срамевте вие кога со гол од офсајд победувавте?
Их мајката само кога вам ве боли е сомнително!

Чист гол беше и тој од претходниот меч, како што е и овој. Ама баш супер...трпете си малце!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom