Фан Клуб: Шкендија

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Agim Ibrahimi Bitang I Barseyghan vo Shkendija od Januari
Како и досега што ги „земавте„ играчите на Вардар (Фелипе, Грне, Хамбарџумјан, нешто поодамна и Фичо Ивановски, Стјепановиќ и многу други).
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Pravillno e Beqiri no toj e roden vo Danska i tamu nema Q i zatoa go upotrebi C :)
како бе во Данска нема Q? има и тоа баш заради странските зборови им седи во азбука. за да може некој ко типов да се пише како што му прилега.

еве ти дека ја има: https://da.wikipedia.org/wiki/Det_dansk-norske_alfabet

со C (тоест Ć) место Q се пишат тие од Србија, Црна Гора и Хрватска. ко Фатос Бечирај (Bećiraj) на пример.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Visar Musliu go zabrae:pos::tapp:
Тој е ваша сорта. Не го ни рачунам. Алудирав на најквалитетните македонски играчи и странци што играат во нашата Лига. Никогаш не сте ја имале потребната формула да ги привлечете...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.282
како бе во Данска нема Q? има и тоа баш заради странските зборови им седи во азбука. за да може некој ко типов да се пише како што му прилега.

еве ти дека ја има: https://da.wikipedia.org/wiki/Det_dansk-norske_alfabet

со C (тоест Ć) место Q се пишат тие од Србија, Црна Гора и Хрватска. ко Фатос Бечирај (Bećiraj) на пример.
Go nema toa Q sto nike go upotrebime, Q sto tie go upotrebuvat poveke e za K na nash jazik. Srbija, Crna Gora i Hrvatska nemat nidna Q vo nivni jazik a Fatos Beqiraj go zemash za primer koj e albanec.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Go nema toa Q sto nike go upotrebime, Q sto tie go upotrebuvat poveke e za K na nash jazik. Srbija, Crna Gora i Hrvatska nemat nidna Q vo nivni jazik a Fatos Beqiraj go zemash za primer koj e albanec.
Затоа што албанското q кај нас се чита ќ и го има во азбуката тој знак. Исто и во некои други балкански земји.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Od Prolet se vraka Radevski, Ibrahimi, Junior, plus Ibrahimi Barseyghan i Bitang, ke ni treba uste eden jak stoper da najdemo I drugite ekipi neka kazuvat zbogum na titula narednite 7-8 godini
 

Kajgana Shop

На врв Bottom