Фан Клуб: Шкендија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.492
Поени од реакции
9.893
Прашај на едно и дали ќе ја признаете лигата годинава, бидејќи први сте да плачете и вадите снимки од VGA камера, а кога не ви одговара си сечете, лепите и монтирате ;)
Ај ќе прашаме и за ова, па ќе ти кажеме кога ќе ви се врати партијата на власт.:place:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
256
Поени од реакции
80
Izgleda Shkendija ne e samo Besart Ibraimi, spored moe mislenje najdobra utakmica posle toa so Rabotnicki 6 - 2.

Berat Beqiri e fudbaler izlezen od FC Kopenhagen, kako mllad igrall i za Albania vo koj ima i pogodog. Inace toj e od selo Trebosh od kaj e i Nafiu.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.173
Izgleda Shkendija ne e samo Besart Ibraimi, spored moe mislenje najdobra utakmica posle toa so Rabotnicki 6 - 2.

Berat Beqiri e fudbaler izlezen od FC Kopenhagen, kako mllad igrall i za Albania vo koj ima i pogodog. Inace toj e od selo Trebosh od kaj e i Nafiu.
Како правилно му е презимето, Beqiri или Beciri? Оти и ја прво мислев (Беќири) на Албански сигурно со q се пишува ама гледам на ТМ и друго страни сегде Beciri го пишуваат.
Прво коа го видов на клупа мислев за некој младинец од У19 тимот се работи, тек после видов дека 22 години имал.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
256
Поени од реакции
80
Agim Ibrahimi Bitang I Barseyghan vo Shkendija od Januari
Gi imash informaciive of prva raka, ponekogash i samite od Shkendija ne gi znaat pred tebe :D[DOUBLEPOST=1541542210][/DOUBLEPOST]
Како правилно му е презимето, Beqiri или Beciri? Оти и ја прво мислев (Беќири) на Албански сигурно со q се пишува ама гледам на ТМ и друго страни сегде Beciri го пишуваат.
Прво коа го видов на клупа мислев за некој младинец од У19 тимот се работи, тек после видов дека 22 години имал.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Pravillno e Beqiri no toj e roden vo Danska i tamu nema Q i zatoa go upotrebi C :)
 
На врв Bottom