Фан Клуб: Шкендија

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Tоni, 31 јули 2013.

 1. Ali Pasha

  Ali Pasha

  Член од:
  26 септември 2007
  Мислења:
  1.101
  Допаѓања:
  893
  Фали очајно креативец, кризата од трошењето од европските натпревари конечно испадна на виделина. Мислев дека лагано ќе го освоиме првенството, ама изгледа не ќе е баш така...
   
 2. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  63
  Mislam deka ne e se do evropskite natprevari. Poveke e do otsustvo na kvalitetni igraci. Osven odbranava vo site drugi pozicii ni falat kfalitetni igraci. Vo nagornata linija osven Totre i Ibraimi drugite treba da se izmenat !
   
 3. lunatik

  lunatik

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  925
  Допаѓања:
  531
  Статистиката покажува дека баш во одбраната ви е проблемот..

  Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
   
 4. Tоni

  Tоni ILLYRIAN

  Член од:
  26 февруари 2009
  Мислења:
  13.427
  Допаѓања:
  9.802
  Тоа сите го знаевме освен стручниот штаб кој упорно одбиваше да донесе квалитетно засилување на местото на Буба. Епа со Бојку, Емини толку од креативноста.
  Алими веќе на ништо не личи. А Бесарт го нема тој менталитет на лидер каков што е Буба.

  Сега е време кога треба цврста рака во соблекувалната а ниту тренерот а ниту еден од капитените немаат таква моќ.
   
  На Beck's и Tigri11 им се допаѓа ова.
 5. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  63
  Statistikata ne sekogash go kazuva realniot pregled:)
   
 6. nsan

  nsan

  Член од:
  23 јануари 2016
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  1.031
  jas poveke mislam deka gazdata ne sakal povise da odvoi, samo sto normalno nikoj od klubot ne bi go kritikuval destani. sepak i strucniot stab ima vina bidejki igracite koi gi donesoa ne se pokazaa najdobro, a ubeden sum deka za istite plati mozea da dobijat podobri igraci.
   
 7. Tоni

  Tоni ILLYRIAN

  Член од:
  26 февруари 2009
  Мислења:
  13.427
  Допаѓања:
  9.802
  Абе газдата има простор да се критикува, но зборувам за тоа што го знам. Неколку играчи повеќето странци им беа понудени да ги потпишат и стручниот штаб се испичка, се плашеа дека нема да ја оправдат платата понудените играчи.
   
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  1.594
  Допаѓања:
  825
  Па после секој можен странец што го донесоа и го утнаа и јас ќе сум скептик.
   
 9. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  26.051
  Допаѓања:
  42.382
  Спoред тoa штo Шкендијa не успеa дa ги сoбере ниту нaјдoбрите игрaчи oд Вaрдaр кoј е вo oгрoмнa финaнсискa кризa, јaснo е декa Дестaни не рaзмислувa зa пoгoлем прoект вo иднинa. Тукa нa гoлемo се слушaaт муaбети декa ќе јa бaтaли Шкендијa нaбрзo. Тaкa штo, oстaнувa дa се издигне третa екипa и дa гo преземе примaтoт нa Вaрдaр и Шкендијa. Типувaм нa Ѓoрче :-D
   
  На Boce1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ali Pasha

  Ali Pasha

  Член од:
  26 септември 2007
  Мислења:
  1.101
  Допаѓања:
  893
  Сите фактори по малку! Европските натпревари дефинитивно ги истрошија играчите! Со истите играчи играа одлично против Росенборг, Шериф Тираспол, па до негде и со Салзбург, а најдобар показател колку лесно се празнат играчите од нашето првенство беше натпреварот во Ѓорче, против Македонија (замисли почеток на првенство), кога последните 10 минути нивните играчи буквално одеа по терен, така и те како се испразнија нашите играчи.
  За одбрана, дур ти е еден Бејтулаи во последната линија, никогаш не можеш да сметаш дека имаш квалитетна централна задна линија (во ист кош го ставам и Адили, кој не е толку киксер, туку нема капацитет да се развие повеќе). Мици ги оправдува конечно критериумите за лев офанзивен бек, десната ни е проблематична со комбинациите - Мурати (кој не е доволно тактички подготвен, а технички и физички мислам дека е ОК), или пак Бејтулаи (просто човекот е малер, киксер, и плашливец 3 во 1).
  Алими е скроз истрошен, плус додај го фактот дека покрива две позиции со одењето на Буба. Тоа е домино ефект и за Жуниор, кој не може да се покаже во ова консталација , кога треба да се покрије празнината на Буба. Тотре сум рекол милион пати, треба да расчисти дали сака да биде фудбалер! Ги има сите нишани и предуслови за тоа, само не и амбицијата!
  Младите Шефити и Зејнулаи дефинитивно не се материјал за Шкендија, и џабе да очекуваш повеќе од нив, само ќе се малтретираш себеси, и ќе ги ставиш нив под притисок (кој нема да можат да го носат).
  Ремзифаик Идриз Селман Осман Кариоката, се може да биде само фудбалер не!!!
  Изаир Емини ако прифати треба да е само еден џокер во последните 15 минути, кога имаме негатива или неповолен резултат. Стана само сенка на тоа што беше едно време.
  Омар Имери мислам дека има перспектива, а другите се товар (Нафиу, Фазли, Таипи,..). Бојку би го чувал како резерва, а ниту овој Чешмеџиев не се покажа во светло издание (тука треба да се напомене дека немаше доволна минутажа да се уигра, и дека е млад).
  Но како резиме на целото ова, е прашањето дали сосптвениците знаат што сакаат, дали сакаат да развиват клуб со млади, или со зрели играчи од регионот, колку да го добијат првенството, или па сакаат да се конкурентни во Европа. Ја мислам дека ни тие не знаат што им е цел, па затоа имаме вакви адхок одлуки и засилувања!
   
  BabylonBloke, akto, Schürrle и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  1.594
  Допаѓања:
  825
  Ѓорче зависи од газдите,а и ти знаеш дека не се за верување тие ич.
   
 12. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  63
  Ova e najprifatlivo, 5 godini investirash da go stignesh toa sto go stigneshe minatata sezona, i koga treba samo da go cuvash toa, tie go rasipaa. So Buba i so minimalno edno zasiluvanje Shkendija bes problem go pominuvashe Rosenborg i ke vrateshe golema suma od parite sto investiral.
   
  На Beric Dondarrion и Beck's им се допаѓа ова.
 13. te-ultra

  te-ultra ILLYRIAN

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  855
  Se zborelo deka Destani ke odstapi !! kade toa !? vo skopje!?? Vo Tetovo nema takvi muabeti,valda vo Skopje pocnal da zivee..Poglup muabet amin!! Ok,momentalna kriza ima,toa e ocigledno,premnogu novi igraci( nekoji staro novi) ,ne se voigrani,period na tranzicija,samo mislam deka crniot period e veke pozadi nas,ke pocnat pak da redat pobedi..Pocnuvajki od naredno kolo pa se do kraj..Finanskiskata stabilnost nikogas ne bilo prasanje..Se glusame po 10 dena :)
   
 14. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  63
  Druzhe, sto problem imash ? Slikite so Klinton gi ima ushte, ne znaci deka gi brishel samo zas go prodal Buba. Nie vikame za organizacija vo klubot, koja e losha.

  I da znaesh deka ne investiral mnogu ova sezona zash saka stadionot da go renovira, sto isto bese losa odluka deka kako sto kazevme so cuvanje na strukturata sto go imashe i so malku invenstiranje ke dobieshe mnogu pari mozebi i za gradenje na toa sto planificirat da investirat na stadionit.

  Problemot e pretzedatellot na klubot nema vrska so sport, toj e ekonomist po profesija, i so kratenje na bugetot pllaniral da go renoviral stadionot, a nie za ova zboruvavme deka bese mnogu llosha odluka.

  A za drugive zborovi sto si gi pisell ti se od tvoja gllava !
   
 15. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.300
  Допаѓања:
  4.516
  @Tigri11 како тргнала работата попрва битола ќе дочека стадион него вие. Се смеам пошто во целото владеење на дестани, со исклучок на ланската сезона во која профитиравте ради хаосот во Вардар, вие влечете катастрофални башибозлук потези. Шкендија со ништо не наговестува дека сериозно работи на изградба на стабилен клуб. Провоцирам бидејќи летото имаше неколку неандарталци од темава што летаа во облаци и обесуваа како шкендија преку ноќ да станала реал мадрид, а не едвај да стигнала до плејоф на ле.
   

Сподели преку: