Фан Клуб: Шкендија

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
A Ibraimi da znaeshe da dava pas mislam u Reall ke igrashe :D
Тигар, едно појаснување околу Ибраими... јес да е класа у полу-аматерска лига ама немој да мислиш дека иста игра ќе покаже у посилен клуб. Ако некој е подобро запознат околу кариерата негова, ќе ти потврди дека у Шалке бил една недела под инфузија поради тежината на тренинзи. Така да нека лигава не ти биде репер дека некој е играч пошо Фелипе можеше да игра со една нога и цела лига смешни да ги напраи а сеа у Казакстан од 20 утакмици уште нема гол дадено и само 2 асистенции.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Тигар, едно појаснување околу Ибраими... јес да е класа у полу-аматерска лига ама немој да мислиш дека иста игра ќе покаже у посилен клуб. Ако некој е подобро запознат околу кариерата негова, ќе ти потврди дека у Шалке бил една недела под инфузија поради тежината на тренинзи. Така да нека лигава не ти биде репер дека некој е играч пошо Фелипе можеше да игра со една нога и цела лига смешни да ги напраи а сеа у Казакстан од 20 утакмици уште нема гол дадено и само 2 асистенции.
Do nekade vo pravo si, am on so Shkendija i vo Evropa ima kazano dobri utakmici. Ibraimi stvarno ima problem so davanje pas, da go nemashe ovoj problem ke imashe pogolem uspeh vo Evropa.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Што е финтава што Чешмеџиев го нема трет натпревар по ред? Знам на официјалната страна пишаа дека наводно бил суспендиран 2 натпревара поради црвен картон ама не знам од кај ја извадоа таа прикаска оти нигде не добил црвен ? Башка ете поминаа тие 2 натпревара и сега пак го нема.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
на некоја пријателска да не добил црвен па го суспендирале?

беше на клупа сеа во Кратово
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Почит кон играчите на Победа, и при водство од 1:0, ниеднаш не симулираа на терен, туку се бореа машки...и тоа им се награди со вториот гол.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Што е финтава што Чешмеџиев го нема трет натпревар по ред? Знам на официјалната страна пишаа дека наводно бил суспендиран 2 натпревара поради црвен картон ама не знам од кај ја извадоа таа прикаска оти нигде не добил црвен ? Башка ете поминаа тие 2 натпревара и сега пак го нема.
Чешмеџиев доби два натпревара суспензија на гости против Шкупи, откако се мочал позади клупата на резервни играчи, а некој тоа го сликал, и доставил до дисциплинските органите на ФФМ, кои дополнително го казниле.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Чешмеџиев доби два натпревара суспензија на гости против Шкупи, откако се мочал позади клупата на резервни играчи, а некој тоа го сликал, и доставил до дисциплинските органите на ФФМ, кои дополнително го казниле.
Фала на одговорот, ова веќе објаснува :) Знам дека на дуелот со Шкупи не доби картон па ме чудеше од кај испадна суспендиран, али значи отпосле дополнително го суспендирале.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
мочал позади клупа за резерви, кој петарда :pos:
Го прават тоа и во УЕФА натпревари :)
https://www.behindwoods.com/news-shots/sports-news/footballer-caught-urinating-next-to-pitch-during-match.html

Footballer caught urinating next to pitch during match


A footballer from Greek team PAOK was spotted urinating behind the advertising boards near the pitch during his team's UEFA Europa League match against Olimpik Donetsk last week. The bizarre photo appeared on the Facebook page of Ukrainian sports journalist Guban Ilya, who wrote, "I am sorry. but this event, despite the sadness and the bad smell. I will remember for my entire life". According to reports, the man in the photo is 23-year-old midfielder Dimitris Pelkas.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
па и тие се петарди :) мислам, има веце во подтрибинскиот простор и тоа за играчи, толку не можат десет метри да поодат до таму?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Чешмеџиев многу лошо падна денес го изнесоа незнам колку е сериозо повреден.Нафиу одигра добро денес има надеж во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom