Фан Клуб: Шкендија

B

Beck's

Гостин
Gazi gi, koa im vikavme deka stanaa politicki klub na vmro ne stranski kapital vlegol so dolgorocni planovi hahha.
Dvojna kruna pa neka ni se mnozat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
не се гледа овде такво нешто, не го фаќа кадарот кога се радува.[DOUBLEPOST=1520528971][/DOUBLEPOST]освен Тетово 14 и Скопје -14 другине не разбирам што улога имаат !?

Ништо, само дел од кореографија на временска прогноза (сигурно и така било времето таму :)), акцентот е на Тетово и Скопје ...е сега можеби намерно се ставени бидејќи се дел од Западна Македонија
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Ништо, само дел од кореографија на временска прогноза (сигурно и така било времето таму :)), акцентот е на Тетово и Скопје ...е сега можеби намерно се ставени бидејќи се дел од Западна Македонија
ова Ускана мн ме буни
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
ова Ускана мн ме буни
Другар, толку години си во мак фудбалот, ме чуди што толку слаби познавања имаш од фудбалските навивачки групи :icon_mrgr:
Градовите се одбрани за провокација, нормално дека не е случаен изборот. Напишани со нивните албански имиња, си ги планираат како дел од „нивната идна држава“ :icon_mrgr: Милијарда пати ваделе пароли за Кичево (они си го викаат Ускана), не знам како не си запознаен со овие работи.
Веќе видено нешто, новина е само тоа со температурите што е тотално клише во навивачкиот свет.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
јас знам дека албанското име за Кичево е Kërçovë. приметив дека се работи за градови, затоа и реков дека овој збор ме буни, пошо не ми се вклопуваше. сега гуглав за објаснување и испадна дека во времето на македонскиот крал Персеј (последниот антички крал) имало населба со име Ускана недалеку од денешно Кичево.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
јас знам дека албанското име за Кичево е Kërçovë. приметив дека се работи за градови, затоа и реков дека овој збор ме буни, пошо не ми се вклопуваше. сега гуглав за објаснување и испадна дека во времето на македонскиот крал Персеј (последниот антички крал) имало населба со име Ускана недалеку од денешно Кичево.
А зошто не изгугла пред да прашаш :eek:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
така немаше да се отвори дискусија на форумов :D
 
B

Beck's

Гостин
Si gazime. Rabotnicki mislam deka nemaa nitu eden sut deneska vo ili von ramkite na golot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom