Фан Клуб: Шкендија

B

Beck's

Гостин
Да не се глупираа второ полувреме со Вардар сега најверојатно ќе беше завршена трката за првото место. Како и да е +3 ни се сигурни, ако не успеаат да ги одбранат до крај нека се утепат
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Одбраната треба под хитно да сесмени целосно!!!
Нападот креира милион шанси, пс и дава голови, ама позади има волови.
Само колку шанси имаше против Академијата, а тие од 4 шанси 3 голови:
 
B

Beck's

Гостин
Одбраната треба под хитно да сесмени целосно!!!
Нападот креира милион шанси, пс и дава голови, ама позади има волови.
Само колку шанси имаше против Академијата, а тие од 4 шанси 3 голови:
Se ke docekame samo ova nema sansi, ova sezona dopolnitelno se uveruvam
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Синот на газдава ваш, актерот, private suite на Олд Трафорд имал, солза ми потече :icon_mrgr:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Синот на газдава ваш, актерот, private suite на Олд Трафорд имал, солза ми потече :icon_mrgr:
Во Фортуна Дизелдорф има приватна суита, тој е потрошувач, големиот брат прави бизнис, овој троши пари, најмало дете секогаш е разгалено
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Кај е Абдурахими денес, повреден е што го нема? За Челиковиќ разбирам да го тргне од составот (јес да не знам колку Асани е подобра опција) али ме чуди и Абдурахими да го тргне оти не рачуна толку на него.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Какви само судии судат во мк лига тоа е чудо невидено.
Само погледнете во 2.15 што не досуди пенал и црвен картон. Две сомнителни офсајд ситуации.
Стадионот катастрофа, а и еден ветер што дуваше, како зима у пм, смрзнавме.
Домашната публика ужас, необјективна, на секоја одлука на судијата, протестираа баш какo мајмуни, и младо и старо. Убедени дека и првиот пенал не беше пенал. Проценете и сами во хајлатсите.
Силекс ни направи услуга, сега треба да се направи разлика.
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
vtorata situacija, koga ke dosudi penal, za mene izgleda ko penal (i da ja doprel topkata epten ostro vleze od pozadi i istovremeno gi zakaci i nozete), ama pa penalot sto dosudi za mene ne e penal. vo ist moment golmanot i bejtulai ja dopiraat topkata, mozda za mig i golmanot e pobrz, taka da tuka nema faul (vo ovakvi situacii toj koj prv stignuva do topkata e vo pravo).

inaku za publikata se soglasuvam, mada ustvaro sekade e taka.
 
B

Beck's

Гостин
vtorata situacija, koga ke dosudi penal, za mene izgleda ko penal (i da ja doprel topkata epten ostro vleze od pozadi i istovremeno gi zakaci i nozete), ama pa penalot sto dosudi za mene ne e penal. vo ist moment golmanot i bejtulai ja dopiraat topkata, mozda za mig i golmanot e pobrz, taka da tuka nema faul (vo ovakvi situacii toj koj prv stignuva do topkata e vo pravo).

inaku za publikata se soglasuvam, mada ustvaro sekade e taka.
Pogledni ja ubavo snimkata ama vnimatelno i ke primetis deka golmanot voopsto ne ja dopira topkata
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
ja gledav prethodno nekolku pati, no mislam deka ne moze so taja snimka 100% sigurno da se kaze kako tocno bilo, sepak ne e snimka vo HD od PL ili bundesliga.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Znacajna pobeda, sampionski ritam.

Za razlika od lani ova godina pobeduvame i koga ne igrame mnogu dobro i mnogu vazno e ova.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Lele kolku promasime covece od 100 shuta eden gol davame,stvarno trebat pveke da rabotat na realizacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom