Фан Клуб: Шкендија

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Според мк спорт ибраими се сели во скендербег?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
УЧК беше наменето за србите на западната трибина кои почнаа да провоцираат па затоа сите почнаа така да скандираат.
Не ОК е, не е битно за које наменето. Муабетот ми е што е тоа УЧК за вас, симбол за што? Оти сега малку е глупо на натпревари на Победа(пример) да се скандира АРМ.
Тоа ми беше поентата, за скандирања "Голема Албанија", "Чиста Македонија", "Уби Рајко, Петко" не ми е чудно, на балканот секогаш ќе има такви скандирања.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
2 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
361
Според мк спорт ибраими се сели во скендербег?
Тоа е одлична вест и за Вардар и за репрезентацијата.:zloo:[DOUBLEPOST=1503908610][/DOUBLEPOST]Сега уште Буба да го продадете и ке имаме одличен ден.:ojeaa:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Катастрофална одбрана, не знам како овој Бејтулаи воопшто стигнал да игра за младинската репрезентација, а камоли за сениорите?Теќја исто така слаб денес, сепак Цуцули го има измислено фудбалот за вакви аматери ...а тој не играше денес. Победа максимално ги искористи своите шанси, па потоа нормално лежеа на терен секој можен момент. Во последните минути влезе и Хасани ама тогаш речиси невозожно да направиш нешто креативно. Ибрахими тотално индиспониран денес, повратникот Емини неколку добри потези во првото полувреме, и гол, но потоа се вклопи со другите. Мислам дека тренерот скроз ја згреши тактиката денес, со екпериментирање, со тројца штопери и Бојку како десен штопер, а Бејтулаи лев штопер???, и Теќја во средината . Жуниор лев среден, со одбрамбени задачи буквално се губеше, и се гушеше со крилото Радевски. Одбраната буквално дуваше при секое излегување на напад на играчите на Победа.
На крајот, зошто просто, кога може комплицирано?
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
40
Поени од реакции
36
Ова денес беше лакрдија, буквално никој не играше во својата природна позиција, оди на душа на Ќато.. Кога си сигурен дека послаб лев бек од Челиковиќ нема, овие купуваат мизерија од играч бројот 3 новото засилување, Челкиковиќ за овој е Марсело... Кај ги наоѓаат само Пазар 3, Реклама 5, скаутингиот ни е катастрофа.
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Катастрофална одбрана, не знам како овој Бејтулаи воопшто стигнал да игра за младинската репрезентација, а камоли за сениорите?Теќја исто така слаб денес, сепак Цуцули го има измислено фудбалот за вакви аматери ...а тој не играше денес. Победа максимално ги искористи своите шанси, па потоа нормално лежеа на терен секој можен момент. Во последните минути влезе и Хасани ама тогаш речиси невозожно да направиш нешто креативно. Ибрахими тотално индиспониран денес, повратникот Емини неколку добри потези во првото полувреме, и гол, но потоа се вклопи со другите. Мислам дека тренерот скроз ја згреши тактиката денес, со екпериментирање, со тројца штопери и Бојку како десен штопер, а Бејтулаи лев штопер???, и Теќја во средината . Жуниор лев среден, со одбрамбени задачи буквално се губеше, и се гушеше со крилото Радевски. Одбраната буквално дуваше при секое излегување на напад на играчите на Победа.
На крајот, зошто просто, кога може комплицирано?
Ни ја не сфаќам што му е филмот на Ќато последно време што инсистира на ваква формација и што прави вакви рокади со играчиве. Од дуелот си Милан цело време на оваа 3-4-3 формација инсистира. Него каква е уствари ситуацијата со Цуцули, колку време ќе отсуствува? Ќе се врати уште за натпреварот во купот или ќе паузира неколку натпревари? Оти не ни знаев дека бил повреден.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Беше офсајд последниот гол?
Тешко да се каже дали беше офсајд или не.. левиот бек мислам дека го држаше во регуларна позиција Абдурахими, иако од аголот на камерата не може со сигурност да се утврди...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Ни ја не сфаќам што му е филмот на Ќато последно време што инсистира на ваква формација и што прави вакви рокади со играчиве. Од дуелот си Милан цело време на оваа 3-4-3 формација инсистира. Него каква е уствари ситуацијата со Цуцули, колку време ќе отсуствува? Ќе се врати уште за натпреварот во купот или ќе паузира неколку натпревари? Оти не ни знаев дека бил повреден.
Interesno i Chede praktikuvashe 3-4-3 so Sileks vo eden del od natprevarot, mislam koga vleze Vanja.
 
B

Beck's

Гостин
5 гола на два натпревари од кои 3 од факинг Победа и 2 денеска од десеткуван никаков Работнички.
Нема да ме задоволат вакви победи па и 2-10 да завршеше денеска натпреварот.
Единствена светла точка ми е 1:1 на Вардар.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
5 гола на два натпревари од кои 3 од факинг Победа и 2 денеска од десеткуван никаков Работнички.
Нема да ме задоволат вакви победи па и 2-10 да завршеше денеска натпреварот.
Единствена светла точка ми е 1:1 на Вардар.
Tocno, podobro 0-2 da bese od kolku ova.

Mislam deka ne sme na najdobar pat na toa sto go sakame !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom