Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Леле, уште еден болен натпревар. Цццц, тамн мислев дојдовме до три бода и ништо. Грешка е што на втора статива немаше фудбалер, доколку имаше некој немаше да биде гол. Топката беше прецизна ама таа страна беше празна. Така да наша глупава грешка.
 
F

fantomX

Гостин
Балак,Фереира,Белети,Минеиро,Деко,Малуда,Дрогба или Анелка,и евентуално Карваљо ако посака да замине.Овие да ги нема,а да земеме 2-3 добри играчи и нов тренер ќе бидеме супер.
Зависи. Ако треба да бирам од Сколари, Манчини или Рајкард на пример, Сколари е убедливо најдобриот избор. Плус втора сезона ќе му биди, секако подобро отколку првава.
Еве според тебе кој би требало да биди тренер од лето место Сколари, ама гледај да биди реална опција?
 
F

fantomX

Гостин
Леле, уште еден болен натпревар. Цццц, тамн мислев дојдовме до три бода и ништо. Грешка е што на втора статива немаше фудбалер, доколку имаше некој немаше да биде гол. Топката беше прецизна ама таа страна беше празна. Така да наша глупава грешка.
Точно, јас само приметив дека Дрогба буквално не го покри Демпси. Но ете уште еден пропуст од играчите, покрај овој на Дрогба.
Балетани, ко шо реков.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Рано е да прајме муабет за на лето, далеку е, да се концентрираме да освоиме нешто сезонава најарно... На натпреваров ми падна в очи колку лошо се согласуваат Дрогба и Анелка на терен заедно, нема проигрувања, за секој потег на едниот другиот протестира и критикува...
Еден ќе мора да си оди. Кој, мене ми е тешко да одберам, кон Дрогба гаам поголеми симпатии, Анелка е во форма и постигнува клучни голови за тимот, важен фактор за високото место шо го држиме...
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Да ти ебам Чех се по список,и мајка ти и сестрати и женати и се што имаш женско дома копиле едно гнасно,сељак еден неписмен.Да ти ебам и Микел дрво едно некастрено копиле едно нигериско,матер да ти ебам.Да не се знаело да се одбрани водство,бе пичкави матер да ви ебам се по список,да ви поебам.

Е сега слободно можете да ме банирате.
И од мене исто,само на списокот би го ставил уште и Деко-копиле смрдено.

И мене можете да ме банирате.
 
В

Вори

Гостин
Зависи. Ако треба да бирам од Сколари, Манчини или Рајкард на пример, Сколари е убедливо најдобриот избор. Плус втора сезона ќе му биди, секако подобро отколку првава.
Еве според тебе кој би требало да биди тренер од лето место Сколари, ама гледај да биди реална опција?
Зола во пакет со Стив Кларк,или Липи.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.844
Деко ни го растури тимот. Деко не е за во Челзи!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Зола во пакет со Стив Кларк,или Липи.
:pos2::pos2:
Ти си ненормален ако го сакаш Зола за трењер. Боже шо нема да видам по светов.
И шо толку сте запнале по Липи? Остај го во Италија таму и готоо. Липи та Липи, а ке биде ист како Сколари, ако не и полош. Вратете си го Грант најубаво.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Зола во пакет со Стив Кларк,или Липи.
Аман, АМАН не биди смешен.
Пол Инс да го зејме ак не. Ни треба врвен стратег, а таков слободен нема (Рајкард и Манчини ако дојдат, не го гледам Челзи дур не си одат).

И дај не го напаѓајте Деко, ко Микел е најслабата карика во моменталната постава.
 
F

fantomX

Гостин
Рано е да прајме муабет за на лето, далеку е, да се концентрираме да освоиме нешто сезонава најарно... На натпреваров ми падна в очи колку лошо се согласуваат Дрогба и Анелка на терен заедно, нема проигрувања, за секој потег на едниот другиот протестира и критикува...
Еден ќе мора да си оди. Кој, мене ми е тешко да одберам, кон Дрогба гаам поголеми симпатии, Анелка е во форма и постигнува клучни голови за тимот, важен фактор за високото место шо го држиме...
Па нормално кога веројатно на секој тренинг се увежбува игра со само еден од нив двајцата. Всушност, Анелка требаше да игра како крилен играч според замислите на Сколари, ама најчесто беше централно.
Е то е то шо велам, двајцата напред ќе бидат убиствени, ама изгледа такво нешто не е воопшто спроведено во практика. Барем еден од нив во тандем со Калу нека биди кога веќе не се воиграни, сигурно ќе биди поарно отколку оваа „надмоќ“ на средината на теренот за која зборува Сколари, а барем ја не ја гледам, со 5-мина играчи. Дури сега гледам како само поинаку ќе функционираше тимот со Робињо, ама бидна шо бидна.

Ако мора да си оди некој, то ќе биди Дрогба, иако не сакам.
 
F

fantomX

Гостин
Зола во пакет со Стив Кларк,или Липи.
Сепак го бирам Манчини тогаш.:)

:pos2::pos2:
Ти си ненормален ако го сакаш Зола за трењер. Боже шо нема да видам по светов.
И шо толку сте запнале по Липи? Остај го во Италија таму и готоо. Липи та Липи, а ке биде ист како Сколари, ако не и полош. Вратете си го Грант најубаво.
Ако бирам жабар, само Капело. Ама пошто нема ни теоретски шанси + нели Челзи се стреми кон убава игра за око, жабарите настрана. Го вклучувам и Зола тука (барем во наредниве неколку години).
Аврам? :pos2:

И дај не го напаѓајте Деко, ко Микел е најслабата карика во моменталната постава.
Остај го Деко бе, сега на климата ќе се привикни, па до година имаме врвен младич на средината. :pos2:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Него на крај Југо како се запали,одма кога дадоа гол фулам нели имаше шанса лампард и одбрани Шварцер и овој : "Шанса за Лампард,фантастична божност иии Брани ШВЕРЦЕР" :pos:
 
В

Вори

Гостин
Се гледаше дек Застава беше за Фулам,цела утакмица само мелеше нешто.Идиот,
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
It's the first corner for Fulham in eighty-nine minutes...
ITS THERE
2:2


мамето да му го ебам на тој што фрлат клетви на челзи
ааааааааааааа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom