Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.248
Многу битен меч за Џејмс и Маунт.


Најголем тест во кариерата за нив. Ајде да видиме од што се направени.

Нели, нелогично е да очекуваш 10/10 меч и да ги хејташ ако немаат такво нешто...ама очекувам на ниво на тоа што играат цела сезона да покажат.

Во еден прес памтам (уште го немам глеано последниов, фала донев што постираше ќе гледам после) после некој кикс, нанервирано кажа дека очекува од Вернер и Зијех повеќе и дек не му е јасно како може играчи со искуство како нив да се губат во големи мечеви (парафразирам)

Ме интересира дали можеби ќе проба некој си 4Д шах да изигра.
Можеби некоја формација со Вернер лево, а Хаверец како лажна деветка? Што не знам,, мислам го имаме играно, ама секако никој не го очекува утре.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Можеби некоја формација со Вернер лево, а Хаверец како лажна деветка? Што не знам,, мислам го имаме играно, ама секако никој не го очекува утре.
Доста натпревари играа така, а и за утре најочекуван состав е тој :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.248
Доста натпревари играа така, а и за утре најочекуван состав е тој :D
Е па тогаш моја грешка, мислев повеќето медиуми дека би очекувале Хаверц на клупа, Вернер напаѓач и ваљда Пулишиќ да стартува

Иначе еве, баш решив да видам кога сме играле вака со Тухел (Вернер и Хаверц во први 11)

Челзи-Евертон 2:0
(автогол и гол од пенал на Жоргињо. Поништен гол за Каи)

Челзи-Атлетико Мадрид 2:0
Зијех (вернер асистенција) и Емерсон

Порто-Челзи 0:2
(маунт и чилвел)

Челзи-Фулам 2:0
Хаверц 2 гола (една асистенција на Вернер)

Челзи-Реал Мадрид 2:0
Вернер (Каи асистенција), Маунт



....како е возможно буквално сите мечеви што сме ги играле вака да завршат 2-0 за нас :eek::eek::eek::eek:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.914
Пулишиќ е разигран сезонава во лш, што знам би му дал предност.
Искрено вака на ден пред утакмица и немам некој фаворит за да стартува или формација.
Верувам дека кој и да стартува ќе биде заслужено и ќе го даде својот максимум, воедно целокупното од како стигна Тухел сите одиграа добро. Повремено имаше и падови во форма ама тоа е поради умор.
Секој придонесе по нешто за Челзи да е тука.

Позитивно ме изнеданија против Сити и Реал во најбитните мечеви, уште една таква представа сакам да гледам од мојот Челзи.

Маунт и Џејмс ќе се посебна приказна милина за гледање.
Борба, желба и страст другото ќе дојде.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Да шибаме со два леви бека?
Идејата ми е Алонсо да биде скокач при прекини и лев бек во одбрана + лев среден со уфрлање како класичен шпиц во напад, додека Чилвел лево средина во одбрана и уфрлање како дупло лево крило во напад.
Накратко тоа што ТТ го правеше во последните натпревари со Џејмс како RCB и Аспи како RWB, да се преслика на левата страна со Чилвел и Алонсо.
Зошто?
Алонсо е најпрецизниот реализатор на акции на Челзи колку и очајно да звучи тоа. Неговите уфрлувања во противнички 16-ник во многу важни моменти резултирале со гол. Статистички можеби Жиру е подобар, а можеби и не е. Кој го интересира детално, нека бара статистика. Во одбрана може да помогне во скок игра.
Чилвел како ЛЦБ може и не е најдобар избор, ама нема да е полош од Зума или Кристенсен, а како overlapping страничен играч од позадина може да искористи повеќе простор за центаршут или пробив во противнички 16-ник.

Поентата зо Хаверц и Варнер во составот е исто добра, во тој мојот состав лесно може да влета Хаверц место Зијеш.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.248
Ја рекреираа ли? :D
Ја рекреираа, ама не ја постираа онлајн :(
Автоматски споено мислење:

Него, муабет за тоа кој што сонувал пишав пред некое време.

Пишете си тука што како сте сонувале :D

Јас сонував дека сме тепале 1-0 или 2-1 после 120 минути продолженија...ама не сум ја гледал пошто...не знам, некаде бев :D

И не можев да се вратам дома пред крај на полициски час пошто нели ептен гужва имаше и сите фаќаа таксиња...и јас пробав да се јавам на такси..........ама по грешка се јавив на некој подкаст амерички :pos:

Остатоков од сонот не е битен, ама ете, во мојот сон тепаме после 1-0 или 2-1 забораив како беше :D
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Нема ли да е подобро Маунт да игра место Жорж вака нешто:
Канте-Маунт
Зијах-Хаверц-Вернер
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ја рекреираа, ама не ја постираа онлајн :(
Автоматски споено мислење:

Него, муабет за тоа кој што сонувал пишав пред некое време.

Пишете си тука што како сте сонувале :D

Јас сонував дека сме тепале 1-0 или 2-1 после 120 минути продолженија...ама не сум ја гледал пошто...не знам, некаде бев :D

И не можев да се вратам дома пред крај на полициски час пошто нели ептен гужва имаше и сите фаќаа таксиња...и јас пробав да се јавам на такси..........ама по грешка се јавив на некој подкаст амерички :pos:

Остатоков од сонот не е битен, ама ете, во мојот сон тепаме после 1-0 или 2-1 забораив како беше :D
Не знам што точно сум сонувал, ама мењав гашти кога се разбудив. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.248
 

Kajgana Shop

На врв Bottom