Фан Клуб: Челзи

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Од колку саат е ждребката ?

Иначе Рудигер од просек , стана играчиште да не ти се верува

currently my favorite ми е :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Порто, па ако поминат ќе играат против победникот од Реал - Ливерпул.

После најлошиот противник претходно, редно беше да имаме малце среќа.

Убаво, останува само да изиграат ко што треба.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
ТОООООООООООООООООООООООО

Презадоволен сум со ждребот, буквално најдоброто можно сценарио ни се падна

Нема што да се збори, отпуштање на тренер во среде сезона е патот до успехот, ви го најавив ова уште во декември/јануари, ќе се повтори (се надевам) приказната со Аврам и Ди Матео


Пре-пре-презадоволен

Мора Порто да се помине, а нема да биде ептен лесно фала богу.

Со Реал-Ливерпул...топ, двете екипи ги ставив во ист кош, екипи против кои би биле 50-50 шансите

топ, топ, топ...

топ!
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Порто не е ќор, цврста, тешка за пробивање екипа. И никако не е најслаба покрај Дортмунд. Но во однос на останатите, Порто е една класа полош минимум и ова е добар ждреб.

Само сериозно и без потценување. Португалска екипа во 1/4 финале, кхм. :icon_mrgr:
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
ТОООООООООООООООООООООООО

Презадоволен сум со ждребот, буквално најдоброто можно сценарио ни се падна

Нема што да се збори, отпуштање на тренер во среде сезона е патот до успехот, ви го најавив ова уште во декември/јануари, ќе се повтори (се надевам) приказната со Аврам и Ди Матео


Пре-пре-презадоволен

Мора Порто да се помине, а нема да биде ептен лесно фала богу.

Со Реал-Ливерпул...топ, двете екипи ги ставив во ист кош, екипи против кои би биле 50-50 шансите

топ, топ, топ...

топ!
:vozbud: :vozbud: :vozbud: lani Tuchel izgubi vo finale ama godinava negova e level pogore otvoren ni e pato do finale :ojeaa:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Ништо не е готово дур Џони не се појави да каже дека овој Порто е за класа подобар од овој Челзи и дека десет утакмици да играат во девет ќе победи Порто
 
B

Beginner

Гостин
Супер противник само без многу отпуштење да не се занесуваат многу. После 7 години конечно 1/4 и добра шанса за полуфинале.
Туку за Вернер, Хаверц прво имаше вести дека нема да бидат повикани за Германија па сега сепак ќе одиле. Многу подобро ќе беше да останат да се одморат убаво.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Ништо не е готово дур Џони не се појави да каже дека овој Порто е за класа подобар од овој Челзи и дека десет утакмици да играат во девет ќе победи Порто
Аааа еве јас сега гледам дека постои постов:

Ќе испаднете не знам зошто се радуваш.
Written in the stars :cuc: :cuc:
:D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ма не е идентично, ова е заебанција. Тогаш Џони опсежна анализа направи. Ги проектираше акциите на Бенфика, индивидуални споредби, Оскар Кардозо подобар од Дрогба, свадби, веселби.

Па дојде Раул Меирелес, лезбејката од ,,Москито" стејџот на ,,Д Фест" и ги врати во Лисабон во истиот момент.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
“The ambitions,” he continues, “are as true now as they were when I first became owner and I hope that can be seen through the work we have been doing on and off the pitch over the last 17 years.”

“I think the trophies speak for themselves and show what we as a club have been able to achieve over these years,” Abramovich says, “and it’s my goal for us to keep winning trophies going forward and build for the future.”

“Chelsea has a very rich history, and I feel extremely fortunate to a play a part in that,” he adds. “The club was here before me, and will be here after me, but my job is to ensure we are as successful as we can be today, as well as build for the future. That’s why the success of our academy at Cobham [the club's 140-acre training facility] is so important to me.”

“Chelsea is not just the men's first team. Chelsea is a community. It's the women's team, it's the youth teams, it's the academy, it's support to former players of the club. It's something that we started to do since day one. The reason is that we approached Chelsea as a community. And people within the community—there are children, there are women, there are men, there are former players, there are current players, there are future players—all of them need to be welcomed and part of how we conduct the business.”


 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
1.903
Малце задоцнето :D

Не очекував дека Челзи може да пружи ваков перформанс во двомечот искрено.
Изгледаме како колектив, но најбитно изгледаме како тим што има самодоверба. За разлика од претходните сезони каде што Челзи последните 15 мин паничеше и како по некоја си шема мораше да има некој кикс и да прими гол.
Моментално Челзи игра со самодоверба и мора да признам тоа е заслуга само на Тухел.
Челзи последните 20 мин ја сакаше топката, сакаше да ја има контролата на мечот, знаеше како да ја чува топката и како да ја земе.
Ретки се тимови што при тесен резултат ја имаат таа храброст, поготово во двомеч натпревари.

Едно големо фала за Силва, пример за фудбалер, лидер, човек што сака победа.
35 год бодреше, навиваше како да е последен натпревар во неговата кариера. Еден од најпаметните и најкорисни трансфери што ги има направено Челзи.

Рудигер, Аспликутета 11/10.
Канте претрча за 3 играчи.
Ковачич врвна партија.

Офанзивниот дел беше подобар за нијанса но и даље слабо.

Ждрепката конечно да ни биде наклонета, но повеќе сакав да ни се падне Дортмунд или Реал од што Порто иако вака делува како најслаб
Порто не смее да се потцени. Играат многу организиран и дисциплиниран фудал а финта е и што не знаеш со каков пристап ќе излезат на терен.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Одиме во 1/2 финале? :D
Што тим очекуваме?

Ваљда Кепа, Жоргињо, Маунт, Чилвел, Одои, Жиру, Пулишиќ би биле прв тим водејќи се од тоа кој играше а кој не играше со Атлетико?
Тами ваљда нема да се брза одма во прв тим.
 
B

Beginner

Гостин
Одиме во 1/2 финале? :D
Што тим очекуваме?

Ваљда Кепа, Жоргињо, Маунт, Чилвел, Одои, Жиру, Пулишиќ би биле прв тим водејќи се од тоа кој играше а кој не играше со Атлетико?
Тами ваљда нема да се брза одма во прв тим.
Емерсон, Гилмор, Тино, ама сигурно нема да ги игра може само на клупа да бидат. Нека ги пратат на loan Гилмор и Тино а Емерсон нека остане добро е да има конкуренција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom