Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Вртат муабети дека се договориле со Сасуоло да се тргне клаузулата на Бога и да не го вратиме. Наместо тоа најверојатно ќе добијат процент од следна продажба. Веројатно имаат други планови, доколку планираат уште некој да носат на крило.


Дополнително...

 
B

Beginner

Гостин
Вртат муабети дека се договориле со Сасуоло да се тргне клаузулата на Бога и да не го вратиме. Наместо тоа најверојатно ќе добијат процент од следна продажба. Веројатно имаат други планови, доколку планираат уште некој да носат на крило.


Дополнително...

Нека гледат да го донесат инаку ако ја доиграат сезоната Јуни, Јули, ќе може Зијах да игра ПЛ?
Hakim Ziyech has confirmed he will join Chelsea, as planned, on July 1 despite the ongoing coronavirus pandemic. Ziyech agreed to move to the Blues earlier this year and the deal would mean he would link up with the west Londoners before the start of next season.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
И Телес и Таљафико ми се сосема добри опции и навивам за еден од двајцата. Особено за таа цена. Првиов најверојатно ќе фати пат за Париз, Таљафико останува како реална опција.

Што подалеку од Чилвели и ќе биде се во ред.
Автоматски споено мислење:

Нека гледат да го донесат инаку ако ја доиграат сезоната Јуни, Јули, ќе може Зијах да игра ПЛ?
Hakim Ziyech has confirmed he will join Chelsea, as planned, on July 1 despite the ongoing coronavirus pandemic. Ziyech agreed to move to the Blues earlier this year and the deal would mean he would link up with the west Londoners before the start of next season.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Нема да може. Од следна веќе. :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
1.903
Следниов трансфер период ќе е многу битен за нас. Крајно време е да почне да се работи на подобрување на тимов.
Доста ни се 3-4 нови фудбалери ама многу битно е тие фудбалери да ни се погодат.

Сега со згуснатиот распоред ќе добијат шанса сите, кој се покаже покаже на кого му се игра нека игра останатото магла надвор.
Пари мора да има, барем најмалку 200 мил и тоа од продажба на фудбалери.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Неделава се вратија на нормални тренинзи.

1591173849141.png
1591173892236.png
1591173923065.png
1591173950873.png


Не е потврдено, ама и Канте се има вратено на тренинзи неделава, што е огромна позитива за остатокот од сезоната.



На страна тоа, вчера новинариве излегоа со неколку вести.
Roman Abramovich is as ‘enthusiastic’ as ever & is prepared to sanction big money transfers when the transfer window reopens - as long as the deal is deemed right for the club. they are keen to make two major signings and could even do more business.

Ben Chilwell is still Chelsea's number one target and Frank Lampard is confident he can persuade him to join next season.

Should Liverpool continue to drag their feet, then Chelsea are ready to make an offer for Werner, whose release clause expires on June 15.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Чилвел никако. Особено не за тие цифри што се споменуваат.

Вернер е друго. И пред да дојдат Бундесчињата, морам да кажам и зошто. Резервата за него, како и за сите други од таа лига останува. Но, Вернер има континуитет на многу добри игри и веќе три сезони е еден од главите играчи во Германија. Има искуство во европски натпреварувања и репрезентативец е на Германија. На 23-4 години.

За Вернер не би се противел. Ма да, со оглед на тоа дека 90 проценти ќе заврши кај Клоп, можев да го ставам во ист кош со Санчовци и Хаверци и да го оспорувам. Сепак не.
Искрено за него подобра средина би била Челзи или Јунајтед отколку Ливерпул.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Таљифико, Вернер и Хаверц доста су. Санчо може да си иде у јунајтед. И такој ќе кошта 80% од суму што ќе се плати за Хаверц + Вернер.

Одои, Зијеч, Пулишиќ, Вернер, Тами, Хаверц (y)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Чилвел никако. Особено не за тие цифри што се споменуваат.
Знаеме дека ќе биде преплатен, а најверојатно нема да покаже ништо повеќе од Тељес, Таљафико, ама очигледно му е прва желба на Лампард. Дали до крај да се поддржи тренерот и да му се исполни желбата, или да се оди на поевтина опција која можеби не прв избор на тренерот. Не знам :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
- Chilwell wants the move to Chelsea and has spoken to Rodgers about it
- Leicester are prepared to be reasonable with their demands
- A major factor in the deal is Ashley Cole
- Cole rates Chilwell highly and thinks he can become an elite player

[@DuncanCastles]
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Нас не ољупија за колку толку добар играч. Вас има да ве ољупат за моментално топ 3 најслаби леви бекови во лигата. Зимајте Сујончу и Переира од кај нив, може ке испадне нешто од нив.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Можеби е престрого тоа ,,три најслаби", затоа што имаше некои добри моменти во првиот дел од сезоната, но дефинитивно е преценет во секоја смисла. Она, коректен, ниту смрди, ниту мириса, ама ништо повеќе од тоа.

Само мене ме чуди една работа. Што гледа Лампард во него, штом толку го сака, а особено што гледа Ешли Кол во него, штом и тој го сака и препорачува уште пред 6-7 месеци.

Сајмон Џонсон одговараше до предмалку на некои прашања на Твитер и рече дека Лестер и Челзи биле во добри односи, па затоа овие биле подготвени да ја намалат цената за Чилвел и да го пуштат за 40-50 милиони. Се надевам дека максимумот ќе е 40, бидејќи ако е повеќе ќе добијам тифус.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
За 40 милиони (па и плус неколку милиони бонуси), јас сум за. Штом има желба од Лампард и Кол, треба да се искористи приликава. Лани летото се спомнуваа суми од 70+ милиони, знам се збореше дека не го даваат ако не добијат Мегваер пари. 40 милиони си е таман цена (во денешниов маркет де) за 23 годишен англиски интернационалец.

Штом дадоа за Дринквотер толку...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За 40 милиони (па и плус неколку милиони бонуси), јас сум за. Штом има желба од Лампард и Кол, треба да се искористи приликава. Лани летото се спомнуваа суми од 70+ милиони, знам се збореше дека не го даваат ако не добијат Мегваер пари. 40 милиони си е таман цена (во денешниов маркет де) за 23 годишен англиски интернационалец.

Штом дадоа за Дринквотер толку...
Настрана цената, ти се допаѓа како играч? Мене ми е некој хибрид на Шо и Алонсо и затоа ми се ежи малку кожата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom