Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Не беше олку глупава фан базава на Челзи порано по светов бе.

Фактот што луѓе без зафрканција ги хејтаат Абрахам и Зоума поради една лоша утакмица или еден промашен пенал е неверојатно разочарувачки.

Стварно не знам од кај се појавија вакви идиоти, до толку ми е надреално што повеќе би верувал дека се фанови на други екипи што тролаат него ли луѓе што долги години го следат Челзи.

Никаква логика ми нема (не зборам за расизам, тоа на страна, фактот што се хејтаат после една утакмица е ептен ретардирано)
 
H

HoT _iCe

Гостин
Мене ми е чудно како твитер, фејсбук дозволуев да ескалирав такви коментари и дискусие ама тој е, треба сместа да се банира.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Не сме лоши бе
Автоматски споено мислење:

Ич не ми се свиѓа ставор во второто полувреме.

Три утакмици со Лампард, во сите три може да се каже дека полоши сме во второто полувреме

Вакви работи во битни утакмици (како таа со Јунајтед) ептен ќе не сјебе
Автоматски споено мислење:

Кој би рекол, примивме гол
Автоматски споено мислење:

Вилијан е одличен играч за од клупа да се има, добро го користи Лампард, вака е најефективен, се надевам ќе внесе живост.

Можда некои му се смееја кога кажа дека пола утакмици ги реил он а пола Хазард, ама стварно е играч што сам може да внесе живост и да "реши" утакмица....ако влезе од клупа.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Вилиан уште на одмор...исто така, едвај чекам Рис Џејмс да се оправи, не може да биде бетер од моменталната форма на Азпи.

Првото полувреме јако изиграно и како да се истрошија. Мораше 2 гола уште во први 15-20 минути...
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Догуравме до тоа ниво на СБ да сме среќни со бод против Лестер, не убија у второ полувреме одамна не сум гледал гостинска екипа на Мостот така да доминира. Освен првите 5 минути не видов ништо од "секси фудбалот" што го зборите.
Мењам мислење за овој тим плафон ќе биде и 10то место. :D
Едино позитивно нешто е што Зума не киксна денес.:ROFLMAO:
Незнам само зашто Абрахам добија шанса пред Мичи, по кој критериум само. Азпи го буши дното полека од утакмица по утскмица.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Лошо.

Тоа е, таков е тимот ипак.

Очекувам до крај на годинава па и почеток на следната да се бориме за шесто место, па негде таму март/април веќе да почнеме да личиме на тим и да се доближиме на првите пет дури.

Кепа се утепа од бранење, одбраната ни е очај, нападот уште се бара себе си.
Маунт има потенцијал.

Тоа е, реална утакмица, на ниво на Лестер и Евертон сме сепак, сега доаѓа делот кај што треба да покажеме квалитет, играме со послаби екипи сепак.

Тимов ќе биде многу подобар со здрави и воиграни ЧО и РЛЦ.

Претерано разочарува тоа што Лампард не прави ништо на полувреме и второто полувреме го играме полошо. Ваљда ова од Мурињо му е превземено ама Лампард не е Мурињо, а и тимов не е тоа што треба да биде.

Не се наивни ни Норвич, ќе треба во следно коло ептен внимателно да влеземе.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Овој Маунт ви е добар играч,има потенцијал да бидне уште појак.
Другото боранија,освен Канте.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Одличен старт, да искористеа уште некоја шанса ќе можеа да го затворат натпреварот, ама тоа е. Во второ верувам дека голема улога играше и тоа што играа 120 минути пред три дена, очекувано паднаа. Секако ова е тоа што го очекував од сезонава, ништо страшно. Само да се надеваме на прогрес како што поминуваат натпревариве.

И да, не можам да не му посветам еден дел на нашиот главен играч, Вилиан. Зошто се врати од повреда бе, мораше ли? Влага, зима одма корнери он ќе изведувал иако 80% од времето го погодува првиот противнички играч. Изненадување, пак го погоди. И ај тоа, него и не знае на време да се врати за да продолжи акција, си дреме во офсајд. И колку топки изгуби во периодот во кој беше во игра. Па уште и кога ќе го видам сега со десетката... На Бенајун повеќе му одговараше.
:sick::sick::sick::sick::sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom