Фан Клуб: Челзи

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Само по мене, Ковачиќ и Игуаин не треба да се откупат, не понудија нешто премногу, а Маунт и Абрахам сигурно ќе бидат најмалку на исто рамниште, ако не и повеќе.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Само по мене, Ковачиќ и Игуаин не треба да се откупат, не понудија нешто премногу, а Маунт и Абрахам сигурно ќе бидат најмалку на исто рамниште, ако не и повеќе.
Е тоа ми е и мене што ако може да купуваат, најверојатно ќе останат двајцата.
За Игуаин реков веќе, мене не би ми сметало затоа што мислам дека ако е поуигран тимот ќе дава голови без проблем. Или па во случај да си оди Жиру, да му ја продолжат позајмицата и наредна сезона.
А за Ковачич никако не сум затоа што Реал ќе бараат доста пари, или ќе го вклучат во договорот за Хазард и ќе добијат прилично голем попуст. Единствено ако го дадат за ептен ниска сума и улогата да му е строго замена на Жоржињо, па можеби некако би прифатил.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Јас уште се надевам на пресврт и дека Азар ќе остане и ќе го продолжи договорот. :D
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Што сака нека се деси, само Кутињо да не го пазарат.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Инаку, Канте нема да игра утре и со Лестер, би играл во евентуално финале на ЕЛ.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ковачиќ сас ништо не е покажаја дека треба да остане, Баркли е за њега Френк Лампард.
Исто важи и за Игуаина и се надам дека Сари и Челзи га знаев овој, нема простор за лојалност и види баце у наредну сезону сас такви играчи, не су ни просеци, не ги бива, едноставно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Последен натпревар на Хазард на СБ.
 
B

Beginner

Гостин
И Лофтус потврдил стварно си оди Можеше да остане уште 1 сезона секако се пласиравме Лш ама тоа е фала му многу за се што направил за клубот.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Kepa :vozbud:[DOUBLEPOST=1557430174][/DOUBLEPOST]Loftuuuuuus.
 
Последно уредено:

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
И Лофтус потврдил стварно си оди Можеше да остане уште 1 сезона секако се пласиравме Лш ама тоа е фала му многу за се што направил за клубот.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Nema nikade dadeno takva izjava, ne se blamiraj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom