Фан Клуб: Челзи

Член од
10 април 2014
Мислења
11
Поени од реакции
4
За групната фаза можеше да се земе ако имаш купено членство (26 фунти за сезона), јас бев против Види. Ама сега за овие фази мора да имаш одреден број лојалти поени, за Прага мислам дека беа над 100 (а за секоја карта што си ја купил добиваш по 5), така да нема шанси да се дојде сега до карта на трибината на Челзи.
А за натпревари од оваа фаза на Лига Европа да не знаеш која цена одат картите?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Ако се најде информација за Франкфурт колку се картите не за гостински сектор како што пиша Донев не може да се најде таква нека пише колку е цената кога ќе ги објават Франкфурт.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343


Не е реткост ова. Никаква заштита од судиите кога е преочигледно дека на секој втор натпревар целата тактика на противникот е да се фаулира Хазард што е можно повеќе.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Ако се најде информација за Франкфурт колку се картите не за гостински сектор како што пиша Донев не може да се најде таква нека пише колку е цената кога ќе ги објават Франкфурт.
Eintracht Frankfurt have announced that they have sold out for their first leg for their Europa League semi-final against Chelsea.

Веќе се распродадени.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
И од Челзи еве потврда за тоа што пишав.

upload_2019-4-19_15-26-43.png

А цената на картите е 24.5 фунти.

Единствена опција за зимање карта за европско гостување на трибина на Челзи е во групна фаза, доколку како оваа година, не бараат лојалти поени за да купиш. Не знам дали тоа важеше само за ЛЕ или важи и за ЛШ. И нормално, со претходно купено членство.
Секој што оди праќа декларација со лични информации и детали за патувањето, и на секоја карта го пишува името на тој што ја купил, не може да се препродаде и да влезе некој друг. Бар јас кај што бев, во Рим и Будимпешта за секој проверуваа дали името на картата се поклопува со пасошот.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Денес мора победа како би ја вратиле психолошката предност.

Сличен распоред по тежина имаме со Тотенхем и Арсенал, така да очекувам сите 3 клуба да губат бодови до крај.

Најсигурна опција ни е преку ЛЕ да бркаме пласман за ЛШ. И да завршиме трети ако Тотенхем и Арсенал ги освојат куповите тогаш џабе...

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Денес со победа над КПР се врати на позиција што ги води во плејоф и имаат натпревар помалце изиграно. Тешко дека ќе успеат во конкуренција со Лидс и Вила, ама ептен сакам да го видам во ПЛ.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Френки (y). Би сакал во иднина да биде менаџер на Челзи, највеќе има покажано дека може да биде добар тренер од сите наши поранешни фудбалери.
 
B

Beginner

Гостин
Баш би сакал некогаш да видам да почнеме со 2 напаѓачи ама мислам дека нема никогаш да го видам тоа до сега се тренери без муда. Па и кога губиме многу ме иритира замената Игуин/Жиру. Озб што ке му беше да играше вечер Жиру место Педро. Ама ајде само Лофтус и Одои се позитивно нешто.
Педро не ни играл 1втим леле сега видов на резултати добар е тимот. Заради апликацијата прво ми се видоа Педро и Баркли прв тим.
Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Баш би сакал некогаш да видам да почнеме со 2 напаѓачи ама мислам дека нема никогаш да го видам тоа до сега се тренери без муда. Па и кога губиме многу ме иритира замената Игуин/Жиру. Озб што ке му беше да играше вечер Жиру место Педро. Ама ајде само Лофтус и Одои се позитивно нешто.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Па и Педро не игра, како би играл место Педро :D
Иначе на страна тоа што Сари секако не игра со двајца напаѓачи, Жиру и Игуаин не ми се напаѓачи кои можат заедно да играат.
 
B

Beginner

Гостин
Па и Педро не игра, како би играл место Педро :D
Иначе на страна тоа што Сари секако не игра со двајца напаѓачи, Жиру и Игуаин не ми се напаѓачи кои можат заедно да играат.
знам него од апликацијата на Челзи ми се видоа Педро и Баркли 1 тим.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom