Фан Клуб: Челзи

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Браво дечки и честито, наклонет бев за вас и ме фаќаше срце при сите шанси на Барселона, којзнае како ви било вас. : )

Со ваков тим и ваков голман во финалето се е можно, па со среќа понатаму!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Браво ! секоја чест....сакам финале Челзи-Реал : )
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Секоја чест на момците, се израдував исто како Арсенал да влезе во финале!

Честитки!!!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Така се елиминира Барса разбираш... :vozbud::place:
:cuc::cuc:
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Чекај, да сумираме: во 43мин. Барса имаше 2-0 и играч повеќе, а во 92 имаше само играч повеќе! Верувате? :ROFLMAO:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Лелеле не знам што да искоментирам сега....целиот сум исполнет, верувам како и сите вас тука...фортуната повторна на наша страна! Нема да кажувам кој како одиграл...нема поента сега тоа..Тери што направи глупост, направи...ќе фали во финалето, мада Рамиреш мислам дека и повеќе ќе фали...Меирелеш исто нема да игра...само ме интересира..некои од вас спомнаа Ивановиќ нема да играл? Од каде тоа? Јас не видов дека он доби жолт воопшто па камоли суспензија поради жолти...
И извинете за многутте точки.
ЧЕСТИТО НЕКА Е! И фала на сите фанови кои ни честитаа.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Честитки пласман во финалето :) Која иронија му се случува на Абрамович во моментов. И во 2008ма стигнавте со в.д менаџер до финале и годинава :) Ајде валда ќе има среќа Ди Матео да остане и повеќе во Челзи, се гледа жабарскиот менталитет во тимот. Инаку не се откажувајте тука, кога ја сопревте една Барса, може да падне и Реал/Баерн. Со среќа во финалето :))
 
R

Rigel Kent

Гостин
Cestitiki za plasmanot vo finale, zal mi e sto ke igrate bez kompletna odbrana, no vi ja posakuvam seta sreka .
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Уште еднаш, АЛАЛ НЕКА ВИ Е!!!
Но, сеуште не можам да сфатам што му требаше она на Џон Тери!?
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Лелеле не знам што да искоментирам сега....целиот сум исполнет, верувам како и сите вас тука...фортуната повторна на наша страна! Нема да кажувам кој како одиграл...нема поента сега тоа..Тери што направи глупост, направи...ќе фали во финалето, мада Рамиреш мислам дека и повеќе ќе фали...Меирелеш исто нема да игра...само ме интересира..некои од вас спомнаа Ивановиќ нема да играл? Од каде тоа? Јас не видов дека он доби жолт воопшто па камоли суспензија поради жолти...
И извинете за многутте точки.
ЧЕСТИТО НЕКА Е! И фала на сите фанови кои ни честитаа.
Тој и Иниеста добија жолти картони во 50та минута, но не знам зошто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom