Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.577
Поени од реакции
83.519
Вториов дел на сезонава после светско беше КАТАСТРОФА.
Во Англија најголеми успеси ни се:

Три поени против Борнмут

Три добивме и тука, против Палас

Против Лидс, дома

Прва гостинска победа со Лестер

Три голчиња и поенчиња беа лапнати и на гостувањето против Борнмут (пак!)

И последен усепх и последни лапнати 3 дојдоа на ова гостување

Лоша сезона е ова за Челзи, само против 5 противници можеме да играат доминантно играчиве

И тоа 99% се потпросечни...
 
C

confusion

Гостин
ПСЖ нуделе 3х повеќе плата од нас на Угарте, така да постојат огромни шанси да не го потпишеме, посебно ако Мурињо им бидне тренер, класичен Моу играч е.

Како и да е, допрва стартува летово, ќе се изначитаме ама мило ми е што конечно имаме структура за плати, откако дојдоа овие двајца нови директори мора да им се одаде част за менаџирање со работиве, и Мудрик и Мадуеке, сите засилувања откако се тука се на ниски плати со огромни бонуси, тоа е начинот напред, кој сака да си ја заработи големата плата, ќе треба и да допринесе, така и треба.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.263
Поени од реакции
9.749
Дремат од управата за Угарде.

Ако е точно дека Мурињо ги превзема ПСЖ , нека ми го бричат. Ќе земат некој шкљ играч и ќе испуштиме страва играч.


Јер Одои 6m , Sarr 6m , Curcurella 9m :eek: и D.Fofana 10m:confused: ги процениле добро за платите. Па на Угарде да му понудат 6-8 милиони е многу.

Стварно бе овој Датро Фофана, 200.000 неделно го плаќаат. Еј а за Маунт играат кур ташак. Абе овие нетокму се бе. Па некој ги пофали погоре. Абе каде бе со вакви плати за Куркуреља и Фофана. Аууу какво шалабајзерско работење.

Па сега ќе дуваат, ќе се стискаат. А вакви фејлови веќе направиле. Дно.

Структура граделе. Нека се лечар бе овие. За кур не ги бива.

Ќе го сјебат цел клуб овие ај ај.
 
C

confusion

Гостин
Дремат од управата за Угарде.

Ако е точно дека Мурињо ги превзема ПСЖ , нека ми го бричат. Ќе земат некој шкљ играч и ќе испуштиме страва играч.


Јер Одои 6m , Sarr 6m , Curcurella 9m :eek: и D.Fofana 10m:confused: ги процениле добро за платите. Па на Угарде да му понудат 6-8 милиони е многу.

Стварно бе овој Датро Фофана, 200.000 неделно го плаќаат. Еј а за Маунт играат кур ташак. Абе овие нетокму се бе. Па некој ги пофали погоре. Абе каде бе со вакви плати за Куркуреља и Фофана. Аууу какво шалабајзерско работење.

Па сега ќе дуваат, ќе се стискаат. А вакви фејлови веќе направиле. Дно.

Структура граделе. Нека се лечар бе овие. За кур не ги бива.

Ќе го сјебат цел клуб овие ај ај.
Грешка си, првин не се работи за Датро Фофана, туку Весли Фофана и можно е да е толку платен пошто дојде летото кога Боехли кумуваше на трансфер пазарот, така да ништо не ме чуди, мислам и дека Стерлинг е на висока плата, исто и Кукуреља.
Сите одлуки што ги донесе Боехли, се погрешни и го уназадија клубов многу, а колку ќе не коштаат, допрва ќе видиме.
Структурата е поставена од јануари наваму, мислам дека во Декември дојдоа овие двајца директори што работат заедно, веќе видовме разлика во засилувања, преговори и структура, колку ќе биде добро се ова, време ќе каже.
Дека имавме огромни промашаи, се согласувам ама истите не демнат и пратат од времето на Марина, Кепа, Хаверц кој ке се купи без план и позиција кај ќе се игра, пред тоа да не навлегувам колку лошо и неплански се купуваше, затоа и последна ПЛ титула ни е 2017, затоа сме толку и неконстантна екипа. Вакви промени требаше да се десат уште кога Роман беше тука, одамна почнавме да се бламираме и губиме конци секој трансфер пазар, не е само од Боехли.

Сега за сега, ги оставам да видам како ќе го одиграат летово и после ќе судам, до сега, според мене лично, влечат добри потези и знаат што прават, плус дебилов американски се повлече малце и ги остава да работат. Летово е пресудно, за се.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.263
Поени од реакции
9.749
C

confusion

Гостин
@confusion

Сега кој е грешка јас или извориве на интернет.


Nema sansi ova da e vistina, prviot link so 30k nedelno e mozda blisku do realnost, vtoriot ima ludi brojki, nema rezon, koj znae kakov sajt e.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.263
Поени од реакции
20.209


Многу ми е ќеф. Ако успееме и Каиседо...
 
C

confusion

Гостин
Ваков играч уште од прајм Матиќ не сме имале, како ќе легне со Енцо, перверзии. Многу ми прави ќејф трансферов, многу, уште кога ги избација Арсенал па после со Јуве ги гледав, дечково е машина на средина, буквално сите слабости ги покрива, одличен баланс.
Ако успеат и Каиседо да го потпишат, не знам што да кажам, страв ми е веќе да очекувам и надевам ама покажува сериозна амбиција.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
421
Поени од реакции
321
Матиќ - Угарте, Фабрегас - Енцо, Канте - Каиседо.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.263
Поени од реакции
9.749
Мераци. Со Енцо во средина.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.263
Поени од реакции
9.749
Него детено Цасадеи дали го прати некој?

Паратли прави на светсково за у20.

Шест гола и неколку асисистенции.

На позајмица беше во Ридинг.
Страва потенцијал. Ајмо Покетино.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.263
Поени од реакции
20.209
Spored Romano se povlekle i e pred transfer vo PSG, zboram za ovoj od Sporting.
Да, баш сега прочитав и тргнав да споделам.

Ако нешто се научи, по милионити пат, да не се верува никому, освен на Орнстајн. Апсолутно. Романо се посрамоти повторно, за другиве не сакам ни да зборувам.

Угарте е добар играч, добар профил. Има и други играчи, не е страшно во таа смисла, ама лошо е што Угарте бил конкретно желба на Покетино. А клубот уште од старт го изневери.
Сега чувствувам дека ќе тргнат по Лавија, што е океј, само далеку поразличен играч од Уругваецов е.

Позитивното исто кај него беше што можеше да игра и како единствен фудбалер пред одбрана, нешто што на пример Каиседо не може да го прави. Кога сме кај него, немаат оправдувања да не тргнат со сите сили по него. Додека не се активира Арсенал.
 
C

confusion

Гостин
Ni Caicedo, ni Lavia ne se toa sto ni treba da bideme realni, prviot e Kante regen, vtoriot e overhajpnat. Ugarte bash beshe perfekten igrac za Poch i vo kombo so Enzo.
Katastrofa e ova, se povlekuvaat zosto sakaat valjda da pokazat deka nema da idat vo bidding war so PSG i preplakjaat, nesto sto Boehly go napravi standard za noviot Chelsea proslo leto. Samo sto ova mnogu kje ne koshta, toa e.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.263
Поени од реакции
20.209
Лавија е младо дете, талентирано. Би бил замена за Ковачиќ. Со таа разлика што е пописмен офанзивно и тоа на 19 години. На него гледам како нешто плус на оној трансфер на средњак со дефанзивни карактеристики кои со години го чекаме.

Од сите имиња што се споменуваа, го сакав Рајс највеќе. Можеби и поради сентименталност, фан на Челзи, дете од академија, дрн дрн. И без тоа, Рајс е многу добар играч и каде и да оди ќе биде супер засилување. Од друга страна, Каиседо сега е исто така многу добар играч, само што во него гледам во иднина како на трансформатор. Некој што ќе ја промени средината и со неговото залагање и квалитет ќе носи трофеи. Да не речам како Канте.
Да не се лажеме, доколку постои можност да избиеме некако пред Арсенал во трката за него, џекпот.

Само, да, ќе се повторуваме, испаѓаат идиоти на старт од летово. Пораката кон Покетино е неветувачка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom