Фан Клуб: Челзи

Член од
26 август 2008
Мислења
718
Поени од реакции
512
Овој е напаѓачки состав. Полн е тимот со креативци. Ни треба некој тренер како Пеп.
Е сега, ако сме реални, Пеп никогаш нема да го води овој тим, а јас не би и сакал.
Е сега, остануваме на неколку не толку реални имиња, Покетино, Зидан, Енрике, еве од вчера Нагелсман (се слагам со членот погоре дека е преценет).
Освен овие, јас би го вклучил тука и Лампард. Знам дека може да изгледа чудно, ама Лампард кај нас страдаше од одбраната и од голманот.
Во негово време се играше супер фудбал, интересен. Немаше натпревар кој е очобол.
Во Евертон проби дно, ама тоа е друга приказна.
Јас, ако морам, би идел на Покетино или Лампард како нај реални опции. Барем ќе гледаме напаѓачки фудбал со многу голови. Дали голови во противничкиот или во нашиот гол небитно, битно да се клаваат голови.
 
C

confusion

Гостин
Бери најверојатно со Тухел во Баерн.
Искрено не сум нешто многу импресиониран од ликов, дојде со Лампард, за момент изгледаше како да се подобривме во прекини ама пак сме лоши, не сме ужасни ама лоши сме, се надевам ќе донесат некој што стварно разбира како да ги постави играчиве на прекини мада главниот проблем се знае кој е, Кепа, едноставно се губи во воздух.
 
C

confusion

Гостин
Неможам да разберам зошто, цело лето му бркаа играчи што ги сакаше, да го отпуштат после еден месец.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.408
Поени од реакции
12.143
:pos:
Автоматски споено мислење:

Еххх Мудрик. Два пати. Ај првиот пат немаше време, ама ова второво. Аматерски :toe:
Автоматски споено мислење:

Не заслуживме да губиме. Али тоа е коа имаш куроболие во одбраната.

Олку лош Челзи дефанзивно ретко паметам. Може со АВБ на времето једино.
Овој Куркуреља леле каков изгубен случај.

Нека го пратат на некој курс Потер за игра во одбрана нека го стегнат :pos:
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Сакав уште кога го видов почетниот состав да искоментирам ама викам ајде да не баксузирам ама Потер, човече, кој ти е курац???
Излегува со двајца вингбекови како централни бекови, одбраната ни е тотален хаос а на клупа ги имаш Чалоба и Бадиашил??
Одамна не сум видел ваков тиквар од тренер, каква превара од човек и појава, се во врска со тој глуп клуб Брајтон е превара, овој Кукуреља е едно такво малечко гомно, одвратен играч, констатно се жали, констатно нешто протестира а ги прави најидиотските потези на секоја утакмица ама не е он крив, крив е тој што го купи и тој што УПОРНО го игра. Абе по фацата, по самиот говор на тело се гледа колку е мутаво, ограничено шпанско пичлеме, можда еден од најглупи играчи во историјата на Челзи после големиот Калид Буларуж, мислам само он беше поглуп.
Едвај чекам крај на сезона и промена на тренер, не е ни до Мудрик ни до Пудрик, играчиве немаат верба во себе, во ништо, оваа ходајуќа депресија на клупа носи таква негативна и лузерска атмосфера што едвај ме држи на столче да ги гледам, ебан ужас.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Поголем пораз од останување на Потер следна сезона, ќе биде откупување на Феликс и останување на Хаверц и Лофтус.

Мудрик живее од овие топки и изгоре во желбата да постигне гол. Од друга страна, чудно е, ама дали можеме да кажеме дека 120 милиони за Енцо се грабеж?
Човекот во моментов не е за во Челзи. Греота со кого е опкружен. Во Сити/Баерн/Реал, би бил алфа и омега.
Сериозен фудбалер, маме му ебем.

А да, резултатот, потерски. Ништо ново. Ќе ѕвонка вацап групата секако, што и да се случи во второ.

Нема очекувања, никаков притисок. Којзнае колку е добро да си на платен список на Челзи овие денови.
 
C

confusion

Гостин
Апсолутно се согласувам, Феликс никако не смее да биде откупен, без разлика дали Маунт ќе си оди или не.
На тие фрикови, би го додал и Ковачиќ, во последно време откако стана сениор и „лидер“ во екипава се понаша како фолирант на терен, пробува глупости, комплицира, се занесува, треба да биде зациментиран на клупа и на лето, ауфидерзен.
Мудрик најмалце го кривам, се дешава плус се гледа дека гори од желба за фудбал, на сите страни е во целиов овој концепт на хаос од маестрото Потер. Цел живот се чудам како Саутгејт дојде да биде селектор на Англија со никакво познавање од фудбал, истово го мислам и за Потер, ист калибар на преваранти, кловнови од тренери.
И да, ако има заинтересиран купец, макар и ебана Барселона на 260 рати без камата, НЕКА ГО ПРОДАДАТ КУКУРЕЉА, искрено стварно не знам за кој курац е купен играчов, цела сезона е ужас, ни по понашање не е за во Челзи.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.408
Поени од реакции
12.143
Нека седнат тоа Јенкито и Потер и нека пуштат да научат што навистина е тоа фудбал од Тухел и Баерн.

Све да му изнаебам на тоа јенкито што го избрка Тухел. Се сомневам на било каков успех на типот и мислам ќе го шитне клубов после некое време.

Ајде таман сега од Реал нека го попијат и нека је са среќом.

А и тоа навивачите нека почнат да се бунтуваат против Потер а пред се против јенкито. Едноставно ова што се дешава е тешка мизерија.
Автоматски споено мислење:

Колку таа победа против Дортмунд беше илузија за способноста на Потер и овозможи да преживее.

Со лесни нека ни е на сите…

Тимов има квалитет и енормен талент, само човекот на клупата има менталитет за тим од средината на табелата.
Автоматски споено мислење:

Дома од Саутемптон изгубивме.
Од последниот закован на табелата.

Чисто за споредба. Емери дојде ја превзеде Астон Вила на 17 место. Сега десети, ние со гревов од 6то на 11. Дигресија, дно, пропаст.


Добар е Потер како лик секако, али за менаџер нема квалитети, ниту некоја харизма има. Инаку мирен поштен лик.
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Ужасно, немам никаква желба да го гледам тимов.
Откако го избркаа Абрамович и дојдоа морониве, Челзи не е Челзи, ова е некој друг клуб.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Единствено ме израдува враќањето на Канте. Човекот како да не отсуствувал 8-9 месеци. Легендица мала.

За другото, си знаете. Ќе оди низ вода целиот талент, само затоа што Боели и компанија се суетни и егоистични копилиња. Никако грешката признавање.
 
C

confusion

Гостин
Иако знам дека нема да се случи, сепак се надевам дека уште утре ќе јаде отказ Потер. Најверојатно ќе го остават да ја заврши сезоната..
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.408
Поени од реакции
12.143
Ќе го остават. Си имаат зацртано проект со млади играчи и дека Потер е ликот што треба да го води.

За воља на вистината не бевме лоши напред, али одбраната брате. Салах ќе му го испие мозокот на онаа подвижната грмушка наредна.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.055
Поени од реакции
64.390
Ноншанлантноста на Хаверц ми иде на живци, иако навивам за друг клуб. Такво летаргично трчкарање наоколу, небаре го има фудбалот во малиот прст, а да не се пеналите, придонес нула.

Енцо е многу чист, пендантен играч. Кратки пасови, долги пасови, промена на темпо, промена на тежиште на игра со еден пас. Штета што игра со играчи од навална линија кои се половични играч, па Чилвел и Канте изгледаат како Дрогба покрај овие.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ноншанлантноста на Хаверц ми иде на живци, иако навивам за друг клуб. Такво летаргично трчкарање наоколу, небаре го има фудбалот во малиот прст, а да не се пеналите, придонес нула.

Енцо е многу чист, пендантен играч. Кратки пасови, долги пасови, промена на темпо, промена на тежиште на игра со еден пас. Штета што игра со играчи од навална линија кои се половични играч, па Чилвел и Канте изгледаат како Дрогба покрај овие.
Затоа нашиот одделенски наставник на Мудрик и Мадуеке практикува строгост, а него не го допира за жива глава.
Не знам искрено кого би прелажале летово, мислам дека заглавивме до крај на договор со него.

Види му го трчањето само и ќе ти стане јасно. Магаре.

Ова е некој експеримент, нема шанси да не е. Да видат како фанови на одреден тим ќе се однесуваат под одредени околности.
Мислев дека The boys gave everything e шитот, ама...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom