Фан Клуб: Челзи

O

onefifty

Гостин
Цел тим за критика со се Тухел.
Едноставно не функционираме, дури и работите кои ги правевме толку лесно и рутинирано, сега се како аматери и првпат да се гледаат на терен. Нешто се случува во соблекувална и тоа е тоа.
Она гомното Лукаку донесе драма и хаос се да му се изнаебам, ќе ми биде криво ако го избркаат Тухел пошто тоа им е трејдмарк потег со овие полуиграчи во тим и примадони. Далеку сме од подобар менаџер за тимов од него ама тоа е, ова како и да е не е прифатливо.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.978
Поени од реакции
11.150
Очај. Ја еба цела атмосфера во тимот шлајмот. Затоа никој не го ебе.
Освен Зијеш.
Интересно од кога го заменија, живна со Вернер играта.
Маунт дух. Џоргињо безкорисен.
Зијеш се трудеше, Азпи стандард иако после 80т немаа душа веќе со Канте.
Силва беше одличен.
Одои, треба да си седне на клупа.И на лето нека пакува куферите.

Него читам дека Тухел речиси цела утакмица преседел на клупа.
Прв натпревар од кога е кај нас, ова се случува. Пукна скорз тиквата после Лукаку? Поделби во тимот?
Само 3 победи во последните 11 лига натпревари. Од трка за титула, ќе се бориме за топ4.
Автоматски споено мислење:

Додуша реално и заморот си го прави своето. Не се допрени последниве 40 дена. Секој 3 дена натпревар. Згора непотребни драми, корони и повреди си го земаат данокот.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тажен е тој европски шампион со Алонсо и Азпиликуета како бекови. И Хадсон-Одои како...фудбалер, не знам, нешто.

Во себе врескав по Тухел зошто не прави замени и си велев дека ова е втор меч по ред на негова душа, додека не влегоа Хаверц и Вернер. Тогаш сфатив зошто не прави замени.

Не ми се верува, нема шанси. Кој и да игра од навална линија, кој и да влезе од клупа е тешко срање. Неверојатно, на вакво нешто никогаш не сум посведочил.

На крајот, џабе везевме. Повреди, Ковид-19, пехови, замор. Ништо од тоа. Едно посрано интервју на вошката пубертетлиска ја поремети цела сезона.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Во себе врескав по Тухел зошто не прави замени и си велев дека ова е втор меч по ред на негова душа, додека не влегоа Хаверц и Вернер. Тогаш сфатив зошто не прави замени.

Не ми се верува, нема шанси. Кој и да игра од навална линија, кој и да влезе од клупа е тешко срање. Неверојатно, на вакво нешто никогаш не сум посведочил.
Here is the answer na site prashanja.
Igrachite koi trebashe da napravat razlika i da go podignat timot na drugo nivo se teshko sranje vo momentov.

Nikakva vina ne gledam vo Tuchel, a mislam i deka celiot kolektiv nad nego e svesen za situacijata i znaat koi se problemite.

Covekot izvadi maksimum, a ne moze toa vecno da trae...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Here is the answer na site prashanja.
Igrachite koi trebashe da napravat razlika i da go podignat timot na drugo nivo se teshko sranje vo momentov.

Nikakva vina ne gledam vo Tuchel, a mislam i deka celiot kolektiv nad nego e svesen za situacijata i znaat koi se problemite.

Covekot izvadi maksimum, a ne moze toa vecno da trae...

Не сакам да одам длабоко, теории, чуда, ама некако сигурен сум дека Лукаку, Зијеш и уште два-тројца во моментов апла го минираат Тухел. И дека Лукаку игра сосила, а не е избор на тренерот.

Ако не ја научија лекцијата досега костумосаните, нека се засрамат.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.978
Поени од реакции
11.150
И јас сум на тоа мислење дека Лукаку, Зијеш се играчите кои се обидуваат да го минираат Тухел.
И да после интервјуро на кретенот Тухел е едноставно приморан да го игра Лукаку.
Автоматски споено мислење:

Нема друга алтернатива освен победа против Тотенхем. После следува одмор.
15 меча во 50 дена. Јас сум изморен а не пак Тухел и играчите.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Мора и тренерскиот тим да сноси одговорност за неуиграноста на нападот. Има милион оправдувања секако, ама не може цела година да нема никаков напредок во офанзивата на тимот.

Иначе еве за да не е како правдање на Лукаку, иако сега секако на сите он ќе им биде крив за се, две години веќе истото се случува. Лани и за Вернер го пишав истото. Пробајте да го гледате напаѓачот, кој и да е. И бројте колку пати пробува да втрча, колку пати ќе побара топка во простор, колку пати ќе проба да се избори за добра позиција, и колку пати ќе добие топка. Треба да е среќен ако има еден или два ОБИДИ за да добие топка. Не да ја добие, туку да проба некој да го проигра неуспешно.

Since the start of November Chelsea have won one more PL game than Norwich and eight fewer than Man City :popce:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Овој напад е ист уште по заминувањето на Хазард. Со Сари и Лампард играа исто така анемично и безидејно.

Скаутингот е очаен. Колку да се купи. Само, тоа е последица на немањето континуитет со тренери и долгоролна стратегија. Кога менуваш тренер секоја година, ќе ги имаш и Пулишиќ и Хаверц и Запакоста и Алонсо и Кепа и Вернер.

Инаку, да. Лукаку е на мета сега, што и да се случи, но факт е дека дистрибуцијата до шпицот е мизерна. Конкретно за вчера нема што да му се забележи во голгетерски поглед. Што ќе критикуваш шпиц кога крилата не постојат буквално, а под дифолт средниот ред нема креација. Тоа што може да го прави Лукаку, независно од овие фактори е пресинг, проигрување, движење во простор, желба. Кај него тоа сега го нема и затоа мислам дека го минира Тухел.
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не требаше да си многу паметен за да увидиш колку е часот.



Повреден, од промаја кине лигаменти, гејма наместо да иде на тренинг, како и да е. Би го сменил копилето Зијеш со Дембеле уште зимава, а ова другото копиле би го зацементирал на клупа. Вернер и Хаверц ни донесоа ЛШ лани, нека биде така и сезонава.

Навивачите собираат средства за банер на стадион Back Tuchel и многу ми е драго што фан-базата е обединета и препознава кој е кој. Особено поради фактот дека се работи за лондончани и луѓе што на почеток ае противеа на отказот на Лампард.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Леле, требало еден по еден да ги смени... :facepalm:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Евидентно е дека играта е стопати пофлуидна без Алонсо. Само џабе, останува истиот проблем.

Лукаку во прво полувреме, статистика:

- три посрани прилики, во едната го промаши целиот фудбал
- три негодувања кон соиграчите зошто не му додале
- повеќе од 14 кренати палци нагоре

Жоргињо, Азпиликуета и Одои се скандалозни. Маунт и Зијеш се обидуваат, ама со кого?

Срамота ако не ги тепаме по четврти пат. Не знаат кај тераат.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.978
Поени од реакции
11.150
Зијеш :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Силва :vozbud:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Се осети разлика дури и после два дена одмор. Доста поенергични денес. Последниов период Сар игра доста солидно и добро си ја искористи приликата. Доколку продолжи вака, може да им реши дополнителен проблем.

Две недели пауза сега. Следен натпревар тек на 5ти, а во ПЛ скоро цел месец нема да играат. Очајно потребен прекин кој се надевам добро ќе им дојде на сите. Сигурно единствен клуб во Европа кој уште од септември играше секоја недела по три натпревари.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Маунт во прв тим и Алонсо на клупа, патернот е и повеќе од јасен.

Силва, Сар и Рудугер изгазија, Зијеш и Маунт ги следеа во чекор.
Не ми е јасно како може Зијеш со Брајтон да е преслаб, а денес светска класа.
Му одговара 4-3-3 или 4-2-2-2, очигледно е.

Честитки, сега нека одморат заслужено малку, па Плимут загревање за походот кон светската титула.
 
Член од
19 јануари 2022
Мислења
30
Поени од реакции
119
Да се освои Светсково Клубско, Карлинг Купов, што подалеку да се догура во ФА Куп и ЛШ, топ 4 во ПЛ и на коњ сме сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom