Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
1631385902456.png


600 - Chelsea have recorded their 600th win in the Premier League, joining Manchester United (690) as the only teams to reach this tally in the competition.

Ќе не биде.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Лукаку е разликата што ни требеше

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Ептен лошо полувреме од Саул. Се погреши.
Прв натпревар му е, ајде некако ќе му се прогледа низ прсти ама Саул во последниве две сезони скоро на секој натпревар пробиваше дно,затоа и неговиот трансфер не ги погоди многу навивачите на Атлетико, а еден од милениците беше.
Се надевам дека ќе си ја крени формата, квалитетот го има несомнено.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Супер резултат за екипа која играше лошо во одбрана.
Капа доле за Менди, страшен голман.
Лукаку исто, страшен играч, се надевам дека ќе продолжи вака. Ни фалеше ваков тип на играч после Дрогба и Коста.
Тухел го фрли во оган Саул. Грешка на Тухел. Ајде, се надевам дека ќе се среди со време. Одма се виде дека Жоржињо/Ковачич се многу подобар пар на средина, се читаат и знаат кој каде е и каде треба да се покрие. Саул е млад, ќе научи :)
Overall, супер утакмица, сите се борат за прв состав, имаме страшна екипа и најверојатно ќе гледаме добри утакмици.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Многу, многу битно е да се добиваат вакви натпревари каде што тимот не игра добро доколку сакаме шанса за титули на крај на сезона. Разликата повторно ја прави Лукаку, лани немаше тие акции да завршат со гол.
Отсуството на Маунт ептен се примети според мене. Он секогаш е третиот играч кој помага во средина. Вака Ковачич остана сам затоа што Саул беше изгубен во првиот натпревар, Одои и Алонсо како бекови се далеку од сјајни во одбрана и тимот беше отворен.

Утре започнува одбраната на титулата ЛШ. Се надевам на добар перформанс против Зенит. Можно е Канте да се врати. Баш ме интересира дали ќе го одмара Лукаку или ќе игра цело време.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.014
Поени од реакции
11.200
Добар Лукаку. Уште подобар центаршут на Цезар.
Автоматски споено мислење:

Трбаше да додаде на крај Лукаку. Не да изиграва Роналдо.

Не изнамачија Зенит. Кредит за нив.
Нас не чека Тотенхем во Недела. Астон Вила и Сити после тоа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom