Фан Клуб: Челзи

Член од
25 јули 2017
Мислења
1.011
Поени од реакции
566
На 0-1 го вади Жиру и го става Одои па имај малку храброст стави го Мичи извади некој од Зума/Томори. Педро платата што ја зима треба да ја донира цела. И кога го видов тимот Жиру го игра а не Мичи.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.499
Поени од реакции
71.120
Да, да. Туку мислев генерално, цела сезона.
Еве статистика за домашен терен:

2018/19: 12 победи 6 ремиња и 1 пораз
2017/18: 11/4/4
2016/17: 17/0/2
2015/16: 5/9/5

И доста е мислам ваљда ова ќе биде најлошиот скор :D

14 меча без победа на домашен терен...

Сега сме
3/2/2/

Повеќе меча без победа него ли со победа :D
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.426
Поени од реакции
1.195
На домашен терен порано не памтам кога од вакви бош екипи сме губеле,по тоа се гледа до кај сме стигнати.
Ни треба едно добри 5-6 години па да созрееме како што треба,и дали и тогаш ќе не биде.
Одбрана тапа средина топ напад топло ладно,на крај и Мур пред нас ќе заврши.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.499
Поени од реакции
71.120
Aјде неделен апдејт: Полека почнуваме да паничиме едишн :D

Време е во листава да го ставам и Лестер :D

6 бода зад Лестер
3 бода зад Сити
6 бода пред Тотенхем
7 бода пред Арсенал
8 бода пред Јунајтед

Јбг, ќе биде напето ова до крај, се надевам ќе успееме да влеземе во добра серија и екипиве зад нас ќе киксаат, добро е да имаме комфорна разлика (7+) уште некое време, особено сега кога доаѓа напнатиот период и те како ќе ни треба
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.499
Поени од реакции
71.120
Никој не пишал...

Во ФА Купот ќе играме дома со Нотингем Форест

Ок, е дерби на англиски екипи што освоиле ЛШ :D

Можеше и подобро ама и полошо.

Од поинтересните мечеви во ФА Куп:

Ливерпул-Евертон

Вулвс-Јунајтед

Сити-Порт Вејл

Арсенал - Лидс

Милдзбро - Тотнем

Лестер - Виган
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
97
Поени од реакции
74
Ziyech, Sancho, Werner, Chilwell in. Barlkey, Willian, Pedro, Alonso, Giroud out.

Со овие играчи нападот е среден 10тина години, а одбраната боже поможе. Се надевам дека со враќањето (7-10 дена од прилика) на Рудигер ќе се подобри + ако успееме Chilwell да го земеме топ ќе биде.

Инаку пресудата за трансфер банот според некои новинари ќе биде објавена до крајот на наредната недела.

Тери доваѓа вечер на Стамфорд Бриџ. Ќе биде интересно за гледање.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.499
Поени од реакции
71.120
^Ова никад нема да се деси, еден од овие да дојде ќе биде полна капа, камо ли сите :D

Иначе спремни за вечер?

Очекувам бековите да бидат сменети од последниот меч, ваљда и еден од централните дефанзивци.

Мислам Мичи и Одои исто ќе стартуваат.

Би било глупо да го форсираме Абрахам после повредата за домашен меч со Вила.

Битен натпревар, и мора да се победи
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.499
Поени од реакции
71.120
Го исфорсирале Абрахам а имаме 2 други напаѓачи

каде бе со оваа логика??

Против факинг Астон Вила дома?

И после ќе прочитаме "Абрахам пак ја повтори повредата, не сме сигурни дали ќе може да игра со "посилен противник"

Прв пат после подолго време имаме тројца солидни напаѓачи баш за вакви прилики, да не форсираме ако е некој повреден и да не играме со лажна деветка како што беше со Конте..

Не научија од ситуацијата со Канте..сега како што се игра Среда-Сабота...па боксинг деј се ближи..оф оф..
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.011
Поени од реакции
566
Видовме на претходниот натпревар :D
Жиру незнам што прави уште во Челзи а тој него го стави место Мичи ептен глуп потег. Јас Мичи повеќе би го играл и од Абрахам а тој на повреден Абрахам го играше ебаниот Жиру. И вечерва сакав Мичи да го видам ја има брзината и знае да се загради и ×100 подобар е од мртвиот Жиру кој би греел клупа и во 2ра лига.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.499
Поени од реакции
71.120
хахаахахахаахаа каков гол примија бе не ме јеби

:ROFLMAO:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
2.334
Поени од реакции
5.812
Првата шанса на Астон Вила, веднаш гол. Убедливо најслаба одбрана во лигата, на чело со голманот.
Јас разбирам дека е линијаш, имало, има и ќе има такви голмани. Впрочем Чех после повредата беше таков, ама мајку му стара, еднаш да не излезеш на топка што лета во воздух, еднаш. Особено ако е поприлично бавна, ја собираш и мирна глава. И особено ако го земеш предвид фактот дека Кристенсен е човекот кој те штити тебе и голот.
Џејмс е добар во напад, одбраната му е навистина тенка. Ќе го поправи тоа со тек на време, ама ептен испаѓа во дефанзива. Сега го изгуби Трезеге, пред три дена Кресвел. Исто така често се заборава напред и остава дупка во дефанзива. Вечерва Вилиан да не беше, ќе ровареа Грилиш и Таргет без проблем.

Маунт уште еднаш, играч помалку. Момакот е прегорен. И кога требаше и кога не требаше, Лампард го внесуваше во игра. Еве ги сега последиците.
Хадсон на местото негово и одиме на победа. Не смееме да дозволиме четири кикса за нецели две недели.
 
На врв Bottom