Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Изгледа ќе се јадеме со Тотнем у ЛЕ

 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
Конечно поентира Мората, ама играта негова пак ич не ми влева надеж.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Јеј победа.

реков ја и со 1-0 сум задоволен, битно е сега да собираме поени.

Следно коло со БАТЕ, се надевам ќе ги тепаме и нив па да си загарантираме прво место, иако 99% сум сигурен дека ако не се посереме секако сме први.

Викендов со Саутемптон ќе биде интересно богами, да победиме маестрален старт на сезонава ќе имаме.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Едвај...
Кладоа некако голче за да не се посрамотиме.
Изгледа вака ќе ја тераме сезоната. Ќе се мачиме со втората постава и напаѓачите се додека не влезе некој од гејмченџерите па да крене ниво на игра. Мората - пиши пропало. Моралот му е испод нула. Измачување е да го гледаш како се фрустрира на секоја шанса. Пред некој ден излезе инфо (незнам колку е веродостојно) дека сме заинтересирани за некој анонимус напаѓач од Болоња мислам дека беше, за ситнеш - па зошто да не се проба.
Лофтус зверотиња...Педро одличен, Фабрегас издиша после 60мин. Кепа имаше убави одбрани. Емерсон беше добар во офанзива. Останатите просечни и потпросечни.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
очекувајте си со сари 1-0 резултати, гледам ни мората ни жиру неможат да се вклопат баш во тактиката па си викам зошто не педро како лажна деветка. Лани Каљехон,мертенс и инсиње беше нападот и тоа беше најдобриот наполи последнава декада.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.944
Поени од реакции
1.919
Можеше да победи Челзи поубедливо, резултатот не е мерило за играта.
Нема реализација, шанси се прават на секоја утакмица ама ако не реализираш биднеш казнет.
Мората е во тежок даун, се гледа дека нема ич самодоверба. Копи пејст Торес.
Лофтус беше одличен исто Кристенсен и Емерсон. Добро ќе дојде ЛЕ и купови за овие играчи да видиме до каде се и дали може наредната да се рачуна на нив, штета што Одои и Ампаду не добиваат шанса.
Кепа полека ми ги собира симпатиите, многу е смирен со топка и добро чита игра т.с излетува правовремено.
Тибо беше дупка во овие два сегменти, а поготово кога се работи за млад голман да ги имаш овие работи е голем плус.
Исто и рефлексот го служи добро. Али рано е за конкретен заклучок.

Педро ме изненадува, како да има 2-ра младост, јес да стилов му е вроден од Ла Масиа ама во годинки е :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Едино лошо со Кепа е што е низок и ќе има проблеми со набацени топки и високи топки
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
И ДеГеа ко дојде во Манчестер прими неколку смешни голчина, па израсна во голман од светска класа.

Кепа има одличен рефлекс и уште подобра дистрибуција. А ова второво е многу битно во играва на Челси, голем дел од акциите почнуваат од голман.

Мене ми се свиѓа што играат многу трпеливо и што не се трошат играчите во ЛЕ. Од кога замина Мурџо првиот пат, никогаш не сум бил вака возбуден за менаџер. Супер е Сари.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.944
Поени од реакции
1.919
1.90 цм е не толку низок.
Се си зависи од тоа колку добро се позиционира и рефлексот. Повисок голман пак значи поспор рефлекс и мрдање лево десно.
Тибо ете висок е па вчера погрешно процени лет на топка од корна и прими гол.

Шотон е незгоден противник, далеку е од квалитетот што го имаше пред 3-4 сезони ама и понатаму играа незгоден фудбал.
Тим што не треба да се потцени. Би требало Педро да стартува пред Вилиан.


Незнам дали пишав сеедно ќе напишам пак. Кулибали ме изненади многу како одигра против Ливерпул.
Ако има некое видео со него против Лфц нека постира некој.
На Салах не му даде да мрдне, а и цело време антиципираше што е доста тешко против Ливерпул бидејќи играат брз фудбал и нонстоп се во покрет. Плус беше сигурен во пас игра.
Вреди за парите дефинитивно. Со Рудигер би биле идеален пар.
Најверојатно гледа и Сари, дека му треба стабилен штопер и напаѓач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom