Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Имал во минатото хомофобични изјави, мрази педери :icon_mrgr:
Супер :D
Ја прочитав нешто антисемитист демек бил.

Е па бољи тоа него ли да е педер, помали се шансите да ги злоставува играчите во соблекувална :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
И баш се откажуваме од Сари кога ова изглегува како информација...хммммм

upload_2018-6-3_20-37-44.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Пред точно 6 години.



300 games
89 goals
75 assists
2 Premier League
1 FA Cup
1 League Cup
1 Europa League
3 Chelsea POTY
1 Chelsea Players' POTY
1 Premier League POTY
1 PFA Young POTY
1 PFA Players' POTY
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Арсенал, Јунајтед и Ливерпул веќе почнаа со трансфери.

Челзи уште не знае дали ќе има сопственик како што тргнало :ROFLMAO:

Да потсетиме

Уште 65 дена трае трансфер периодот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Него..клубов во моментов (значи битно: во моментов, не зборам за летово како ќе оди и што даље) е на ниво каде што беше пред Роман.
Со таа разлика што пред да дојде Роман завршивме 4ти а сега петти :P

Да бидеме објективни и реални. Ако тимов и оваа сезона е на ниво на пред Роман тоа ќе биде ок (нели, тоа не значи дека ако би завршиле 4ти не би се сметало тоа како пред-Роман сезона). Мене ми е страв ако тимот дојде на ниво што ќе биде полошо од тоа пред Роман. (пред пред-Роман :D )

Пошто contrary to the belief of 90s kids што почнале да пратат фудбал во 2005 и навиваат за Јунајтед/Барса, во Ф1 навивале за Шумахер а во НБА за Лејкерси, Челзи беше солидна екипа за гледање пред Роман.

Нормално, глупаво ќе биде да го прифаќаме тоа туку така и се надевам искрено дека ќе не изненади управата сите и ќе има добро лето што пак ќе не направи екипа која што може да се надева на титула...ама сега за сега изгледа дека некое време ќе бидеме на тоа пред-Роман ниво.

Е сега.....до сега викавме "Ок е, пар години ќе бидеме на пред-Роман ниво, ама тоа ќе се смени кога ќе се изгради стадионот и ќе почнеме нова одлична ера за клубот" ....ама сега кога не се знае ништо... не знам со што ќе се тешиме :D

Барем не сме Лидс? I guess... (пошто ако не дојдеше Роман постоеше некоја си теорија да завршиме ко Лидс така да шо знам....ете, мојот внатрешен Донев со тоа ќе се теши :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: )
:icon_lol:
 
H

HoT _iCe

Гостин
Заѓни информацие су дека Сари е још увек опција и се чека на Наполи дали интерес за Давид Луиза ќе биде конкретан па да се прави дил Давид Луиз и да се доплати за пакет од Хисај и Сарита заедно.
Ако тој не биде, ондак нов трењер ќе биде Бланк што ми е крајно бљак и немам никакву вербу дека е избор за Челзи. Подобро Јокановиќа од Фулам или Роџерса.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Абе, РЛЧ игра добро како што гледам. Каква е ситуацијата со него? Ќе се враќа или не?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Абе, РЛЧ игра добро како што гледам. Каква е ситуацијата со него? Ќе се враќа или не?
Мислам дека планот е да игра во прв тим наредна сезона. Ваљда зависи и од тренерот, ама според мене кој и да е тренер треба да му се каже дека мора да го вклопи во тимот. Најголема глупост ќе биде доколку не успеат да го искористат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Conte turned down Real Madrid
Real Madrid contacted Antonio Conte, but he told them he intends to respect his contract with Chelsea, according to Sky Sport Italia.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Конте е инат и човек од принцип. Човек што га много поштују, докажа дека е победник, докажа дека сас дебили од играчи може да освои титулу и клуб му игра кур, јасно е дека му се свиѓа у Лондон и цела еуфорија сас навивачи ама се осеќа дека му играв кур и тој сас право зашто кд веќ човек ти докажаја дека може да носи титуле у клуб сас просечни играчи бар врати му сас довербу и доведи му играчи ама за жал наш клуб исто како да га руководив како Балканци или македонци, нече среча поштеног човека.
Најголема загуба и грешка на Челзи после продавање на КдБ, Лукаку и Салаха ќе биде овој, грешка од епски размери, Конте и Челзи си одговарав едн на друг штета што наши дебили од управу сакав Челзи да биде англиска Барселона што е малце смешно зашто цела наша нова историја пост Абрамовича се заснова на јаку одбрану, убитачне контре и контрола на темпо на утакмице и сга одеданпут ЕЈ ДРУГАРИ АЈ ДА ИГРАМО ТОТАЛ ФУДБАЛ.
Некад си легну такој навечер да спију и како свак нормалан човек што си машта куде гу ебе Јохансон, Елизабет Олсен и ред други ја санују куде гу прву ебу, па тепам, па мучу Марину па на крај иду и праву масакр у Управу, на вести ме имало обвинет за геноцид над Евреи.
Некад и ја сануеше куде гу ебу Јохансон, да не се лжемо, еве пример кд ни цветасва руже у клуб и освоимо титулу, ух што сам ву правија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
наши дебили од управу сакав Челзи да биде англиска Барселона
А најјакото е што сакаат...и немаат никаква реална идеја како да го направат тоа. Само си фантазираат и прават некои работи што можеби само на хартија функционираат. Повеќе од 5 минути да мислат за идејата како би станала реалност ќе сфатат дека нема да им успее.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Абе, и така чекаме. Цело време се збори за како не му ги донеле играчите на Конте. Ај баш набројте ги сите реални барања кои не му ги исполнија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom