Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.260
Па да му ебам мајката ако Сотон не можеме да ги тепаме..

Би требало финале.

А во финале...јбг, ќе биде заебано.

Ако бирам би ги одбрал Јунајтед за во финале ама секако Јунајтед-Тотенхем ќе биде утакмичиште
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ѓабе што караат секаде младиве и во младинската лш и купови и лиги кога никој од нив нема ни минута да добие во тимот
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Незнам за вас ама мене вчера ми беше мака да го гледам Хазард, каква лежерност човече па и против Барса јас лично очекував многу повеќе.
Вилиан беше тој што последниве месец дена (кога најмногу требаше) пробуваше да направи разлика на терен, заедно со Канте. Значи на овие им се игра не им фали морал, на овој му фали...

Ако му е до Реал на него и Курота слободно нека ги пазарат, ич нема да ми биде криво. Ако си желен за успех дај бе максимум па ако не ти чини фаќај магла, а не вака да се влече по терен ебаго...

Бакајоко вчера пак жива мизерија, еден куп топки загуби... Стварно не ми е јасно што виде управата на Челзи во него, а што Лофтус го нема... Една сезона одиграл и се залетаа како мува без глава...
Ситуација како со Махрез, оне сизон вондер.
А што е уште потрагично моментално во клубот ги имаме еден куп, а наспроти тоа што ќе се инвестира во стадиот така да може да не најде ептен незгодна ситуација...

Околу натпреварот шта речи, во полуфинале сме ама можевме многу лесно и да не бидеме...
Секоја чест за Вили, моментално заслужува место пред Куртоа.
Тоа е тоа, очекувам финале со Манчестер и освојување, се освен тоа ќе биде сериозен несупех.
И потеницално одење на Конте, Тибо, Хазард.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.260
^ Се сложувам со се освен со Ма(х)рез...очигледно не си го гледал сезонава :D
2-3 сезони си игра на ниво човекот
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ја мислам дека дигнале раце веќе Хазард и Куртоа од Челси и си чекаат трансфер некаде
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ахам, мхм дигнале.
Куртоа откако се посрами сас свој наступ против Барселону прва изјава е умилкување и извинување на фанови. Куде беше целу сезону док брани како рандом просечан голман од лигу и сас мисле бија сас ќерку му и у Мадрид. Гомно арогантно.
Него здравје, иде лето, надам се и убава чистка од тим и задржување на Контета, носење спортски директор што ќе работи сас брата ми Тонита на клупу и градење стабилан Челзи. Доста ми е од Луиз Енриковци, Куртоевци и слични. Сакам мушки Челзи, алфа Челзи, свако бебе што не е задовољно сас статус нека фаќа мглу, макар и најбољи играч бија.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Според мене за заминвање се: Куртоа, Моузес, Кејхил, Рудигер, Бакајоко, Дринквотер, Педро а да се даде шанса на Лофтус, Мусонда и уште 1-2 млади и донесат уште 3-4 играчи, пошто реално чим младите можат еден Реал, Барса и остали да пројдат и земаат ЛШ за млади можат да се потат и залагаат и во главниот тим
 
H

HoT _iCe

Гостин
Рудигер е добар, нема мозак некад, знае да га пушти на пасење на сред утакмицу али углавном е много борбен и пожртвуван. Знае да покрива добро и пред све е много брз за дефанзивца. Има добру игру сас главу исто. Он може комотно да остане и да му пратимо прогрес, под Контета верују дека ќе биде још бољи.
На његово место за идење одма би га ставија Фабрегаса мада ако ме мене прашуете ја целу колонију шпанци осве Азпита од Челзи би намаваја, едноставно лигави играчи, мадоне и бијонсиња у тимови куде и да идев, нејќу им га тј цигански менталитет и што побрзо се изгубив од клуб тој боље.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Не го рачунајте Конте, треба чудо да се случи за да остане.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Ако во некој случај си оди Конте, би сакал да го замени Лампард, никакв Енрике или сл.

Рудигер не е лош прва сезона му е а и немаше некои којзнае какви грешки. Мене ми е океј што го земавме за сметка што не го преплативме Кулибали па и Бонучи со оглед какви киксови имаше сезонава во Милан.

Мозес е лимитиран бек, сметам дека тука требаше да се засилиме со поквалитетен. Запакоста е ниво на Мозес, можеби за нијанса подобар центар шут. Требаше таа позиција да се подобри.

Лево сме покриени супер. Штоперите Аспи, Кристенсен, Рудигер се супер, прва сезона им е заедно плус Кико и Рудигер се нови така да ќе има напредок. Кехил е тука за искуство, јас би го додал и Зума како опција...

Средина сме тапа, освен Канте другото не е матерејал. Фабрегас е за искуство, случај Кехил. Бакајоко од како дојде е фатен во нозе, Дринквотер е просек. Баркли ќе го видиме ма да мислам дека исто беше вишок трансфер, не е лош ама не е ни за прв тим...

Значи имаме 4 мидфилдери за бекап само еден за прв тим... Најголемиот проблем и најголемиот кикс на управата.

Крилата се океј, ако сака Хазард да си оди ќе му се извади мрсна пара, а со оглед како игра сезонава ќе се најде замена лесно.

Нападот не е лош, имаме 2 типа на напаѓачи Мората во брзина, Жеру во сила. Двајцата се прва сезона, им треба време да се уиграат во тимот ама мислам дека ќе завршат работа.


Во глобала мислам дека немаме лош тим, но најпрвин е најбитно да се утврди што сака Челзи.
Конте се покажа како успешен менаџер, е сега ако таквиот стил не им одговара ме требаше да го ангажираат ни Мурињо ниту Конте...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom