Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Кандрева ќе игра прва постава место Мозес милијарда посто.
Може, секако му треба конкуренција на Мозес. Немам ништо против да му го земе местото, ако е подобар.



 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Огромни 3 поени со оглед на ситуацијата со моменталниве играчи на располгање од резултатот сум презадоволен од играта не.
Мората не е спремен за прв тим ни физички ни кондиционо а богами ни тактички. Ич не се согласуваа со Вилиан и Канте.
Бакајоко исто неспремен и се уште му е рано за прв тим, ама тоа е денес мораше да игра.
Канте и Вилиан машини, сегде ги имаше... баш ме интересира податок за тоа колку претрчаа.

одбраната супер, како за деби на Кристенсен и Рудигер предобро. Имаа мали грешки ама ништо страшно. Кехил стар вол па ги прави.

Алонзи шта речи елеганција во движење :)



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Даер требаше да добие црвен, за многу понеопасен старт Кехил беше исклучен.
Играч помалку ќе сменеше многу работи на теренот.
Додај на тоа дека секој минимален допир се санкционираше во корист на Тотенхем, а па овие секоја можна прилика ја користеа да паднат како против Шпанска екипа да игравме.

Бакајоко мора да намали со мафтањето со раце, направи 2-3 непотребни фаули во многу опасни зони.



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Даер требаше да добие црвен, за многу понеопасен старт Кехил беше исклучен.
Играч помалку ќе сменеше многу работи на теренот.
Додај на тоа дека секој минимален допир се санкционираше во корист на Тотенхем, а па овие секоја можна прилика ја користеа да паднат како против Шпанска екипа да игравме.

Бакајоко мора да намали со мафтањето со раце, направи 2-3 непотребни фаули во многу опасни зони.



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Навикнат е така зошто во Франција дека се игра уште пофизички од ПЛ. Зума со мајагери си стартуваше таму, гајле немаше. Ама прав си, ќе го изеде кај некој судија.

Иначе во право беше Џими Флојд за овој Бачукачи :D и јас мислев лани дека неправедно е што не добива шанса ама овие два натпревари видов зошто не сме ние од форумов менаџери :icon_lol:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Навикнат е така зошто во Франција дека се игра уште пофизички од ПЛ. Зума со мајагери си стартуваше таму, гајле немаше. Ама прав си, ќе го изеде кај некој судија.

Иначе во право беше Џими Флојд за овој Бачукачи :D и јас мислев лани дека неправедно е што не добива шанса ама овие два натпревари видов зошто не сме ние од форумов менаџери :icon_lol:
Напротив лани вториот дел од сезона кога Коста беше вон форма, Бачуаи добро играше, секоја шанса што ја доби ја искористи максимално добро. Константно беше опасен по голот, умеше да спушти топка, да проигра, да се загради, да втрча во простор.
Сезонава со се припремните е катастрофа невидена, само првата со Арсенал што ја одигра, друго ништо. А што ме нервира највеќе што она почетното за фудбалер не го прави да втрча во празен простор и да прими топка...
Топката од него се одбива како од дрво, како вашиот Фелаини лани, ама тоа е кога наместо да игра фудбал и трењира он мисли што заебанција да пише по социјални мрежи...



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.260
Треба да ги тепаме Евертон, ете и без Шнајдерот нема да играат против нас, башка не импресионираа премногу денеска. Имаат добар менаџер до душа, и Руни очекував дека ќе биде солиден за Евертон али не до толку....ама без Лукаку не се толку офанзивни, би требало да го контролираме мечот, а и очекувам они да ни дозволат тоа да го направиме.
Како почнавме со 0-3 против Барнли после 30ина минути....на крај 2 победи од три меча и тоа тие две победи да дојдат против Евертон и Тотенхем и не е така лош скор, се надевам ќе победиме.

Башка мислам и во четврток играат на гости во ЛЕ...така да ќе имаме изморен противник со три меча во седум дена.....
Навикнат е така зошто во Франција дека се игра уште пофизички од ПЛ. Зума со мајагери си стартуваше таму, гајле немаше. Ама прав си, ќе го изеде кај некој судија.

Иначе во право беше Џими Флојд за овој Бачукачи :D и јас мислев лани дека неправедно е што не добива шанса ама овие два натпревари видов зошто не сме ние од форумов менаџери :icon_lol:
Од два натпревари вистински менаџери не можат да видат дали некој бива или не, камо ли ние :D Траст ми, ќе дојде и времето на Мичи кога ќе си дава голови ко од шала.....само прашање е дали тоа ќе се случи во Челзи или не :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ја мислам дека ќе бидат ко Анелка и Дрогба овие двајца само што еден ќе мора да иде на крило :P
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Во дејли меил или некој од нивните помали издавачки куќи пишуваат за големото нетрпение помеѓу конте и управата, се спомна дури и да го сменат со тухел.
Колку се релевантни овие дејли појма неам, ми изгледаат како жута штампа весник со безвеза инсајдерски информации.
Останува да видиме
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Во дејли меил или некој од нивните помали издавачки куќи пишуваат за големото нетрпение помеѓу конте и управата, се спомна дури и да го сменат со тухел.
Колку се релевантни овие дејли појма неам, ми изгледаат како жута штампа весник со безвеза инсајдерски информации.
Останува да видиме
Од билд е веста, дека Марина имала средба со Тухел. Како и да е, не верувам да е точно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom