Фан Клуб: Челзи

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539
Нормално, ни треба некој што ќе седи на клупа и ќе се најде за да изигра по некој натпревар. Кандрева мислам дека е лична желба на Конте. Играше добро под него за Италија.

Сега баш ми текна на Меирелеш. Каков цар беше тој бе. Не го сакавме кога дојде, просечен играч. Ама ете во една сезона се покажа одлично за ротација и ни беше доста битен. Секад ценам такви играчи. Брзо ќе се заборават, ама си ја завршиле работата.



:cool:
Најмногу се памти по голот со Бенфика.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Aх, ептен се затворивме не ми се свиѓа ова, прашање на време е кога ќе примиме гол вака...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Ола,Мичи мај френд. Аре ју каминг то Тотенхем?
Си мај френд, ај ем каминг, ту Тотенхем
БАМ! БАМ! БАМ![DOUBLEPOST=1503247623][/DOUBLEPOST]МАЈКО.ЕБЕН.АЛОНСО.
ФАК ЈЕА БРЕ!!!
АААААААААААААА :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:[DOUBLEPOST=1503248017][/DOUBLEPOST]И денеска повторно научивме зошто е лошо да се менува стсадион, а богами со Тотенхем ќе учиме и многу пати во сезонава кога тешко и во топ4 да завршат....али то е.....да се надеваме магично ние на новиот стадион ќе имаме добри резултати (yeah right)

И лол бе.....мотото на Тотенхем е Watch us rise....... глупо малце али ај.

До првиот гол игравме ок...после тоа очекувано би рекол се затворивме. Иако е глупо тоа, се надевам само за вака тешки гостувања ова ќе ни биде тактика.
Исто охрабрува што кога видовме дека не ги бива Тотенхем почнавме да напаѓаме и штета што не дадовме гол.
Бакајоко беше просечен што за тие пари за кои што е дојден е катастрофално....али нема врска тоа секако, прва утакмица после повреда му е, ќе му треба пар месеци да се навикне очигледно, не е тоа нешто чудно сега за сега.
Маркос е фациште, али тоа уште кога го најавија лани дека ќе дојде го знаевме. Мозес ми е ептен чуден знае да изгледа незаинтересирано на моменти а на моменти знае да биде супер...шо го знам..
Мичи.....ах Мичи бе.... ајде, сака нејќе.....НАЈВЕРОЈАТНО ќе добие место во први 11 во оваа сезона кога тогаш. Канте е играчиште. Ама играчиште. Топ 10 играчи во свет без дилема.
И јакото е што ете, во тимов фали Хазард како клучен играч, а богами и го имаме Фабрегас. Тамам сме и со вака отепан тим.. и имаме уште 10 дена за трансфери на 2-3ца играчи....ах, какви аматери го водат тимов..

Како и да е...фак јеа победивме!

Lads, it's only Tottenham
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Хаха Тотенхем. 38 пути да играме со нив само у ПЛ, ние ќе имаме 50 победи.:pos::LOL:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Каков натпревар еј :icon_mrgr:

Подобри Тотенхем, ама организацијата во одбрана беше супер. Само Азпи малце слабо изигра за негово ниво. Кристенсен имаше доста одлични блокови. Луиз и Канте на средина милион топки одземаа, насекаде ги имаше. Бакајоко од изигра, и тоа 90 минути, а во нормални околности бар уште две недели немаше да стапне на терен. Мората и Вилиан отсечени беа цело време и немаше што многу да направат. Вилиан цело време одеше од добро на лошо, премногу спор беше во 2-3 контри. Мората треба да се привикне на физичкиот дел од ПЛ, ама во одбрана неколку пати избаци топки при корнери и слободни. Мичи ама ја закуца, комично. Алонсо еј, нека го баталат Сандро и само нека му донесат некој солиден за ротација :cuc::cuc:

ОГРОМНИ три бодови. Беа ептен потребни. Браво.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Добра утакмица, само во еден период не притиснаа некако...

Знае некој колку гледачи имаше денес на Вембли? Јас не најдов, а барав.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Кристенсен имаше еден лош кикс, инаку по мене беше доста солиден. У принцип, ништо полош од Кејхил (првиов има 2 утакмици во ПЛ, вториов има милион). Рудигер беше солиден оваа утакмица. Мората можеше многу подобро, на моменти преспор, тромав, ја губеше топката лесно. Делумно пошто само он и Вили беа напред, но пак мислам дека може он подобро (плус, реално требаше да го забие тоа во 5. минута). Бакајоко на моменти беше супер, на моменти делуваше тромаво. Но, само што се врати од повреда, треба да влезе во добра физичка форма пред се'.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ќе треба време за адаптација на моратани бакајоко, ама со овој менталитет мислам дека ќе дадат максимум.
Луиз покажува зрелост и тоа е круцијален фактор за нас.
за рудигер сум скептик, дефанзива не е баш на потребно ниво. Сум го гледал за германијс и не е баш за пофалба. Кристијанден ко да има 18 год. Му фали снага малку за да се вклопи во ЕПЛ.
 
W

wicked_1

Гостин
Какво играчиште е Канте, грамада.

Ретко се гледа од еден играч ваков импакт на средина, не ми е јасно која кондициона спремност е потребна за да го правиш тоа 90 минути по утакмица... назад да одземаш топки и да доминираш во дуели, па после тоа да повлекуваш контри. Ванземаљац.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нормално, ни треба некој што ќе седи на клупа и ќе се најде за да изигра по некој натпревар. Кандрева мислам дека е лична желба на Конте. Играше добро под него за Италија.
Кандрева ќе игра прва постава место Мозес милијарда посто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom