Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Ау штета што не дадовме два гола од две чисти шанси.

Доминираме на терен, имаме иницијатива, ама тешко доаѓаме до шанса, а кога ќе дојдеме, реализацијата е катастрофална.

Нинков-змајот, претставува најголема опасност за нив, а левата страна е скоро мртва, бидејќи Вешовиќ игра многу слабо.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Ау штета што не дадовме два гола од две чисти шанси.

Доминираме на терен, имаме иницијатива, ама тешко доаѓаме до шанса, а кога ќе дојдеме, реализацијата е катастрофална.

Нинков-змајот, претставува најголема опасност за нив, а левата страна е скоро мртва, бидејќи Вешовиќ игра многу слабо.
Ne e vesovic kriv ne mu davat da igrae inace maliut ima prodor, kadu glumcut nogo a tupe !
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Најдобра утакмица на Звезда у последниве 2-3 године според мене. Апсолутно заслужена победа, реализацијата да беше подобра партизан ќе беше убедливо поразен у целокупниот резултат. Два глупи гола примени на јна, 2-3 чисти шанси промашени таму. Овде исто 2-3 чисти шансе промашени, што резултираше со отпаѓање.

Ама барем се прекина серијата, уверен сум дека од сега партизан ќе го јаде немиен. Тек сега следи времето на Звезда.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
kazah ako ne 3 od 3 vaa prolet 2 od 3 derbijna se nasi!

Steta totalna dominacija, treabse oste nekoj gol da im sibnime, ali ako poslatko ke bide na JNA, ne za drugo uti titulta ki im ja zemme od pred nosut!

P.S Go znae nekoj posedut na topkata kolko sprema kolku e ?!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
И покрај тоа што не пројдовме, ја сум презадоволен, исто како да пројдовме.

Ваква Звезда против смрдизан не сум глеал одамна. Ги набивме у шеснаестерец и не мрднаја, Роби го одучи Станојевиќ од живот.

Останува малце жал што не пројдовме, а можевме, само да не послужеше среќата појќе и Калуѓеровиќ, Борха и Јевтиќ да беа поприсебни.

Нинков според мене е мен оф д меч.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Ме мрзи да пишувам пак, ќе го прекопирам мојот пост оставен на Звездиниот форум:


Браво Звездо, браво, браво Роберте, тренерчино!

Јебеш куп. Ми смо их рас-та-ви-ли од фудбала.
У протеклих 3 година они су нас добијали. Али никада нису били толико бољи као ми данас. Идеја, лепота у игри, самопоуздање играча - од Тбилисија није било оваквог чудног осећаја у мом стомаку.

Бункераши и њихови навијачи су се коначно претставили Европи у реалном светлу, а то је - у сенци Звезде и Делија.

Звездина игра расте. Бункераши никада се нису у протеклих 3 година саплитали о лопти, никада није крстајић панично слао лопту у аут. Они су схватили да са Робијем и његовом Звздом нема зајебанције. А то је можда и највећа корист - они ће се поново бојати Звезде. Роби је набио велико самопоуздање нашим играчима.

Борха играч утакмице по мени. Ово бих рекао и да није било оне асистенције. Кад год (а хвала Богу ретко) нисмо знали шта ћемо са лоптом, била је прослеђивана њему и увек је Борха добро одговорио на задатак. Добио мали милион дуела, физичком доминацијом понизио њихову леву страну+медведића.

Нинков раме уз раме са њим. Коначно права партија Нинкова против партизана. Лазевском се још увек врти у глави.

Мало бољи нападач од Калуђеровића је могао дати још који гол на овој утакмици.

Микић врло солидан, има доста добар и прецизан пас по земљи.

Евандро ми се није баш свидео на овој утакмици. Неколико пута је имао погрешан избор потеза, бар ја тако мислим. Кад треба паралелу - он дијагоналу, кад треба убрзати, он је успоривао. Да се не схватимо погрешно добар је био, али само добар. Оцена мање од Нинкова и Борхе.

Мићко је требао ући раније, а вероватно и Јевта.

Али добро. Вода је почела да тече на нашу воденицу, врло брзо ће се поток претворити у реку.

О навијању не треба трошити речи. Ми и кад губимо - чујемо се. Они су се два пут чули у целом другом полувремену, и то једва.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ме мрзи да пишувам пак, ќе го прекопирам мојот пост оставен на Звездиниот форум:


Браво Звездо, браво, браво Роберте, тренерчино!

Јебеш куп. Ми смо их рас-та-ви-ли од фудбала.
У протеклих 3 година они су нас добијали. Али никада нису били толико бољи као ми данас. Идеја, лепота у игри, самопоуздање играча - од Тбилисија није било оваквог чудног осећаја у мом стомаку.

Бункераши и њихови навијачи су се коначно претставили Европи у реалном светлу, а то је - у сенци Звезде и Делија.

Звездина игра расте. Бункераши никада се нису у протеклих 3 година саплитали о лопти, никада није крстајић панично слао лопту у аут. Они су схватили да са Робијем и његовом Звздом нема зајебанције. А то је можда и највећа корист - они ће се поново бојати Звезде. Роби је набио велико самопоуздање нашим играчима.

Борха играч утакмице по мени. Ово бих рекао и да није било оне асистенције. Кад год (а хвала Богу ретко) нисмо знали шта ћемо са лоптом, била је прослеђивана њему и увек је Борха добро одговорио на задатак. Добио мали милион дуела, физичком доминацијом понизио њихову леву страну+медведића.

Нинков раме уз раме са њим. Коначно права партија Нинкова против партизана. Лазевском се још увек врти у глави.

Мало бољи нападач од Калуђеровића је могао дати још који гол на овој утакмици.

Микић врло солидан, има доста добар и прецизан пас по земљи.

Евандро ми се није баш свидео на овој утакмици. Неколико пута је имао погрешан избор потеза, бар ја тако мислим. Кад треба паралелу - он дијагоналу, кад треба убрзати, он је успоривао. Да се не схватимо погрешно добар је био, али само добар. Оцена мање од Нинкова и Борхе.

Мићко је требао ући раније, а вероватно и Јевта.

Али добро. Вода је почела да тече на нашу воденицу, врло брзо ће се поток претворити у реку.

О навијању не треба трошити речи. Ми и кад губимо - чујемо се. Они су се два пут чули у целом другом полувремену, и то једва.
Колку што вие се слушнавте на ЈНА.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Хахахаха, со бројки ќе ти претставам:

ЈНА: Гробари - Делије 2:1
Маракана: Делије - Гробари 3:0
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Одлична игра на Звезда.....
Одамна Партизан не бил вака надигран....
Роби направи голема промена (на многу подобро)...во играта на тимот...
Останува првенството....
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Честитки за победата, без разлика на то што не се пласиравме во финале, ова вчера што го видовме од нашиве играчи таа борбеност,доста радува на таков бункер од противникот.
Ако се земат и двата куп мечеви бевме многу подобар противник, имавме многу повеке шанси али то е можеби ни фалеше тој еден гол во гости, и таа лоша реализација што ја имавме си го направи своето.
Незнам дали е потребно да се коментира навивањето не се ни слушнаа глодариве, незнам дали бојкотираа, или неможеа као на јна да внесат озвучување е НЕЕЕМА.Ниту на крај не им беше дозволено да се слушнат, ко да ЗВЕЗДА оди во финале,така да МУЗИЧКИ ФРОНТ НУЛА.

--- надополнето ---

 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
МУСТАФАААААААААААААААААААААААА!!! Ги добивме у секој можен сегмент. Порано имав респект спрема гробари како група,више немам.Срамота е да се вадат по форуми со избацувања како демек не навивале поради нивните "браќа" во затвор. Се чуја 3 пати у цела утакмица.Класи и класи се под Делије, сите со објективно мислење се свесни за што зборувам и им е јасно што е и како е. Просинечки сее страв и трепет!!! Исто како во негово време , свесен е дека Звезда може и ќе се врати пак таму каде што припаѓа, на врвот на табелата. Ви објасни фино КУЦЗ, јас само сакав да додадам дека сме најјака навивачка група на балкан.

П.С. Ова песма нек те смара, Север теби жену кара, ПИЧКО ПРОДАНА, ПИЧКО ПРОДАНАА!На тренингу док си Стојке , гурају јој међу дојке, Томић и Тејго, Томић и Тејгоo!! Саша Илић друг ти није, јеб'о је и он раније, ТВОЈУ БОЈАНУУУ, ТВОЈУ БОЈАНУУУ!!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
МУСТАФАААААААААААААААААААААААА!!! Ги добивме у секој можен сегмент. Порано имав респект спрема гробари како група,више немам.Срамота е да се вадат по форуми со избацувања како демек не навивале поради нивните "браќа" во затвор. Се чуја 3 пати у цела утакмица.Класи и класи се под Делије, сите со објективно мислење се свесни за што зборувам и им е јасно што е и како е. Просинечки сее страв и трепет!!! Исто како во негово време , свесен е дека Звезда може и ќе се врати пак таму каде што припаѓа, на врвот на табелата. Ви објасни фино КУЦЗ, јас само сакав да додадам дека сме најјака навивачка група на балкан.
Јесте да бевте подобар противник вчера, ама немора да значи дека ако се сте слушале вчера повеќе дека сте најјаки... на ЈНА освен на минутата молчење за Јапонија кога тогаш пеевте, потоа никаде ве немаше, бевте ставени на silent... затоа те молам не пишувај ако си напален од вчера, сепак ќе го гледаш Партизан во финале... тоа што Партизан бранеше резултат и чекаше шанса од контра, а Звезда напаѓаше за да постигне гол, тоа сепак беше тактичка замисла... ќе се видеме на ЈНА на 23-ти во првенството како ќе се пее друга песна... едно нешто позитивно за вас е прекинувањето на серијата, другото се е јалово, односно некако во овој стил "Знаш онај осећај кад победиш, a не можеш да се радујеш?..Е па цигани знају!"... :)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Добро ги средил Роби играчите..се виде вчера, иако не пројдовмо многу сум задоволен од играта што ја прикажаа, и на 23ти ги победуваме пак комшиниците!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom