Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Мијаловиќ каква доверба добива од Роби, браво ... :)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
841
Тоа и сакав да ти го кажам, а ти одма комплекси и такви глупости... Делије пејат анти-хрватски песни, убиј, закољи итн, а тренер им е Хрват, тоа автоматски значи и посакување смрт за Роберт, бидејќи е Хрват... пејат "Ми смо Цигани, најјачи смо, најјачи", a има на еден клип во Пионир мислам беше кога навиваа за Звезда кошарка, пред бојкотот, како пејат "Циганске пичке"... за таа мизерност ти кажувам, не за твоја мизерност за постот... и не викам јас да се одречете од вашата легенда, само како фан на Звезда, да погледнеш малку од страна, твоите навивачи другари како изгледаат...

Тоа за Туџман е зборено милион пати, и пак ќе повторам... Туџман бил претседател на Партизан некаде 60-тите години и не бил предолго на чело, година-две мислам... тогаш се функционирало како една држава и немало тогаш Србин, Хрват, крвно непријателство... а, тоа што се случило после неколку години, војните... тогаш, кој би знаел што ќе се случи, кој би предвидел такво нешто, има некој што гледа во иднината? А, дека е основан Партизан во Загреб, тоа си е ваша теорија...

Не велам дека немам доказ, имаше пред година дена (незнам дали и толку) се пишуваше по весници за тоа како Делије нападнале деца Срби од Косово...

Ако мислиш ти така, океј си е, неможам да ти сменам мислење... само пак ќе ти повторам, не гледам ништо неточно во изјавата на Бјековиќ (освен што претерал малку со споредбата)... :)
Одлично знам кои се и што се Делије. Точно е дека се пеат анти-хрватски песни, но Роби совршено знае кој ќе биде репертоарот ако играме против хрватска екипа, но и покрај тоа он дојде и прифати да биде тренер.

Досадни станавме со клипов но погледни го уште еднаш, многу кажува:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ова е јавен форум и кој е расположен за дебата бујрум... знам дека е фан клуб Звезда, но овој пат не влегов со цел да провоцирам, туку чисто да позборуваме на таа тема, доколку дојде ред Звезда да игра со хрватски тим, а Роби е тренер? Тоа ми беше и зборот... Драганче, ти не се многу пали, никој ни те навредил, ни па сакам да дебатирам со тебе, пошто гледам дека си планински човек и дека со тебе дебата нема.. затоа и почнав со Никола, бидејќи е најредовен и најповеќе е упатен во ова, да беше некој друг немаше да продолжам...

Значи расчистивме, дека доколку дојде хрватска екипа, Роби ќе е спремен :)

Клипот го знам, но такви клипови и стории има и за Звезда и играчите од муслиманска вера и од овие хрватите... што било, било... збореме што е актуелно :)

П.С. Драган, ти ги памтиш головите на Роби против Партизан или јутјуб и се е можно?
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Значи Роби е легенда на клубот, и никогаш нема ништо ни зуцнато ни помислено против Звезда и Србија :smir: И сигурно тој шо го поставил него за тренер сигурно размислил што ќе биди ако Звезда игра со Хрватски тим... Мада јас мислам дека таа образа е доста многу опадната спрема онаа што беше пред 15тина години. Стварно е трагично тоа што се вмешуваат политики/војни/националности/вери во фудбалот... ама то е то, некогаш можи и ќе сфатат сите дека нема врска дали Роби е хрват, Панчев македонец и слично, исто како шо ќе сфатат дека Партизан е основан во Загреб :baeh: (шала :smir: )

Што се однесува за утакмицата во среда. Малку рискира Роби со Мијаиловиќ, мада во вакви утакмици се раѓаат врвните играчи и да се надеваме дека ќе ја оправда довербата. Партизан е фаворит, ама ако Звезда одигра онака како што треба и ако играчите дадат максимум, мислам дека минимум имаме реми :salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Роби је Звездаш, сви остали су Хрвати :icon_mrgr
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Спремен мислев на анти-хрватските песни од Делије, што автоматски би значело и пеење против него :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Дечки од колку е дербито и дали ќе има пренос на некоја тв?
Или ќе треба да бараме стримови?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
ГробарМКД: Просинечки не е чисто крвен Хрват, тој е 50% Србин по потекло, а тоа прави голема разлика.

Инаку фасциниран бев во саботата од бројноста и изданието на Делије. Врв, стварно се најдобри!
Играта одлична, брза, атрактивна. Се надевам дека како одминува времето ваква игра ќе стане правило а не исклучок.
Инаку, пренос има, на РТС САТ (за дечково погоре).

Среда, 17:00, порака за девојките од мојот град - не излегувајте по кафичи, тие ќе бидат преполни со навивачи кои едвај чекаат да почне Вечити Дерби. Нема да ве регистрираат.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Ова е јавен форум и кој е расположен за дебата бујрум... знам дека е фан клуб Звезда, но овој пат не влегов со цел да провоцирам, туку чисто да позборуваме на таа тема, доколку дојде ред Звезда да игра со хрватски тим, а Роби е тренер? Тоа ми беше и зборот... Драганче, ти не се многу пали, никој ни те навредил, ни па сакам да дебатирам со тебе, пошто гледам дека си планински човек и дека со тебе дебата нема.. затоа и почнав со Никола, бидејќи е најредовен и најповеќе е упатен во ова, да беше некој друг немаше да продолжам...

Значи расчистивме, дека доколку дојде хрватска екипа, Роби ќе е спремен :)

Клипот го знам, но такви клипови и стории има и за Звезда и играчите од муслиманска вера и од овие хрватите... што било, било... збореме што е актуелно :)

П.С. Драган, ти ги памтиш головите на Роби против Партизан или јутјуб и се е можно?
Pogledni si go prviut post so go ostavi vcera i ela kazmi pak oti ne e provokacija. Na kraj kraeva so ta bole tebe tolko dali Robi ke bide spremen ili ne. A za golavto na Robi, Piksi i site kultni utakmici gi iam gledano na 10 godini oste pred da znam oti youtube postoe.

Nego kazi mi ti miki, kak ste vie a spremite li JNA izajmite li ozvucenje? Samo vaa pt ki vi trebe malko pomalce posto ste go smalile kapacitetut slusum. Strah vi e od invazija ili so e problemut ?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
^^ Зборот ми беше, како ти на една година си ги гледал во живо головите?... или преку видео снимки или јутјуб како што јас посочив... :)

Незнам кој почна со намалувањето капацитет, се сеќаваш последното дерби на Маракана? А, и искрено не сум прочитал дека намалувале капацитет на ЈНА за ова дерби, можеби е уште една од низите ваши измислици :wink:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
http://www.sportal.rs/news.php?id=46876

Evo miki citi!


Inace brka sever e rasprodadan takada bice ludnica!

Neznam so e rabotta ali golem optimist sum za utre, predosekum oti utre vecer ke slavme vie so mislite!

--- надополнето ---

http://www.sportal.rs/news.php?id=46876

Evo miki citi!


Inace brka sever e rasprodadan takada bice ludnica!?

Neznam so e rabotta ali golem optimist sum za utre, predosekum oti utre vecer ke slavme vie so mislite?!
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Nego kazi mi ti miki, kak ste vie a spremite li JNA izajmite li ozvucenje? Samo vaa pt ki vi trebe malko pomalce posto ste go smalile kapacitetut slusum. Strah vi e od invazija ili so e problemut ?
Што да ти кажува озвучење им е спремно МУЗИЧКИ ФРОНТ 1970,:pos2:по то је бар познат. Него остај ти то нас треба да не занима што овој нивни шарен лавор не е поголем,џабе му се пее на толе тој пак не слуша.
Инаку утре очекувам победа бар такаво чуство имам,така земајте по некој пивце и :tv:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom