Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Победа против Јагодина од 0-2, иако можеше да биде барем 0-5 според шансите што ги пропуштивме.

Ова што го глеав денеска личи на прав фудбал. Кратки додавања, шетање по противничката половина, одлични пробиви по страна од Јевта и Вешовиќ, едноставно одличен фудбал.

Вилотиќ се врати, многу порано отколку што очекував и бев малу скептичен како ќе одигра, ама ме демантира и одигра одлична утакмица. Делуваше како да не паузирал 7 месеци.

Според она што го видов денеска, мислам дека овие 11 ќе истрчаат на терен против стоката:
---Стамени---​
---Нине---ČOSIČ---Ади---Тошке---​
---Исах/Миќко*---​
---Евандро---Каду---
---Вешовиќ---Борха---Јевтиќ---​

*Мислам дека тука ќе биде дилемата кај Роби, но мислам дека предност ќе добие Исах поради искуството.
Исто така мислам дека ќе има дилема кого да упари со Евандро, дали Каду или Лазовиќ, али ја имам претчуство дека ќе почне со Каду. Инаку Евандро денеска а и против Инѓија и Смедерево, покажа дека е со право доведен. За џабе не му е даден прекарот „Маестро’’.
Борха најверојатно ќе игра на местото на Калуѓеровиќ, дека е многу поснажен од него и може комотно да се носи со Савиќ и Крстајиќ, а и плус Калуѓер со денешниот потег мислам дека си купи место на клупа.
Вешке и Јевта би требало да почнат, бидејќи се брзи и ќе им прават големи проблеми на Лазевски и Миљковиќ.

Со нетрпение ја чекам среда:vozbud:
Mi Čosič neli sa povredi na vcerasniut trening ili sportal dezinformacii sire?

Ne beh vo moznost da a gledum denesnata tekma ali od toa so procitah tuka i na sportal super igrajale sme. Evandro fala bogu sa opusti pa pokazave so umee. So sa odnesave za Andrija go svakum ama ne go opravdavum, izgoran e da dade gol. Bas bi sakal da mu sibne edin ili poveke na taa pickata vo sreda pa vo stil da go prekine postut. Isto i jas so netrpenie go cekum derbito, od Zvezda ocekavum ista igra i poarna ako e mozno od ovaa so Jagodincite i normalno pobeda!

Svuda grmi okolo...

P.S Ke ima prenos na RTS Sat ili ?
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Сега за сега има објавено само дек на ртс 1 ке ја дават, а за ртс сат нема ни дек ке ја дават реприза, као што правеа некад,незнам зш нема да ја дават на ртс сат али ај да се надевеме може ке се предомислат.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Сега за сега има објавено само дек на ртс 1 ке ја дават, а за ртс сат нема ни дек ке ја дават реприза, као што правеа некад,незнам зш нема да ја дават на ртс сат али ај да се надевеме може ке се предомислат.

Da sa nadeavme, poslednoto derbi go gledah samo prvo poluvreme, voa derbi ne go ispuskum pa so sake neka bide takada ako imte linkavi postirajte tuka.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
DraganCZ, Ќосиќ е повреден, ама изгледа дека не е ништо сериозно и дека ќе може да игра у среда.

Инаку, сега се сетив дека Вешовиќ и Миловановиќ не можат да играат поради картони. Штета за Вешовиќ, ама јас се надевам на оваа тројка во нападот:
---Јевтиќ---Борха---Короман---

Што се однесува до преносот, РТС знаете, како и секогаш ќе објави у 5 до 12. А ако нема директен пренос на САТ, има стримови еден куп:wink:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Убиј, закољи, да Хрват не постоји !!! А, Просинечки е Босанец, Црногорец, Словенец или па можеби Србин? :tv:

П.С. Има некој сознание дали Делије во Среда на дерби ќе пејат "И ко не скаче тај је Хрват", за да видат како ќе реагира Просинечки? :pos:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Колку големи комплекси ви набил ПРОСИНЕЧКИ кажува овој твој пост и изјавата на Бјековиќ.

Иначе, малце невообичаено Роби и Станојевиќ ги објавија составите за дерби.
Како и што напишав јас погоре, само со една измена, а тоа е Исах-----Mиќко, што прилично ме изненади, бидејќи јас го очекував спротивното, но верувам дека Роби знае што прави.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Кога немаш одговор на напишаното, веднаш мешаш комплекси... тоа погоре на клипот се Делије и тие пејат против Хрватите (што е нормално за секој Србин), за да после тоа на чело на Звезда дојде Хрват и одма песни за него се пејат, го величаат... тоа е таа мизерност... јесте да бил Легенда, но во време на Југа... сепак тој е Хрват, а кога се спомне тој збор во Србија одма асоцира на војната и крвното непријателство... но ништо не чуди за Делије, тие изиграваат големи патриоти, пејат Косово е Срце Србије, а напаѓаат деца Срби од Косово... пејат песни против Хрватите, за да после некое време величат Хрват итн. итн...

И што има лошо во изјавата на Бјековиќ, што е неточно? Јесте да малку претерал со споредбата за Бари, ама дека во последните години врв на сезоната ви се дерби пресметките со Партизан, што е точно, точно е, не гледам јас тука ништо неточно...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Кога немаш одговор на напишаното, веднаш мешаш комплекси... тоа погоре на клипот се Делије и тие пејат против Хрватите (што е нормално за секој Србин), за да после тоа на чело на Звезда дојде Хрват и одма песни за него се пејат, го величаат... тоа е таа мизерност... јесте да бил Легенда, но во време на Југа... сепак тој е Хрват, а кога се спомне тој збор во Србија одма асоцира на војната и крвното непријателство... но ништо не чуди за Делије, тие изиграваат големи патриоти, пејат Косово е Срце Србије, а напаѓаат деца Срби од Косово... пејат песни против Хрватите, за да после некое време величат Хрват итн. итн...

И што има лошо во изјавата на Бјековиќ, што е неточно? Јесте да малку претерал со споредбата за Бари, ама дека во последните години врв на сезоната ви се дерби пресметките со Партизан, што е точно, точно е, не гледам јас тука ништо неточно...
Toчно е дека Роби е хрват, но точно е и тоа дека дека никому, ама баш никому не сметаше да во 2001 година на прославата за Бари го скандира неговото име цели 5-10 минути. Значи, збориме за 2001 година, а 6 години пред тоа се случи најголемиот злочин на овие простори, Олуја. Роби е и ден денес почитуван од страна на целата Звездашка јавност, затоа што ниеднаш нема направено или речено нешто лошо за Звезда и за Србија. Ја не гледам ништо мизерно овде.

Според овој твој пост ние треба да се одречеме од легенда каква што е Роби, само заради тоа што е хрват. Епа, не може така.

А што да збориме за смрдизан !? Па, ваш основач и долгогодишен претседател е најголемиот непријател на Србија, Фрањо Туѓман, а башка сте формирани у Загреб. Прво гледај го својот двор, па после на комшијата:toe:

И немој ти да држиш предавања за тоа кој е колкав патриот ако немаш доказ.

А изјавата на Бјековиќ, покажува колку е искомплексиран.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Тоа и сакав да ти го кажам, а ти одма комплекси и такви глупости... Делије пејат анти-хрватски песни, убиј, закољи итн, а тренер им е Хрват, тоа автоматски значи и посакување смрт за Роберт, бидејќи е Хрват... пејат "Ми смо Цигани, најјачи смо, најјачи", a има на еден клип во Пионир мислам беше кога навиваа за Звезда кошарка, пред бојкотот, како пејат "Циганске пичке"... за таа мизерност ти кажувам, не за твоја мизерност за постот... и не викам јас да се одречете од вашата легенда, само како фан на Звезда, да погледнеш малку од страна, твоите навивачи другари како изгледаат...

Тоа за Туџман е зборено милион пати, и пак ќе повторам... Туџман бил претседател на Партизан некаде 60-тите години и не бил предолго на чело, година-две мислам... тогаш се функционирало како една држава и немало тогаш Србин, Хрват, крвно непријателство... а, тоа што се случило после неколку години, војните... тогаш, кој би знаел што ќе се случи, кој би предвидел такво нешто, има некој што гледа во иднината? А, дека е основан Партизан во Загреб, тоа си е ваша теорија...

Не велам дека немам доказ, имаше пред година дена (незнам дали и толку) се пишуваше по весници за тоа како Делије нападнале деца Срби од Косово...

Ако мислиш ти така, океј си е, неможам да ти сменам мислење... само пак ќе ти повторам, не гледам ништо неточно во изјавата на Бјековиќ (освен што претерал малку со споредбата)... :)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Убиј, закољи, да Хрват не постоји !!! А, Просинечки е Босанец, Црногорец, Словенец или па можеби Србин? :tv:

П.С. Има некој сознание дали Делије во Среда на дерби ќе пејат "И ко не скаче тај је Хрват", за да видат како ќе реагира Просинечки? :pos:
Ax be Miki Dza pogledni malko vo tvojut dvor, vidi si ja istorijata posle ela seri tuka. Ne lagum da sa raspravum so nekoj inskomplexiran indijanac,ali evo da ta potcetum samo od deka e klubut so go podrzavis dovolno e slednoto: Zagreb, Franjo Tudzman, Stjepan Bobek.
Va peckat izglede oste golavto na RP, nemojste da gi zabraavte, so tolko go tupte, ili moze pa polni vi se gakite da ne va odere i kuti trener.
A Bajko sa glede oti go pecke trofejut so klempavi usi, ali go svakum covekut znajs kak e koa malecok klub ki osvoe 2-3 tituli po red, ne e lesno da bidis vecno vtor !

Ebajte gi indijancite kuti voa posto oni ne naviavat od so go sakat partizan tuku od so a mrzat zvezda

So sa odnesave na tekmata jas tipuvum na 0:2 strelci Evandro i Borha. Ali ne sa zalum ako uspeat da a napolnat do vrh mreazta na taa pickata!
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Тоа и сакав да ти го кажам, а ти одма комплекси и такви глупости... Делије пејат анти-хрватски песни, убиј, закољи итн, а тренер им е Хрват, тоа автоматски значи и посакување смрт за Роберт, бидејќи е Хрват... пејат "Ми смо Цигани, најјачи смо, најјачи", a има на еден клип во Пионир мислам беше кога навиваа за Звезда кошарка, пред бојкотот, како пејат "Циганске пичке"... за таа мизерност ти кажувам, не за твоја мизерност за постот... и не викам јас да се одречете од вашата легенда, само како фан на Звезда, да погледнеш малку од страна, твоите навивачи другари како изгледаат...

Тоа за Туџман е зборено милион пати, и пак ќе повторам... Туџман бил претседател на Партизан некаде 60-тите години и не бил предолго на чело, година-две мислам... тогаш се функционирало како една држава и немало тогаш Србин, Хрват, крвно непријателство... а, тоа што се случило после неколку години, војните... тогаш, кој би знаел што ќе се случи, кој би предвидел такво нешто, има некој што гледа во иднината? А, дека е основан Партизан во Загреб, тоа си е ваша теорија...

Не велам дека немам доказ, имаше пред година дена (незнам дали и толку) се пишуваше по весници за тоа како Делије нападнале деца Срби од Косово...

Ако мислиш ти така, океј си е, неможам да ти сменам мислење... само пак ќе ти повторам, не гледам ништо неточно во изјавата на Бјековиќ (освен што претерал малку со споредбата)... :)
Па кај беше ти ко имаше дискусија у веза со ова за што сакаш по 100ти пат пак да дискутираме спиеше у тиквите или леташе голуби,ај по 100пати ко папагали да се повтараме.Што не кажеш нешто за тоа кога гробари нападна неколку деца и жени за време нападот врз просториите на маракана"UBIJ CIGANA!" uzvikivalo je oko 150 do 200 navijača Partizana koji su u jurišu na službene prostorije Crvene Zvezde napali nekoliko žena koje tamo rade-U trenutku napada huligana u prostorijama kluba se nalazilo petoro djece starosti od dvije do šest godina . Така да ако има некој нешто да пише у веза со дерби ок, би се приклучи и јас .

--- надополнето ---

Инаку ке има пренос и на ртс сат.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Ох бе боже, абе гледајте си го фарсизам, шо толку со нас се замарате?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom