Фан Клуб Фудбалска пресметка КГН

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.387
Поени од реакции
5.913
Епа вака.

По иницијатива на Интерашите нашиот познат форум и неколку други особи кој не се многу активни на форумов дојдовме до идеја да направиме една фудбалска пресмекта мегу Фан Клубовите.

Доста време се прекпукаваме на форумов и редно време беше да се пресметаме на некој од скопските терени.Со сигурност гарантирам дека ке има многу забава и дружење.

Сеуште детално не е објавено ништо , затоа прашањата од типот : " Каде? , Кога ? " не ги поставувајте.

Ова е само идеја, и се надевам дека ке биде успешно реализирана и сите ние кој имаме намера да да учествуваме во ваков евент мора да имаме некој допринос при организација.

Ке биде интересно : Фан Клуб Интер вс Фан Клуб Милан ,:vozbud: или пак Фан Клуб Арсенал вс Фан Клуб Манчестер :)

Коментирајте.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.136
Поени од реакции
9.582
Јас сум за, само да направиме (се организираме) прво екипи во фан клубовите и цепаме...дружбата е најбитна!
Дури може и маици секој фан клуб да си направи :icon_mrgr
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас сум за, само да направиме (се организираме) прво екипи во фан клубовите и цепаме...дружбата е најбитна!
Дури може и маици секој фан клуб да си направи :icon_mrgr
Зашо маици, ваљда секој од вас фановите има по некој дрес - боље е. :0

Иначе еве втор да се пријавам, дека не играм. Освен ако ептен не се покажат Аки/Деко како дрва, па да улетам место нив. :devil3:

едит - нека се прекрсти темава во "Фудбалска пресметка меѓу Фан-клубовите", вака изглеа ко да е фан клуб за тимот "Фудбалска Пресметка КГН". :)
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Нека не ве лаже Ико, не е наша иницијативата. :)

Момците од chelseafc.mk имаат идеја за формирање на еден турнир меѓу фан клубовите во Македонија. Сите заинтересирани, кои мислат дека можат да соберат екипа од фанови на одреден тим, нека пратат мејл на: ace6vel@chelseafc.mk.

Мислам дека неколку фан клубови преку фејсбук се исконтактирани, но за секој случај прашајте преку мејл.

И то. :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ama ne, seriozno, neka bide 16+ ili 18+, zamisli mu krsis kicma na nekoe dete? Ama onaka bukvalno kresenje kicma, ne znam za vas ama jas od sto neam talent igram ko Gatuso :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.136
Поени од реакции
9.582
Ama ne, seriozno, neka bide 16+ ili 18+, zamisli mu krsis kicma na nekoe dete? Ama onaka bukvalno kresenje kicma, ne znam za vas ama jas od sto neam talent igram ko Gatuso :D
Јас играм против постари (28-32) секоја недела па лошото е што не правам разлика ако играм против помали :/ 180цм-82кгр накај тешка категорија :icon_lol:
Шала на страна, ако ми ги тепате копиљаците од фан клуб Ман Утд влагам да ве јадам :devil3:
 

ace6vel

chelseafc.mk
Член од
23 јануари 2005
Мислења
34
Поени од реакции
13
Здраво на сите.

Најверојатно турнирот би бил 16+ до некој максимум од 27-28 години. Да не пишувам одново еве што беше првичниот план кој беше испратен до неколку фан клубови...

"Здраво на сите!

Фан клубот на Челси дојде до идеа да се реализира турнир во мал фудбал помеѓу фан клубовите во Македонија. Имено, секој фан клуб треба да си собере тим од 5 играчи и 1 голман (доколку некој сака да викне повеќе луѓе да бидат како замени тоа е ок) кои сами ќе си го финансираат своето присуство на натпреварот. Во прв план треба да се договориме каде ќе се одржи турнирот, односно во кој град, во која сала...

Ќе пробам лично а ќе ми треба и вашата помош за да се собереме што е можно повеќе фан клубови за да се реализира оваа идеа. Никој нема да има никаква придобивка од овој турнир. Единствената цел на истиот (доколку се реализира) е да се дружиме и поминеме еден викенд заедно со љубовта кон фудбалот.

Доколку се соберат барем 16 тимови за да се направи групна фаза (или 8) би можело да се контактира и агенцијата за млади и спорт, како и неколку фондации за некаков вид на спонзорство за да се покријат барем трошоците за престојот во некоја сала.

Доколку имате некој прашања слободно можеме да развиеме еден вид на дискусија тука и заедно да ја оживееме оваа идеа.

Ви Благодарам на одвоеното време!

Поздрав,
Александар
Администратор на chelseafc.mk"
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.189
Поени од реакции
31.522
Ја сум за, за наредна сезона, сега по 5 минути трчање завршуем обично ко Де Ла Ред, целосен колапс, ке треба наредниот меч со минут молчење да го почнете и црни ленти да носите на ракавите. :)
Али ви ја подржуем иницијативата, ко што вика и Манс, дружбата е најбитна.

Како и да е, ке доам да ве гледам и да навивам. Оле Оле, Ико педер напред Фан Клуб Јуве оле, оле ...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.387
Поени од реакции
5.913
Ја сум за, за наредна сезона, сега по 5 минути трчање завршуем обично ко Де Ла Ред, целосен колапс, ке треба наредниот меч со минут молчење да го почнете и црни ленти да носите на ракавите. :)
Али ви ја подржуем иницијативата, ко што вика и Манс, дружбата е најбитна.

Како и да е, ке доам да ве гледам и да навивам. Оле Оле, Ико педер напред Фан Клуб Јуве оле, оле ...

Кој гавол ме тераше да ја отворам темава :pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.942
Поени од реакции
3.258
Јас би играл, али ако се договори некоја утакмица после колоквиумска недела :)

п.с. Фан клуб Милан ќе сакаат трансфер на Марли, незнам што да праиме... :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.540
Поени од реакции
8.212
во Србија, поточно во Блеград има веќе вакви организирани турнири, знам последниот се играше на 3-ти Октомври во организација на фановите на Јувентус, тие се домаќини на турнирот, имаше екипи составени од фанови на Барса,Милан,Манчестер,Јуве,Рома,Лацио,Челзи,Ливерпул,Арсенал,Интер,Баерн Минхен,Реал итн. сите плаќаат за организацијата, одосно плаќаат за судиите, за изнајмување на сала,озвучување,топки,пехари... сите си имале испечатено мајци, турнирот се игра два пати годишно, во есенскиот и пролетниот дел, всушност традиција станало фановите на Јуве да го организираат, ми кажаа дека искуството со пехарите било лошо, бидејќи наместо дружење, ривалитетот и желбата за тие "пехари" ја растуриле дружбата...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.501
Поени од реакции
11.402
Напред ЈуБе,Деко ке го ебе Ико и така :icon_lol:
Не,шала на страна се пријавувам,ама и јас како Syn не знам колку ќе ме држи кондицијата пред да испуштам душа на сред терен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom