Фан Клуб : Фени Индустри

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.692
Сме се засилиле со Јован Марковски,лани беше капитен на Торус. Како помладо детето ветуваше ногу,ама не се разви у правилна форма така да...Првата полусезона играел у Албанија и имал просек од околу 20-тина поени. Сеа не е којзнае какво засилување,ама може да му се дадат десетина минути на утакмица. Радува тоа шо е у натпреварувачка форма,така да одма може да се приклуче у стројот :). Утре со Куманово,се надевам на победа и на почеток на победничка низа.
--- надополнето: 19 март 2013 во 18:18 ---
Сме се засилиле со Јован Марковски,лани беше капитен на Торус. Како помладо детето ветуваше ногу,ама не се разви у правилна форма така да...Првата полусезона играел у Албанија и имал просек од околу 20-тина поени. Сеа не е којзнае какво засилување,ама може да му се дадат десетина минути на утакмица. Радува тоа шо е у натпреварувачка форма,така да одма може да се приклуче у стројот :). Утре со Куманово,се надевам на победа и на почеток на победничка низа.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.692
Добра утакмица вчера....конечно гледам брза игра,кај што отскокнува колективот а не поединци. Само уште одбраната да се стегне малце,би било одлично. Вчера 10 пати ни дадоа фаул кош,такви пропусти во иднина се надевам дека ќе нема. Вака сеа-Мекинтош слабо,ама цело време додека беше во игра правеше болни гримаси,ваљда беше повреден нешто и затоа толку малце изигра. Соколов звер,му тргна шутот па на крајот кога опасно се приближија Куманово тој ги реши со уште една тројка. Самарџиев и Кнежевиќ,конечно покажаа добра партија под водство на Кадија. И во одбрана и во напад. Вучуровиќ и Симоновски исто добри. Брчков слабо(ништо ново),а Харпер Камп одигра одлично за таа минутажа што ја доби и на никој не му е јасно зошто го играат само по 10-15 минути на утакмица. И за крај-Бојан Трајковски. Неам коментар,колку само напредна одкога дојде Кадија за тренер...Како мало дете си го претрчуваше Луковиќ,а врв на се беше кога ја заби преку него за делириум во салата. Боки,ако продолжиш вака ќе имаш солидна минутажа и на Е.П.
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
sto se desava so feni decki ima nesto novo
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.692
sto se desava so feni decki ima nesto novo
Неам отворено фан-клубот па да одговорам..

http://www.kavadar4e.com/index.php?option=com_content&amp%3Bview=article&amp%3Bid=10681%3A2013-08-26-00-14-23&amp%3Bcatid=20%3Akavadarci&amp%3BItemid=62

:( Навистина ќе ми биде жал ако се случи ова,клубот покрај кој сум осетил многу радости, тага, среќа,болка...клубот кај шо од кога е формиран(2005 година) на прсти се бројат утакмиците кај шо не сум присуствувал(макар биле и пријателски),незаборавните гостувања речиси низ цела Македонија...клубот за кој што дишеше цело Кавадарци,клубот шо ја донесе првата интернационална титула на Кавадарци и Македонија...
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Неам отворено фан-клубот па да одговорам..

http://www.kavadar4e.com/index.php?option=com_content&amp%3Bview=article&amp%3Bid=10681%3A2013-08-26-00-14-23&amp%3Bcatid=20%3Akavadarci&amp%3BItemid=62

:( Навистина ќе ми биде жал ако се случи ова,клубот покрај кој сум осетил многу радости, тага, среќа,болка...клубот кај шо од кога е формиран(2005 година) на прсти се бројат утакмиците кај шо не сум присуствувал(макар биле и пријателски),незаборавните гостувања речиси низ цела Македонија...клубот за кој што дишеше цело Кавадарци,клубот шо ја донесе првата интернационална титула на Кавадарци и Македонија...

Жал ми е и мене, што и Фени ќе заврши како многу други тимови кои постојат 1-2 сезони додека спонзорот(еден човек/фирма) е тука.
Тоа е тоа, само МЗТ и Работнички можат да опстојат и нема никогаш да згаснат, зошто имаат публика, историја и се бренд во Македонската кошарка. Навивачите се најголемото богатство на еден тим, се надевам Лозари ќе соберат сили, ќе излезат на некој марш за спас на Фени, како што тоа го направија ФА, кога МЗТ беше на работ од згаснување.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Неам отворено фан-клубот па да одговорам..

http://www.kavadar4e.com/index.php?option=com_content&amp%3Bview=article&amp%3Bid=10681%3A2013-08-26-00-14-23&amp%3Bcatid=20%3Akavadarci&amp%3BItemid=62

:( Навистина ќе ми биде жал ако се случи ова,клубот покрај кој сум осетил многу радости, тага, среќа,болка...клубот кај шо од кога е формиран(2005 година) на прсти се бројат утакмиците кај шо не сум присуствувал(макар биле и пријателски),незаборавните гостувања речиси низ цела Македонија...клубот за кој што дишеше цело Кавадарци,клубот шо ја донесе првата интернационална титула на Кавадарци и Македонија...
Друже нети работи линков ке го цитирам тоа што си го постирал
Печката на Фени Индустри не работи повеќе за кошарката“. Финанскиот момент, односно „континуираниот“ пад на цената на никелот во последните години го сведоа буџетот на минимум, па од клуб со амбиции за трофеј, од годинава во Јасмин ќе гледаме дуели за опстанок.

Најавите на претседателот Арвинд Мундхра на последниот прес оддржан по повод успехот на младинците од академијата на Фени Индустри на турнирот во Франција за подмладување и целосно сменување на ликот и филозофијата на клубот се остварија. Спортските медиуми веќе потврдија дека клубот го напуштија капитенот Горан Самарџиев, потоа репрезентативниот бек Дарко Соколов и Дуле Кнежевиќ, а во дресот на Фени најверојатно нема да ги гледаме и Владимир Брчков и Бојан Трајковски кои бараат клубови кои би им ги откупиле актуелните договори.


Иако беше најавена информација за во текот на минатата недела, молкот од клубот продолжува и понатаму, па иднината на клубот се сведува на шпекулации и чаршиски муабети, но едно е јасно, од годинава и Фени Индустри ќе го зафати „темниот облак“ кој веќе долго време виси над кавадаречките спортски колективи, притоа оставајќи ја кавадаречката публика без својата најголема гордост во последните седум години. навистина трагично за македонската кошарка пред се..
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.692
http://ekipa.mk/balaban-potpisha-za-feni-industri/

Играчот шо требаше да потпише за Куманово на крај потпиша за нас. Го знам од летото кога на Медитеранските игри ни даде 20+ бранејќи го дресот на Српската репрезентација. Тоа е тоа,мислам дека ќе биде одлично засилување за нас. Иначе вечер играме во 6 против Вардар Апаве,па се надевам дека по почетните 2 порази ќе успееме да ја забележиме првата победа :)
 
Член од
19 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
23
http://ekipa.mk/balaban-potpisha-za-feni-industri/

Играчот шо требаше да потпише за Куманово на крај потпиша за нас. Го знам од летото кога на Медитеранските игри ни даде 20+ бранејќи го дресот на Српската репрезентација. Тоа е тоа,мислам дека ќе биде одлично засилување за нас. Иначе вечер играме во 6 против Вардар Апаве,па се надевам дека по почетните 2 порази ќе успееме да ја забележиме првата победа :)
За жал на утакмицата со Апаве тимба го скрши прстот, а хаџи ги истегнал лигаментите .. ситуацијата у клубот е лоша
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.692
За жал на утакмицата со Апаве тимба го скрши прстот, а хаџи ги истегнал лигаментите .. ситуацијата у клубот е лоша
Ќе се издигниме ѓоа Феникс од пепелта :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.692
Abe Takvi klubovi kako Feni i Strumica se samo sa ednokratna upotreba.
Se znae deka Rabotnicki i Mzt nikogas nema da propadnat kolku i da se slabi vo momentov.
A strumica i Feni za 2-3 godini moze da gi snema kako sto gi snema Zito Vardar Delikates Kumanovo
Pozdrav
Фала Богу уште не има. Поздрав :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom