Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
TI DALI SI NORMALEN!!?!?!?!?!??!?!?!?
Да нормален сум :)
Незнам што имаше толку спектакуларно во судењето, па сто пати влагаа во терен вашиве од управата...
На се личеше освен на утакмица која главно влијае околу тоа кој ќе биде шампион...
Кој сака си влагаше во терен, летаат предмети цело време, биди среќен што не ја прекинаа па да изгубеше МЗТ службено и да фрчеа казни...
Не се работи за култура тука, т.е. се работи, ама за култура на тие поединците на крајот што изиграваа дечишта од 5 години со тоа што ги плукаа играчите и на Фени, (некој и клоца си испи), но главната кривица е кај полицијата...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Не сваќам, се љутите на Војдан дека ви дал 20 ? :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Исто така на МЗТ не можеа да му помогнат тројц аиграчи заедно со грне кој се повреди на средбата.


п.с. а за судиите мое мсиелње е дека не се квалитетни и затоа грешат и тогаш и двете страни мислат дека судат за другиот клуб.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Сте се запнале за судиите а првата утакмица во Јане што се играше кога на Фени му досудија 3 технички и милион не постоечки фаули тогаш не се буневте.Фени што заслужи да тепа заслужи басни на други да му кажувате.:pusk::pusk:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Сте се запнале за судиите а првата утакмица во Јане што се играше кога на Фени му досудија 3 технички и милион не постоечки фаули тогаш не се буневте.Фени што заслужи да тепа заслужи басни на други да му кажувате.:pusk::pusk:
И МЗТ да победеше немаше да биде незаслужено, барем најреално ќе беше продужеток да имаше. Ама како што кажав фени имаше среќа, мзт малер во последниот напад и тоа е тоа.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Сте се запнале за судиите а првата утакмица во Јане што се играше кога на Фени му досудија 3 технички и милион не постоечки фаули тогаш не се буневте.Фени што заслужи да тепа заслужи басни на други да му кажувате.:pusk::pusk:
Глупости. Тогаш Рајкович на судијата курац му покажуваше уште за гуша не го фати, требаше да биде казнет неколку натпревари ја такво однесување од страна на тренер не сум видел во живот. А ни Фени не беше нешто посебно на утакмицава, штета што Грне се повреди, повеќе шанси ќе имаше МЗТ.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Глупости. Тогаш Рајкович на судијата курац му покажуваше уште за гуша не го фати, требаше да биде казнет неколку натпревари ја такво однесување од страна на тренер не сум видел во живот. А ни Фени не беше нешто посебно на утакмицава, штета што Грне се повреди, повеќе шанси ќе имаше МЗТ.
A Пеце Наумовски денеска каква улога имаше ме интересира?
Дали забележа колку пати влегуваше во разговор со судиите и слично вршеше притисок. Според мене судењето беше коректно на двете страни без некои поголеми оштетувања како што велите МЗТ сами сте криви што загубивте имавте убава прилика да победите али не ја искористивте така да ...

--- надополнето ---

Не сваќам, се љутите на Војдан дека ви дал 20 ? :)
Копиле мамата негоа :pos: :tv:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
A Пеце Наумовски денеска каква улога имаше ме интересира?
Дали забележа колку пати влегуваше во разговор со судиите и слично вршеше притисок. Според мене судењето беше коректно на двете страни без некои поголеми оштетувања како што велите МЗТ сами сте криви што загубивте имавте убава прилика да победите али не ја искористивте така да
Пеце имаше улога да глуми морална подршка. Незнам ни јас зашто такво понашање имаше ама и мене не ми се свиѓаше. Наша кривица е што не победивме, треба да се работи на нови акции и проигрувања премногу се форсира шут за 3. Не ми се свиѓа посебно Зивче кога шутира тројка од 25 метри а уште 20 секунди за напад има останато. Ама и Фени беа слаби
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Бидејќи фан клуб МЗТ е затворен, тука ќе прашам некој поупатен во кошарката... зошто на крај, два златни напади за МЗТ ги упропасти тој Величковиќ, кој играч е тој да го одлучува можеби и најважниот натпревар сезонава за МЗТ? Незнам стварно, голема глупост беше тоа на крај, дали тренерот му даде голема доверба, незнам...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Бидејќи фан клуб МЗТ е затворен, тука ќе прашам некој поупатен во кошарката... зошто на крај, два златни напади за МЗТ ги упропасти тој Величковиќ, кој играч е тој да го одлучува можеби и најважниот натпревар сезонава за МЗТ? Незнам стварно, голема глупост беше тоа на крај, дали тренерот му даде голема доверба, незнам...
Преку него се идеше затоа што поседува голема брзина, штета што техниката не му е на исто ниво со брзината па се деси тоа што се деси.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Бидејќи фан клуб МЗТ е затворен, тука ќе прашам некој поупатен во кошарката... зошто на крај, два златни напади за МЗТ ги упропасти тој Величковиќ, кој играч е тој да го одлучува можеби и најважниот натпревар сезонава за МЗТ? Незнам стварно, голема глупост беше тоа на крај, дали тренерот му даде голема доверба, незнам...
Јас би запрашал зашто не влезе Пеце да го решава псоелдниот напад и да даде кош или тројка, мислев дека за толку е спремен. Но како што слушнав сега оваа сабота ќе дебитира за мзт и во наредната уткамица со фени очекувам токму тој да биде клучниот играч кај МЗТ.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Јас би запрашал зашто не влезе Пеце да го решава псоелдниот напад и да даде кош или тројка, мислев дека за толку е спремен. Но како што слушнав сега оваа сабота ќе дебитира за мзт и во наредната уткамица со фени очекувам токму тој да биде клучниот играч кај МЗТ.
Пеце ќе " дебитира " со тоа што ќе изигра 2 мин и ќе искочи. Неговата улога во МЗТ е повеќе да биде како подршка за играчите....
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пеце ќе " дебитира " со тоа што ќе изигра 2 мин и ќе искочи. Неговата улога во МЗТ е повеќе да биде како подршка за играчите....
аха, ок

али не лошо да се размисли, тоа по мое мислење, у вака тесни утакмици да ги игра задњите минути мислам дека многу ќе помогне.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
21
Problem e sto MZT nema trener, tuku trenerski sovet od 3 luge (Jacimovic, Jolovic, Naumoski) koi ili pojma nemaat ili ne se trudat da ja postavat igrata kako sto treba. MZT nema odbrana kako sto treba, nitu disciplina. Se se sveduva na toa dali na nekoj igrac ke mu trgne. Nema akcii, pogotovo dole vo reketot, kade sto MZT e najjak. Nema kolektivna igra, se gleda toa po 22 asistencii na Feni i samo 12 na MZT, nesto sto se slucuva na sekoja utakmica.

--- надополнето ---

Да нормален сум :)
Незнам што имаше толку спектакуларно во судењето, па сто пати влагаа во терен вашиве од управата...
На се личеше освен на утакмица која главно влијае околу тоа кој ќе биде шампион...
Кој сака си влагаше во терен, летаат предмети цело време, биди среќен што не ја прекинаа па да изгубеше МЗТ службено и да фрчеа казни...
Не се работи за култура тука, т.е. се работи, ама за култура на тие поединците на крајот што изиграваа дечишта од 5 години со тоа што ги плукаа играчите и на Фени, (некој и клоца си испи), но главната кривица е кај полицијата...
Za volja na vistinata i Feni celnicite pravat pritisok kon sudiite, slucajno vcera da izgubea, denes ke frcea soopstenija za napustenje na ligata i sl.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
После долго време една квалитетна утакмица во која имаше од се по малце, неизвесност до самиот крај, и кој друг ако не ШУШ, за разлика од првата утакмица кога исто така го имаше одлучувачкиот шут овој пат го посака топката, и секако Војдан со 20 поени во второ полувреме, многу важна победа, можеби најважната сезонава, со победа дома ќе имаме 1-0 со Мзт и предност на домашен терен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom