Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
@Институт спремен си за пораз утре :icon_mrgr: ? Како е ситуацијата со Скот,ќе игра или напушти веќе?
Па ништо чудно да биде многу тешка утакмица, затоа што МЗТ е со само еден центар. Скот си отиде, а Дача нема право на настап додека не одлучи второстепена комисија, така со Јуре и Бубе на 5 и Стојан на 4, па нека дојде кој сака :D

Кај Фени само Магдевски ќе фали дека наводно имал скршеница
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Па ништо чудно да биде многу тешка утакмица, затоа што МЗТ е со само еден центар. Скот си отиде, а Дача нема право на настап додека не одлучи второстепена комисија, така со Јуре и Бубе на 5 и Стојан на 4, па нека дојде кој сака :D

Кај Фени само Магдевски ќе фали дека наводно имал скршеница
Da,ne igra Magdevski veke nekolku utakmici. Bi trebalo noviot centar Pantic da debitira. U vtornikot izgubivme u Tivat taka da mozno e i da se izmoreni igracite,a veke u sabota igrame u Kavadarci so Sokoli..ke vidime vecer,ne sum jas nesto mnogu optimist,se nadevam deka bar interesna ke bide,a ne da ne demolirate kako poslednite 3 utakmici u Jane (lani poslednite 2 i na pocetokot na sezonava u super kupot) :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Vakvi sudiski zaebancii odamna neam gledano..sramota e ova :pos:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Почитувани,

Откако и денес не добивме плата, ние, кошаркарите и стручниот штаб на МКК Фени Индустри, одржавме итен состанок на кој беше донесена следната одлука: „И покрај тоа што ние и денес не добивме плата, сепак едногласно одлучивме да останеме и заеднички, со целото свое кошаркарско знаење, срце и љубов да ги браниме боите, честа и гордоста на КК Фени Индустри и Кавадарци и на натпреварот против Пелистер, кој е закажан за во сабота, 9 септември, со почеток од 18 часот. Ние, кошаркарите и стручниот штаб ќе ја следиме состојбата во клубот, и согласно истата ќе се произнесуваме за следните наши активности“.

Со почит,
Кошаркарите и стручниот штаб на МКК Фени Индустри


:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

Ме нема неколку месеци на темава,годинава е во голема криза тимот како што е добро познато,ама секоја чест за играчите. Спартанци у вистинска смисла на зборот. Уште еднаш,наклон до под :cuc:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Пред 10 години 2008 година баш овој период февруари месец се играше дербито Струмица - Фени, тогашни претенденти за титула беа и двата тима. Еве вратете се на темата во тој период и читајте постови.:LOL::LOL: Се полнеше салата до 4000+, и се влегуваше саат ипол пред почетокот на утакмицата. Изгледа денеска ќе има 4-5 луѓе на трибините, зависно од тоа дали роднините на играчите имаат некоја друга обавеза.
Штета, ми фалат тие времиња. Не само за кошарката, и општо се беше некако поубаво. Ајде до некои подобри времиња кавадарчани.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Пред 10 години 2008 година баш овој период февруари месец се играше дербито Струмица - Фени, тогашни претенденти за титула беа и двата тима. Еве вратете се на темата во тој период и читајте постови.:LOL::LOL: Се полнеше салата до 4000+, и се влегуваше саат ипол пред почетокот на утакмицата. Изгледа денеска ќе има 4-5 луѓе на трибините, зависно од тоа дали роднините на играчите имаат некоја друга обавеза.
Штета, ми фалат тие времиња. Не само за кошарката, и општо се беше некако поубаво. Ајде до некои подобри времиња кавадарчани.
Бев на таа утакмица,изгубивме 10-тина разлика ми се чини,на полувремето еден навивач од Струмица си влезе на терен,обезбедувањето и полицијата го гледаа,си собра едно од знамињата на ограда,кога пробаа да го спасат Лозари знамето полицијата ги потисна,и овој фино-лепо непречен од никого си го собра :D Луди времиња,ми фалат...баш пред 2 недели тоа мислев,кога беше поминаа 10 години од првата титула и куп на Фени :O (купот у Кавадарци,нез само дали беше од 12-15 март или 15-18,кога Самарџиев ја погоди тројката у последна секунда)...Салата преполна,има 2000 столчиња мислам,а слободно тврдам дека 3000 народ НАЈМАЛЦЕ имаше(3-ца седеа на 2 столчиња,скалите околу беа преполни,башка и позади кош имаше монтажна трибина),после тоа само 1 се исполни така(финалето во јуни,последната утакмица во Кавадарци,кога ви вративме за шишињата у претходната утакмица)..Златни времиња упм :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Бев на таа утакмица,изгубивме 10-тина разлика ми се чини,на полувремето еден навивач од Струмица си влезе на терен,обезбедувањето и полицијата го гледаа,си собра едно од знамињата на ограда,кога пробаа да го спасат Лозари знамето полицијата ги потисна,и овој фино-лепо непречен од никого си го собра :D Луди времиња,ми фалат...баш пред 2 недели тоа мислев,кога беше поминаа 10 години од првата титула и куп на Фени :O (купот у Кавадарци,нез само дали беше од 12-15 март или 15-18,кога Самарџиев ја погоди тројката у последна секунда)...Салата преполна,има 2000 столчиња мислам,а слободно тврдам дека 3000 народ НАЈМАЛЦЕ имаше(3-ца седеа на 2 столчиња,скалите околу беа преполни,башка и позади кош имаше монтажна трибина),после тоа само 1 се исполни така(финалето во јуни,последната утакмица во Кавадарци,кога ви вративме за шишињата у претходната утакмица)..Златни времиња упм :)
Бев и на двете утакмици. И таа знамето на лозари кога падна, и финалето купот во Кавадарци кога собравме ќотек за цела сезона од полицијата. :pos: Пред тоа полуфиналето незнам со кој го игравме, бегав од школо 2та последни часа и со товарно комбе на еден член од ајдуци кој работеше како дистрибутер, се товаравме позади и дојдовме и на полуфиналната утакмица. :pos:

Моменталната ситуација е катастрофа, во Струмица кошарката мислам е на најдолно ниво во последните 20тина години. И во Фени не е ништо сјајно, сега аеродромците и работнички си доминираат, а ќе ми текне тогаш по 50тина разлика ги тепавме у сред Скопје. :LOL:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Финале после 9 години..

Секоја чест на цел тим. У овие 9 години бевме 2 пати пред банкрот, променивме име, стигнавме финале до Куп(и го изгубивме), ќе излезевме 1 за малце од Прва лига и конечно се стабилизиравме и почнавме да чекориме напред. Секоја чест уште еднаш, мајстори :cuc::cuc:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Малце педерски не наместија, ама добро. МЗТ веројатно ќе победеше и без помош, нашите едноставно немаа сила и ротиравме 7-8 играчи само, цел ни беше пласман во 4-те и финалето беше огромен успех, ама остајте не бар да си изиграме како што треба до крај. Вака со судиска помош у прва и втора утакмица, апла фрла голема дамка на цело финале. Нвм, горд до небо на момците, се надевам дека ќе се продолжи со овој проект и ќе се вратиме на старите патеки..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.092
Toa e проблемот кога се игра против скопските педери. Судиите во старт те сечат, бидејќи се од Скопје, ние од Куманово многу добро го имам осетено на своја кожа. Што е најлошо и на гостински терен ги гураат. Што се однесува до вас секоја чест, со тројца ветерани македонски играчи, Мијатовиќ и овие другиве голем успех е финале. Јбг не знам кој филм им е на македонските тренери да гураат по 7-8 играчи, ама ваљда колку пари, толку и музика...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Колку зема плата Самарџиски во ЕуроНикел. Зошто игра човеков воопшто уште? Труп беше, сега е уште поголема пропалица. Ако зема поќе од 1000 евра, оставам работа и ќе одам да барам да ме земат во некој прволигашки тим.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
И Доналд Кол игра уште, 40 години има. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom