Фан Клуб: ФК Борец 1919

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Кочо денеска со ваа брзина шо ја покажа може комотно прва постава да игра :D
 
Член од
12 август 2018
Мислења
2
Поени од реакции
2
Сабота 16:30 сите на стадион второ коло, во прво ги тепавме 1-0 на гостински терен Дет. Јуниор. Сега одиме дома по голеада против Саса ако не се лашам. АЈДЕ ВЕЛЕШАНИ СИТЕ НА СТАДИОН!
П.С На 24, петок мирен марш за да не пропадне ГРК Борец кој пред две години ја полнеше салата против европскиот првак Вардар во плеј оф. Протест за да се опомене дека срцето на Велес нема да го снема! АЈДЕ ВЕЛЕС, АЈДЕ ВЕЛЕШАНИ, ЗА ЕДЕН ОД НАЈСТАРИТЕ РАКОМРТНИ КЛУБОВИ ВО МАКЕДОНИЈА, АЈДЕ ВАМПИРИ, АЈДЕ ГЕМИЏИИ, БЕЗ ПОЛИТИЧКИ СКАНДИРАЊА, БЕЗ ПАРТИЈА, САМО БОРЕЦ, САМО ВЕЛЕС! КОЈ НЕ ГО САКА БОРЕЦ, ТОЈ НЕ ГО САКА ВЕЛЕС!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Есенска титула!!!
Сега останува уште да се доигра паметно на пролет и конечно прва лига.Мислам дека последна сезона прва лига ни е од војната 2001.Христов одличен играч само шо влезе у игра се осети одма.Колевски многу изнапромаши денеска ама си даде гол и си се оправда.Одлична игра и на голманот Мустафа кој во последната одбрана одбрани многу добар удар а и костанто си брани цела сезона добро.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Време е ѓубрето од Борец да се исчисти. Време е да се прави уште зимово екипа за прва лига. Непотребните играчи време е да им се заблагодари и да се донесат уште подобри играчи и да се склопи мозаикот наречен Борец 1919 во Прва лига.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Време е ѓубрето од Борец да се исчисти. Време е да се прави уште зимово екипа за прва лига. Непотребните играчи време е да им се заблагодари и да се донесат уште подобри играчи и да се склопи мозаикот наречен Борец 1919 во Прва лига.
Е за тоа ќе треба пари.Не знам кои се твоите информации јас денеска слушнав дека сакале да го земаат Ѓоре Јовановски а тоа ќе биде огромна грешка.Горазд направи феномален дух во тимот.

Инаку денеска земаа премија како шо видов јас.Јас мислев целa Casa ќе ја почастат ама ништо :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom