Фан Клуб: ФК Борец 1919

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.193
Поени од реакции
938
Борец - Брегалница 1:1
Брегалница - Борец 1:2
Брегалница - Борец 1:0

ако се смета меѓусебен дуел тогаш победник е Борец ради гол на гости. ако не се смета тогаш ФФМ треба да си регулира што се смета бидејќи во правилникот немаат наведено.

во секој случај, за да дојде до сценарио да имаат ист број на бодови треба Брегалница да одигра нерешено кај Беласица, а Борец да ја победи Саса на гости.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.035
Поени од реакции
5.887
Епа честито второ место.Не знам што се бунат овие шо завршија трето место ама кој губи има право да се лути.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.193
Поени од реакции
938
има амбиции клубот за влегување во Прва? Гостивар верувам дека ќе го поминете, али проблемот е Победа. јесда немаат добар тим, ама секако имаат подобар од вас. плус и добро стојат во ФФМ, ама и вие очигледно по она со Беласица.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.035
Поени од реакции
5.887
има амбиции клубот за влегување во Прва? Гостивар верувам дека ќе го поминете, али проблемот е Победа. јесда немаат добар тим, ама секако имаат подобар од вас. плус и добро стојат во ФФМ, ама и вие очигледно по она со Беласица.
Да е жив и здрав најмладиот доктор на науки во државава он си знае најубаво се како треба :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
455
Поени од реакции
252
има амбиции клубот за влегување во Прва? Гостивар верувам дека ќе го поминете, али проблемот е Победа. јесда немаат добар тим, ама секако имаат подобар од вас. плус и добро стојат во ФФМ, ама и вие очигледно по она со Беласица.
По квалитет на играчи Борец е трипати послаб од Победа.
Реално Борец имаше екипа да се бори за опстанок, ама Кочо си го направи своето.
Да ја наместат со нашиве нема шанси пошто фрлија 100к евра втора полусезона за опстанок, а со судиите не се знае.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.035
Поени од реакции
5.887
По квалитет на играчи Борец е трипати послаб од Победа.
Реално Борец имаше екипа да се бори за опстанок, ама Кочо си го направи своето.
Да ја наместат со нашиве нема шанси пошто фрлија 100к евра втора полусезона за опстанок, а со судиите не се знае.
Че ве ебеме бе :D
Реално ни во најлудиот сон не верувам дека можеме да ве тепаме.Татко ми кој мислам дека е најзакоравенфан на Борец и веќе 20 години го следи само него не верува дека ќе ве победиме.
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.062
Поени од реакции
404
Момци, може да ми потврдите само дека баражот против Гостивар се игра во среда на ФФМ, така?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.035
Поени од реакции
5.887
Последно уредено:

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.574
Поени од реакции
44.459
Член од
9 април 2006
Мислења
3.160
Поени од реакции
1.251
И ја цело време мислев на 29ти требаше да играат, односно прво мислам на 30ти го закажаа и после на 29ти го поместија, бар така мислев, ме збуни коа видов дека денес одиграле.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.035
Поени од реакции
5.887
Убеден бев декa се игрa денес, ти гo прoчитaв пoстoв и не oтидoв дa гледaм. Уклучувaм гoл.мк, гледaм денес се игрaлo ццц
Јебига брат така требало да биде.А имаше ли карти на билетара.За исвинување ако те носи патот накај Штип пиши имаш частење :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
455
Поени од реакции
252
Ќе има фузија меѓу вас и Пандевци, да знам дали да тагувам ако изгубиме денеска?:icon_lol:
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.574
Поени од реакции
44.459
Ќе има фузија меѓу вас и Пандевци, да знам дали да тагувам ако изгубиме денеска?:icon_lol:
Договорена е одамна да тепате, пола Прилеп куќи заложи на утакмицава :D
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
757
Поени од реакции
190
Горазд Михајлов е тренер на Борец
 
На врв Bottom