Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Потпишан договор за спонзорство помеѓу ФК Тетекс и Dream Living Тетово

Во саботата, на 18.02.2023 година, претставници на Управниот одбор на ФК„Тетекс“ претставуван од страна на претседателот на УО, д-р Бобан Вучесвки и управителот на Dream living-Тетово, Тони Столевски склучија договор за спонзорство на ФК „Тетекс“- Тетово.
На средбата, од страна на претседателот на УО беше истакнато дека потпишувањето на овој договор, претставува позитивен пример и треба да биде поттик и за останатите компании кај нас, да го следат истиот и да помагаат колку што можат во рамките на своите можности, да му се помогне на фудбалскиот клуб кој што е гордост на Тетово и тетовчани.
Изминатиот период, со сите сили и ресурси кои им стоеа на располагање, а пред се со голема љубов кон клубот и спортот, ФК Тетекс успеа да постигне добри резултати.
На крајот на средбата, од страна на претставниците на Управниот одбор на ФК Тетекс уште еднаш беше упатен апел до сите љубители на фудбалот и општествено одговорни компании, да помогнат во поддршката и опстанокот на клубот, а потоа и враќањето на ФК Тетекс на местото кое го заслужува, враќање во првата лига во македонскиот фудбал.
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1676925565087.jpg
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Koja ironija znaci a. Opstojuvanjeto vi e vo race na kletite s……


Sent from my iPhone using Tapatalk
Напротив. Опстојувањето е у наши руке.. Арсими сигурно појќе ќе сака Локомотива (Фортуна) да опстане која ќе има сигурни 3 бода во Сабота со Беса
Автоматски споено мислење:

П.с за иронија можеш да рачунаш кога мрт.... каури од Брегалница играа за вас кога бевте во борба за титула со Вардар
 
B

Beck's

Гостин
Напротив. Опстојувањето е у наши руке.. Арсими сигурно појќе ќе сака Локомотива (Фортуна) да опстане која ќе има сигурни 3 бода во Сабота со Беса
Stvarno mislis deka mozete da tepate u Cegrane lol. 10 minuti vi trebaa protiv Pelister da pogodite a istite se trgaa na sekoja topka

Ako igraat fortuna-besa-arsimi za megusebni interesi kako vie so pelister i vardar, nemate sansi za opstanok


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Stvarno mislis deka mozete da tepate u Cegrane lol. 10 minuti vi trebaa protiv Pelister da pogodite a istite se trgaa na sekoja topka

Ako igraat fortuna-besa-arsimi za megusebni interesi kako vie so pelister i vardar, nemate sansi za opstanok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Најверојатно и така ќе играат за нивни интереси. Знам и колкави се шансите за победа (натпреварот ќе се игра во Врапчиште без присуство на публика) наше е да се надеваме па останатото во Сабота ќе го видиме
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.259
Stvarno mislis deka mozete da tepate u Cegrane lol. 10 minuti vi trebaa protiv Pelister da pogodite a istite se trgaa na sekoja topka

Ako igraat fortuna-besa-arsimi za megusebni interesi kako vie so pelister i vardar, nemate sansi za opstanok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не ти ида некако прогнозеве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom